Aromaterapia ciąża

Aromaterapia podczas ciąży

W internecie można znaleźć wiele informacji na temat stosowania aromaterapii podczas ciąży. Niestety, informacje te nie zawsze są prawdziwe, co może być bardzo mylące i wprowadzać w błąd. Tanja Daniels i Petra Lomartire są współautorkami książki, która wkrótce zostanie wydana: Naturally Balanced During Pregnancy.

Naturalna równowaga podczas ciąży

Jest to niewielki przewodnik z narzędziami do bezpiecznego stosowania aromaterapii podczas ciąży i w okresie po niej. Petra i Tanja przekształciły swoją wiedzę w siłę; Petra Lomartire z Birth and Balance prowadzi w Leidschendam praktykę coachingu ciążowego i hipnoporodu. Tanja Daniels podróżuje po całej Europie, prowadząc wykłady i warsztaty z aromaterapii. Wykłady i warsztaty prowadzi w języku niemieckim, holenderskim i angielskim. Obie dzielą pasję do olejków eterycznych i ich właściwości terapeutycznych.

Aromaterapia jako wsparcie

Tanja: “Większość olejków może być bezpiecznie stosowana w aromaterapii, jeżeli są używane normalnie w czasie ciąży i karmienia piersią. Mogą one przynieść wielką ulgę podczas ciąży. Mogą być również wsparciem podczas i po porodzie. Niektóre olejki działają na hormony i mogą mieć zbyt silne działanie. Te oleje nie są zalecane i należy je stosować ostrożnie. W przypadku niektórych olejków nie wiadomo jeszcze, czy długotrwałe stosowanie przez matkę ma wpływ na płód. Dlatego niektóre olejki, które są zbyt silne dla dziecka, nie są zalecane w czasie ciąży.”

Powąchaj, poczuj i doświadcz

“Radzimy, by w czasie ciąży zawsze używać olejków rozcieńczonych olejem bazowym i zawsze dokładnie wyczuwać, jaki jest efekt. Ponieważ każdy jest wyjątkowy, reakcje są różne; to, co jest dobre dla jednej osoby, niekoniecznie musi mieć taki sam efekt dla innej”. Chcesz wiedzieć, czy masz w rękach właściwy olejek? Powąchaj olejek, zamknij oczy i poczuj, co on na Ciebie robi, czy zapach jest przyjemny, czy masz z nim (przyjemne) skojarzenia? Aromaterapia powinna być zawsze przyjemna i przyjemna, zwłaszcza w czasie ciąży. Dlatego lepiej nie pracować z olejkiem, który nie ma dla ciebie przyjemnego zapachu. W ten sposób twoje ciało wyraźnie wskazuje, co jest dla ciebie dobre, a co nie.”

“Wszystkie olejki działają również na poziomie emocjonalnym i energetycznym. Dlatego uważaj na olejki, które wyzwalają pewne emocje, z którymi nie chcesz się zmierzyć. Jeśli olejek polecany w książce ma dla Ciebie nieprzyjemny zapach, to znak, że nie jest on w tej chwili dla Ciebie odpowiedni. Najpierw pracuj z olejkiem, który jest dla Ciebie odpowiedni. Po jakimś czasie możesz wrócić do olejku z książki i często wtedy, o dziwo, zapach jest dla Ciebie dobry.”

Aromaterapia jako relaks

Petra: “W tych zabieganych czasach każdy doświadcza zawirowań i stresu, zwłaszcza jako (przyszła) matka. Ponieważ utrzymujący się stres zdecydowanie nie jest dobry w czasie ciąży, chcielibyśmy zainspirować Cię w praktyczny sposób do wprowadzenia większej ilości relaksu do Twojego życia. Kiedy relaks i odpoczynek stają się priorytetem w ciąży, łatwiej jest też świadomie cieszyć się tym szczególnym okresem. W końcu, czyż nie o to chodzi w zdrowej ciąży? Każde dziecko zasługuje na świadome i spokojne przyjście na świat, z kochającymi i spokojnymi rodzicami, którzy je przyjmą.”

Technika AromaTouch®

“Aby szybko wprowadzić ciało w stan odprężenia, zalecamy również regularne korzystanie z masaży. Po pierwsze, jest to prezent, który pozwala spędzić trochę czasu bez niczego innego i postawić siebie na pierwszym miejscu. Po drugie, masaż ma tę zaletę, że motywuje do odprężenia. Sprzyja też zdrowemu funkcjonowaniu układu odpornościowego. Wybierz technikę masażu, która jest bezpieczna w czasie ciąży i masażystę doświadczonego w masowaniu kobiet w ciąży. W czasie ciąży należy unikać pewnych punktów nacisku”.

“Ponadto masaże mogą być połączone z użyciem olejków eterycznych, które dodatkowo wzmacniają efekt odprężenia. AromaTouch Technique® to bezpieczna i delikatna technika, którą zdecydowanie polecamy.”

Śledźcie naszą stronę internetową i stronę na facebooku, aby dowiedzieć się, kiedy ukaże się książka ” Naturalna równowaga podczas ciąży: Aromaterapia i nie tylko” autorstwa Tanji Daniëls i Petry Lomartire. Książkę będzie można wkrótce zamówić na naszej stronie internetowej.

Czy jesteś zainspirowany i chcesz zacząć używać olejków?

 

Petra i Tanja
Shopping Cart