MIŁOŚĆ – INTYMNOŚĆ – TROSKA O SIEBIE

„Miłość to czasownik” to chyba najważniejsze słowa, których nauczyłem się w moim życiu. Dotyczy to nie tylko relacji z partnerem, ale także tego, jak traktujesz siebie (pomyśl o SAMOPIELE, która naprawdę wymaga od Ciebie czasu i zaangażowania), relacji z Twoimi dziećmi i właściwie wszystkich Twoich relacji!

Mój mąż i ja od lat stosujemy terapię par i jestem z niej dumna i wdzięczna za partnerkę, która rozumie jej potrzebę. Relacje mogą być dość skomplikowane. Komunikacja odgrywa bardzo ważną rolę. Prawdziwe zrozumienie siebie nie zawsze jest łatwe, ale możesz się tego nauczyć i znacznie wzmocnić fundament swojego związku.

Czy słyszałeś o „5 językach miłości”? Jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, 5 języków miłości to pięć różnych sposobów wyrażania i otrzymywania miłości. Twój partner może robić to w zupełnie inny sposób niż ty, ale znajomość preferowanego przez siebie języka może przyczynić się do większego szczęścia i satysfakcji w twoim związku.

5 języków miłości:

✅ Słowa bierzmowania

✅ Czas jakości

✅ Akty służby

✅ Prezenty

✅ fizyczny dotyk

„Koncepcję tę opracował dr Gary Chapman. w swojej książce The 5 Love Languages: The Secret to Love That Lasts, którą napisał na podstawie swoich doświadczeń jako doradcy małżeńskiego. Nie każdy przekazuje miłość w ten sam sposób, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jak ludzie wokół nas pragną być kochani, abyśmy mogli kochać ich najlepiej, jak potrafimy.

➡️ Porada dotycząca oleju: Mieszanki dyfuzorów
wrzuć trochę kropli Green Mandarin (olejek bezwarunkowej miłości), Thyme (wyzwalające emocjonalnie) i Siberian Fir (świeże spojrzenie) do dyfuzora i zanurz się w tej książce, a jeszcze lepiej posłuchaj audiobooka ze swoim partnerem.

Intymność emocjonalna, afirmacja uczuć innych, troska o siebie nawzajem i zainteresowanie uczuciami drugiej strony.

Een Mieszanka połączeń aby uzyskać więcej połączenia z korzeniami, wszystkie te formy intymności są Black Spruce, Lavender, en Wild Orange. Umieść 2-3 krople w dyfuzorze lub zrób własną mieszankę w kulce ❤️ zabrać ze sobą w podróż!

Czy przyjrzymy się językom miłości jeden po drugim i również znajdziemy olejki, które mogą nas w tym wesprzeć? Chodź, czytaj dalej!

1) Słowa bierzmowania
Byłem tak samo kiepski w dawaniu compliments jak w ich otrzymaniu. Teraz jest inaczej. lubię dawać komplimeładny! To musi być prawdziwe i pochodzić z serca, inaczej nie zadziała!

Możesz zmienić komuś cały dzień, dając mu mały dochódlimedawać.

Zawsze miło jest słyszeć miłe rzeczy od tych, których kochamy, prawda?

Jeśli jesteś kimś, kto używa tego jako języka miłości, przywiązujesz wielką wagę do werbalnych potwierdzeń uczuć. Pisemne i mówione słowa pomagają poczuć się widzianym, rozumianym i docenianym.

➡️ Porada dotycząca oleju: Lavender, olej Komunikacji i Spearmint, olej z Pewnego Przemawiania to dwa wspaniałe narzędzia pomagające w wypowiedziach werbalnych.

Mogą być pomocne w powiedzeniu komuś, jak się z nimi czujesz, jeśli wyrażanie siebie może nie przychodzić ci naturalnie. Dzięki otwartej i szczerej komunikacji jesteśmy w stanie doświadczyć bezwarunkowej miłości, akceptacji i spokoju ducha.

Jak używać olejków? Podaj kroplę każdego z nich do ręki, potrzyj ręce, wdychaj powietrze z dłoni i wizualizuj rozmowę. Co zamierzasz powiedzieć i jak chcesz to poczuć?

Możesz także 10 ml mieszanki w kulce zrób z 10-15 kropli każdego olejku, uzupełnij frakcjonowanym olejem kokosowym i stosuj i wdychaj regularnie na serce i nadgarstek, jeśli jesteś kimś, komu nie jest tak łatwo wyrazić swoje uczucia.

2) Czas jakości
Jak często przewijałeś dziś bezmyślnie swój telefon? (ahem.... co teraz robisz...?) hahaha

A ile minut spędziłeś dzisiaj na prawdziwej rozmowie ze swoim partnerem?

Jeśli nie zwracamy uwagi, naprawdę tracimy dużo cennego czasu na tym małym ekranie.

Ludzie, których językiem miłości jest dobry czas, czują się najbardziej pożądani, gdy ludzie, na których im zależy, chcą z nimi spędzać czas. Doceniają również aktywne słuchanie, kontakt wzrokowy i pełną obecność w tym czasie razem.

Jeśli twój język miłości to dobry czas, możesz zacząć czuć się bardzo zagubiony i samotny, podczas gdy twój partner jest z tobą w tym samym pokoju, jeśli nie otrzymujesz czasu z uwagą, musisz doświadczyć uczucia miłości.

➡️ Porada dotycząca oleju: Czy wiedziałeś Lemon czy jest odpowiedni olej do wsparcia tutaj? Jak to? Bo to olejek Focusa!

Lemon pomaga skupić się, pozostać zaangażowanym, być czujnym i mieć jasność umysłu. Właśnie w ten sposób ktoś, kto kocha czas, doceniłby, że jesteś z nim.

