Aromaterapia w czasie ciąży

W sieci można znaleźć wiele informacji na temat stosowania aromaterapii podczas ciąży. Niestety jednak informacje te nie zawsze są prawidłowe, co może czasami być bardzo mylące i wprowadzać w błąd. Tanja Daniels i Petra Lomartire napisały wspólnie książkę, która ukaże się wkrótce: Naturalna równowaga w ciąży.

Naturalnie zrównoważony podczas ciąży

Jest to mały przewodnik z narzędziami do bezpiecznego stosowania aromaterapii w czasie ciąży i po niej. Petra i Tanja przekształciły swoją wiedzę w siłę; Petra Lomartire z Birth and Balance prowadzi praktykę coachingu ciążowego i hipnobirthingu w Leidschendam. Nasza Tanja Daniels podróżuje po całej Europie prowadząc wykłady i warsztaty z aromaterapii. Wykłady i warsztaty prowadzi w języku niemieckim, holenderskim i angielskim. Oboje dzielą pasję do olejków eterycznych i ich terapeutycznego działania.

Aromaterapia jako wsparcie

Tanja: “Większość olejków może być bezpiecznie stosowana w aromaterapii, jeśli są normalnie używane podczas ciąży i karmienia piersią. Mogą one przynieść dużą ulgę podczas ciąży. Mogą one również zapewnić wsparcie podczas i po porodzie. Niektóre olejki działają na hormony i mogą mieć zbyt silne działanie. Oleje te nie są zalecane lub powinny być stosowane z ostrożnością. W przypadku niektórych olejków nie wiadomo jeszcze, czy długotrwałe stosowanie przez matkę ma wpływ na płód. Stąd też niektóre olejki, które są zbyt silne dla dziecka, nie są zalecane w czasie ciąży.”

Wyczuj, poczuj i doświadczaj

“Rada jest, aby zawsze używać olejów rozcieńczonych z olejem bazowym w czasie ciąży i zawsze czuć efekt ostrożnie. Ponieważ każdy jest wyjątkowy, reakcje są różne; to, co jest dobre dla jednej osoby, nie zawsze musi mieć taki sam efekt dla innej. Chcesz wiedzieć, czy masz w rękach właściwy olej? Powąchaj olejek, zamknij oczy i poczuj; co on z Tobą robi, czy zapach jest przyjemny, czy masz z nim (przyjemne) skojarzenia? Aromaterapia powinna być zawsze miła i przyjemna, szczególnie w czasie ciąży. Dlatego lepiej nie pracować z olejkiem, który nie pachnie dla Ciebie przyjemnie. W ten sposób twoje ciało będzie wyraźnie wskazywało, co jest dla ciebie dobre, a co nie.”

“Wszystkie olejki działają również na poziomie emocjonalnym i energetycznym. Dlatego uważaj na olejki, które wyzwalają określone emocje, z którymi nie chcesz się konfrontować. Jeśli olejek polecany w książce ma dla Ciebie nieprzyjemny zapach, jest to znak, że nie jest on dla Ciebie odpowiedni w danej chwili. Najpierw pracuj z olejem, który jest dla Ciebie odpowiedni. Jakiś czas później możesz wrócić do olejku z książki i często, o dziwo, zapach jest dla Ciebie w porządku.”

Aromaterapia jako relaksacja

Petra: “W tych zabieganych czasach każdy musi radzić sobie z niepokojem i stresem, zwłaszcza jako (przyszła) matka. Ponieważ długotrwały stres zdecydowanie nie jest dobry w czasie ciąży, chcielibyśmy zainspirować Cię w praktyczny sposób, abyś pozwoliła sobie na więcej relaksu w swoim życiu. Kiedy relaks i odpoczynek stają się priorytetem podczas ciąży, łatwiej jest również świadomie cieszyć się tym szczególnym okresem. Bo przecież o to właśnie chodzi w zdrowej ciąży, prawda? Każde dziecko zasługuje na to, by przyjść na świat świadome i zrelaksowane, z kochającymi i spokojnymi rodzicami, którzy je przyjmą.”

Technika AromaTouch

“Aby szybko wprowadzić ciało w stan odprężenia, zalecamy również regularne masaże. Po pierwsze, to dar móc przez jakiś czas nie robić nic innego i stawiać siebie na pierwszym miejscu. Po drugie, masaż ma tę zaletę, że motywuje do relaksu. Wspomaga również zdrowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Wybierz technikę masażu, która jest bezpieczna w czasie ciąży i masażystę, który ma doświadczenie w masowaniu kobiet w ciąży. Rzeczywiście, w czasie ciąży należy unikać pewnych punktów nacisku.”

“Ponadto, masaże mogą być również dobrze połączone z wykorzystaniem olejków eterycznych, które mogą dodatkowo wzmocnić efekty relaksu. AromaTouch Technique® jest bezpieczną i delikatną techniką i zdecydowanie ją polecamy.”

Śledźcie naszą stronę internetową i stronę na facebooku, aby poznać datę premiery książki ” Naturalnie zrównoważona podczas ciąży: aromaterapia i nie tylko ” autorstwa Tanji Daniëls i Petry Lomartire. Książka będzie wkrótce dostępna do zamówienia na naszej stronie internetowej.

Zainspirowałeś się i chcesz zacząć przygodę z olejkami?

 

Petra i Tanja
Przewiń do góry