50 odcieni olejków eterycznych - Olejki eteryczne a seks

50 odcieni olejków eterycznych – olejki eteryczne a intymność

Nasze zmysły odgrywają ogromną rolę w doświadczaniu, przeżywaniu i odbieraniu miłości. Widzenie i czucie są prawdopodobnie najbardziej oczywiste, ale też najbardziej mylące. Smak i przyjemność idą w parze, więc pożądanie fizyczne jest stymulowane i wzbudzane na wiele sposobów. Słyszenie słów i dźwięków, takich jak głos ukochanej osoby, wpływa na intensywność twoich uczuć. Wciąż zapach odgrywa najważniejszą rolę w podejmowaniu decyzji, czy uważasz kogoś za atrakcyjnego seksualnie. W tym blogu omówimy połączenie olejków eterycznych i seksu.

To, co czujesz, wysyła do Twojego mózgu ważne informacje. Układ węchowy jest połączony z układem limbicznym w mózgu, czyli miejscem, w którym kontrolowane są emocje. Kiedy czujesz zapach czegoś, co wyzwala twoją stymulację seksualną, twoja reakcja jest określona. Dziękuję ci, systemie węchu!

Hormony i zapach

Kobiety dosłownie wyczuwają zapach kompatybilnych partnerów reprodukcyjnych. Hormony wpływają na to, jak kobiety przetwarzają zapachy. Ma to ciekawe konsekwencje: kobieta, która spotyka się z mężczyzną podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, może uznać za atrakcyjne inne zapachy niż wtedy, gdy nie stosuje środków antykoncepcyjnych. Jeśli partnerzy będą chcieli mieć dzieci w późniejszym czasie, a kobieta przestanie brać pigułki, może się okazać, że dosłownie nie będzie mogła “przewietrzyć” swojego partnera!

Nauka o “seksie”

Osobiście uważam, że nauka jest bardzo seksowna, a poza ładnym zapachem mężczyzna musi być inteligentny, żeby wzbudzić moje zainteresowanie. Patrząc na naukę kryjącą się za “sexy”, dochodzimy jednak do dziedziny feromonów. Czym są feromony? Jednym słowem “atraktanty seksualne” – maleńkie cząsteczki komunikacji chemicznej, które wysyłasz i odbierasz u innych.

Słowo “feromon” pochodzi od greckich słów “pheran” i “horman” i oznacza “nośnik pobudzenia”. Feromony to naturalne substancje chemiczne wytwarzane przez owady, zwierzęta i ludzi w celu przyciągnięcia osobników płci przeciwnej. Rośliny używają go do przyciągania owadów i rozprowadzania pyłków. Olejki eteryczne zawierają fito-feromony.

Feromony

My, ludzie, również używamy feromonów, aby zwabić partnera do reprodukcji, podobnie jak zwierzęta! Interesujące jest to, że feromony męskie pełnią w świecie zwierząt podwójną funkcję. Wzbudzają pociąg seksualny, ale jednocześnie sprawiają, że człowiek staje się agresywny. Feromony sprawiają, że samce lwów są tak agresywne, że są w stanie zabić młode.

Androstenon jest feromonem, który mężczyźni wytwarzają pod pachami. Stymuluje podniecenie, ale także agresję (głównie u konkurujących samców), aby zaznaczyć swoje terytorium.
Z drugiej strony feromony ze świata roślin działają na nas, ludzi, uspokajająco i równoważąco. Dlatego warto to wykorzystać. Hooray dla olejków eterycznych!

Sekret Afrodyty

Olejki eteryczne dla zwiększenia libido

Słyszałem to już wcześniej, zazwyczaj w formie prywatnego pytania po warsztatach: “Czy istnieje olejek, który mogę stosować jako afrodyzjak? Coś, co pomaga na popęd seksualny?”. Szczęśliwe i spełnione życie seksualne jest bardzo ważne dla ogólnego samopoczucia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Łączymy się ze sobą poprzez intymność i seksualność. Seks uwalnia endorfiny i wyzwala uczucie szczęścia. Ale jak to jest w rzeczywistości, czy może raczej w rzeczywistości dorosłych w zaangażowanym związku? Zwłaszcza gdy pojawia się praca i/lub małe dzieci, życie seksualne może być nie lada wyzwaniem. Niskie libido jest wynikiem zmęczenia, stresu, zmartwień, a czasem także dodatkowych problemów fizycznych, takich jak zaburzenia hormonalne (np. niski poziom testosteronu), problemy z tarczycą czy depresja.