Umieść 4-6 kropli Lemon w dyfuzorze i zobacz co robi dla Ciebie.

3) Akty służby
Więc to jest MÓJ język miłości. Naprawdę mogę się roztopić, gdy zobaczę, że mój partner znowu zrobił pranie lub wyładował zmywarkę. Wspólne zakupy – to dla mnie prawie więcej zabawy niż randka (prawie, hej, ja też nie odmawiam tej randki).

Czy to jest dla ciebie rozpoznawalne?

Wtedy możesz również mieć „akty służby” jako język miłości. Jeśli twój język miłości jest aktem służby, doceniasz, kiedy ukochana osoba robi wszystko, aby ułatwić ci życie. Może to być wszystko, od przyniesienia zupy, gdy źle się poczujesz, lub przejęcia obowiązków domowych, aby zmniejszyć obciążenie.

➡️ Porada dotycząca oleju: Motywować to mieszanka olejków miętowych i cytrusowych stworzona dla tych, którzy potrzebują zarówno motywacji, jak i zachęty.

zabrać cię Zmotywuj Touch roll na na nadgarstku lub na szyi, zanim zaczniesz swoją służbę, niezależnie od tego, czy będzie to zabieranie dzieci, czy uporanie się z górą prania. Te małe działania mogą mieć głęboki wpływ na twojego partnera, jeśli jest to jego język miłości.

Możesz Motywuj olej również bardzo dobrze używa się w dyfuzorze, 4-6 kropli, a zapach daje ci miłosny impuls we właściwym kierunku.

4) Prezenty
To dość prosty język miłości. Zasadniczo osoba odczuwa miłość, gdy otrzymuje wizualne symbole miłości. Niekoniecznie chodzi o wartość pieniężną prezentu, ale o myśl stojącą za gestem. To, że ktoś dokładnie przemyślał i świadomie wybrał coś specjalnego dla tej osoby, oznacza dla niego świat!

➡️ Porada dotycząca oleju: Cytrusowa rozkosz lub olej kreatywności, może pomóc w „uśpionej” kreatywności lub ekspresji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu prezentu dla kogoś wyjątkowego, otwórz swoją Citrus Bliss, odetchnij i poczuj motywację i pewność, że wykonasz świetną robotę, aby Twoja wyjątkowa osoba poczuła się doceniana. Citrus Bliss to bardzo przyjemny olejek do użycia w dyfuzorze.

5) Fizyczne dotknięcia
Fizyczne oznaki uczuć, w tym przytulanie, całowanie, trzymanie się za ręce, przytulanie i intymność seksualna, są pozytywne dla osób posługujących się tym językiem miłości. Dotyk fizyczny jest dla tych ludzi potężnym łącznikiem emocjonalnym.

➡️ Porada dotycząca oleju: Jest kilka olejków, które mogą być pomocne w tym języku miłości i w sypialni jaśmin, neroli, Rose, niesamowicie dobra mieszanka Szept czy ten prawie magiczny Pasja to wszystkie olejki, które promują intymność i bliskość. Te olejki występują w poręcznym wariancie Touch, dzięki czemu możesz częściej używać ich i wdychać jako perfumy w ciągu dnia. A co powiesz na masaż dłoni AromaTouch dla swojego partnera? Tutaj możesz bardzo dobrze zastosować jeden z tych olejków.
Cinnamon jest świetny do tworzenia więzi i zaufania. Na przykład pomyśl o pysznej mieszance z dyfuzorem w sypialni lub przepisu z czekoladą doprawioną kroplą Cinnamon?

Samoopieka – bądź dla siebie miły!

➡️ Jak często krytykujemy drugą osobę, ponieważ czujemy, że czegoś nam brakuje?

➡️ Kiedy po raz pierwszy zadajesz sobie pytanie: „Co już dziś dla siebie zrobiłem?”

➡️ Czy to możliwe, że twoja bateria była w połowie rozładowana przez długi czas i dlatego jesteś wyjątkowo drażliwy i przekazujesz to swoim bliskim?

Absolutnie prawdą jest, że najpierw musisz umieć pokochać siebie, aby naprawdę kochać innych. To nie znaczy być aroganckim czy narcystycznym, ale być w stanie nawiązać kontakt z własnym dobrem i szczęściem!

Kilka dni temu przeczytałem wiersz: Że w tym życiu nosimy twarz tej osoby, którą najbardziej kochaliśmy w naszym poprzednim życiu. Wow, to właśnie do mnie przyszło.

Wierz lub nie – następnym razem, gdy spojrzysz w lustro, pomyśl o tym. Pomyśl, że jesteś piękna! Dbaj o siebie. Czy potrafiłeś rozpoznać swój język miłości? Co możesz zrobić także dla siebie, aby zwiększyć swoją miłość do siebie?

I oczywiście mamy też olejek, który może nas w tym wszystkim wesprzeć: Bergamot olej!

➡️ Porada dotycząca oleju: Jako olej samoakceptacji może Bergamot bądź wspaniałym pomocnikiem na swojej drodze do samoakceptacji i większej miłości własnej. Bergamot łagodzi poczucie samooceny i niską samoocenę. Bergamot pomoże ci nauczyć się kochać siebie bezwarunkowo.

⭐️ Pakiet Bergamot olej i wlej 1-2 krople do dłoni, wetrzyj i wdychaj lub rozcieńcz niewielką ilością olejku bazowego i wmasuj w serce (uważaj, jeśli wychodzisz na słońce, ponieważ jest wrażliwe na światło!) i pomyśl o czymś pozytywnym się. Oczywiście Bergamot również fajny w dyfuzorze.

Spróbuj zrobić z tego codzienny nawyk i zobacz, jak zmieni on twoje uczucia!

Koszyk