Na szczęście natura ma dla nas rozwiązanie!

Przez tysiące lat olejki aromatyczne były używane do zwiększania atrakcyjności seksualnej. Wykorzystuje to również współczesny przemysł perfumeryjny. Ale czy syntetyczne substancje zapachowe działają? Nie, nie działają. Badania wykazały, że zapachy syntetyczne nie wpływają na ludzkie emocje tak, jak zapachy naturalne. Syntetyczne perfumy są często mieszanką wielu różnych zapachów, które dezorientują twój układ węchowy. Co ważniejsze, naturalne substancje zapachowe mogą dosłownie zwiększyć przepływ krwi w tkankach pobudzonych seksualnie, takich jak penis i łechtaczka, i to tylko poprzez ich wąchanie!

Jak więc używamy tych olejków?

Naturalne zapachy i feromony najlepiej stosować na duże części ciała. Ciepło twojego ciała zmienia zapachy i miesza je z twoimi. Twoja osobista “sygnatura zapachowa” jest złożoną mieszanką feromonów, olejków skórnych, potu, hormonów i 40 milionów komórek skóry, które uwalniasz każdego dnia. Idealnym rozwiązaniem jest więc stosowanie olejków eterycznych w formie olejku do masażu, który nakładasz na klatkę piersiową, ręce, a czasem także nogi.

Sekret zbroi

Oczywiście możesz używać olejków eterycznych w dyfuzorze w sypialni, aby stworzyć erotyczną atmosferę i stymulować seks.

DIY w sypialni

Olejki eteryczne to także sposób na stworzenie własnych olejków do masażu i smaru (lubrykantu). Aby zrobić olejek do masażu, możesz użyć jako bazy prawie każdego neutralnego oleju bazowego. Wolę używać oleju jojoba, migdałowego i frakcjonowanego oleju kokosowego.

Niektóre olejki eteryczne, takie jak mięta pieprzowa, czarny pieprz, goździk czy cynamon, działają na skórę jak mrowienie. Możesz użyć tego olejku do masażu erotycznego, ale pomyśl także o kostkach lodu z kilkoma kroplami olejku eterycznego, na przykład, albo o czekoladzie z miętą pieprzową lub dziką pomarańczą, którą roztopisz i spryskasz nią skórę po lekkim schłodzeniu? Zachowaj ostrożność, aby uniknąć poparzeń i omów to najpierw z partnerem. Ból nie dla wszystkich jest stymulujący seksualnie.

Jeśli robisz swój własny smar, używaj oleju kokosowego dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Olej kokosowy ma wiele zalet dla zdrowia skóry i flory pochwy. A jeśli dodasz do tego odrobinę organicznego, płukanego na zimno miodu… sam wiesz, co możesz z tym zrobić! Jeśli chodzi o smar, warto być bardzo ostrożnym z ewentualnym dodawaniem olejku eterycznego, lepiej go całkowicie odstawić, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę.

Jakich olejków używam?

Nigdy nie używaj olejków eterycznych w stanie nierozcieńczonym na skórze, ale za każdym razem mieszaj je z olejkiem do masażu. Przestań używać olejku, jeśli Twoja skóra wykaże niepożądaną reakcję. Czy nigdy wcześniej nie używałeś olejków eterycznych? Warto więc najpierw sprawdzić, jak reaguje na nie Twoja skóra.

Przedstawiam Ci najbardziej znane pobudzające olejki eteryczne, które możesz wykorzystać do stworzenia własnych mieszanek do aromaterapii podczas seksu oraz moje najbardziej ulubione przepisy:

 • Czarny pieprz: rozgrzewający, pikantny olejek, który wspomaga zdrowe krążenie. Aromat pobudza (jedzenie) pożądanie, dosłownie i seksualnie.
 • Cynamon: rozgrzewający i wzbudzający pożądanie olejek o słodkim i korzennym zapachu. Cynamon wspomaga również prawidłowy przepływ krwi.
 • Drzewo sandałowe: egzotyczny zapach, który u każdej osoby wywołuje inny aromat, a tym samym inne feromony. Dzięki temu możesz stworzyć bardzo osobiste perfumy. Aromat drzewa sandałowego wspiera emocjonalną otwartość.
 • Ylang ylang: kwiatowy zapach, który zwiększa pożądanie seksualne. Jeden z najsilniejszych afrodyzjaków wśród olejków eterycznych. Wyjątkowo kojący, chłodzący i jednocześnie euforyczny Ylang Ylang ma działanie uspokajające i wspomaga zdrowe krążenie krwi. Kiedy seksualność powoduje napięcie i chwile stresu, Ylang Ylang działa kojąco.
 • Róża: zmysłowy zapach, sprzyjający otwieraniu energii serca.
 • Jaśmin: kwiatowy zapach, poprawia nastrój i dodaje energii, działa świetnie na kobiety. Oznacza silne związki, usuwa nerwowość i poczucie nieadekwatności.
 • Patchouli: drzewny zapach piżma, który równoważy popęd płciowy, doskonały dla mężczyzn. Pomaga w byciu tu i teraz oraz zwiększa relaks i pobudzenie.
 • Imbir: ciepły, słodki olejek, który wspomaga zdrowe krążenie i stymuluje otwartość zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zwiększa namiętność i pożądanie.
 • Dzika pomarańcza i limonka: oba olejki są idealne w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi, reprezentują wesołość i zabawę oraz poprawiają nastrój.
 • Szałwia muszkatołowa: delikatny olejek, który wspiera zdrową równowagę hormonalną zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
 • Lawenda: na co właściwie nie nadaje się lawenda? To tak wszechstronny olejek, o tak silnym spektrum działania, a jednocześnie tak kojący. Lawenda jest relaksująca i pielęgnująca, dlatego jest idealna dla każdego związku.

Prowadzimy webinarium na temat “50 odcieni olejków eterycznych”. Podczas webinaru poznasz też technikę masażu refleksyjnego uszu, którą możesz wykorzystać do zwiększenia libido.

Czy jesteś zainspirowany i chcesz zacząć używać olejków?

 

Sekret Kalipso

Mikstury miłości

Miłość jest w powietrzu – mieszanka dyfuzorów
2 krople Ylang Ylang
1 lukrecja Dzika pomarańcza
1 kropla Drzewo sandałowe
1 Lukrecja Drzewo Cedrowe

Sekret Afrodytów – mix do masażu
9 kropli Drzewo sandałowe
5 kropli Ylang Ylang
1 lukrecja Cynamon
1 lukrecja Jaśmin
10 ml oleju bazowego

Super Sensual – mix masaży
3 krople czarnego pieprzu
3 krople Mięta pieprzowa
3 krople Passion
10 ml oleju bazowego (na ramiona, uda…)

Dużo Libido – mieszanka do masażu
Po 3 krople: Clary Sage, Whisper, Ylang Ylang
5 ml oleju bazowego (dwa razy dziennie pod stopy)
Dla mężczyzn Szept może być pominięty lub zastąpiony Drzewem Sandałowym.

Magia Calypso – mix masujący
4 krople Ylang Ylang
2 krople czarnego pieprzu
1 lukrecja Imbir
4 krople Dzika pomarańcza
10 ml oleju bazowego

Sekret Zbrojmistrza – mieszanka do masażu
12 kropli Drzewo sandałowe
4 krople Jaśminu
10 kropli Ylang Ylang
8 kropli Patchouli
50 ml olejku migdałowego

Luscious Love – jadalne masło do ciała
1/2 szklanki oleju kokosowego
1/2 szklanki masła kakaowego
4 krople Mięta pieprzowa
4 krople cynamonu
4 łyżeczki surowego miodu organicznego.
Roztop olej kokosowy i masło kakaowe, lekko ostudź, wymieszaj olejki eteryczne i miód, odstaw do lodówki na godzinę, a następnie ubij mikserem ręcznym, aby uzyskać kremowe masło do ciała.

Olejek miłosny Hot Chocolate – gorące masło do ciała
3 łyżki stołowe olejku migdałowego
1 łyżka masła kakaowego
1 łyżeczka wosku pszczelego
1 1/2 łyżki gliceryny roślinnej
1 łyżeczka kakao w proszku
1 łyżeczka miodu
3 krople Mięty pieprzowej lub Cynamonu lub Pomarańczy
Roztop olej migdałowy, masło kakaowe i wosk pszczeli, lekko przestudź, wymieszaj z gliceryną, kakao w proszku, miodem i olejkami eterycznymi.

Dużo libido
Shopping Cart