MIŁOŚĆ – INTYMNOŚĆ – TROSKA O SIEBIE

“Miłość to czasownik” to prawdopodobnie najważniejsze słowa, jakie miałem zaszczyt poznać w swoim życiu. Dotyczy to nie tylko relacji z partnerem, ale także tego, jak traktujesz siebie (pomyśl o SELF-CARE, która naprawdę wymaga czasu i zaangażowania z twojej strony), relacji z dziećmi i właściwie wszystkich twoich relacji!

Razem z mężem od lat korzystamy z terapii dla par, z czego jestem dumna i wdzięczna za partnera, który widzi taką potrzebę. Związki mogą być dość skomplikowane. Komunikacja odgrywa bardzo ważną rolę. Prawdziwe zrozumienie siebie nawzajem nie zawsze jest łatwe, ale możecie się tego nauczyć i w ten sposób znacznie wzmocnić fundament waszego związku.

Czy słyszałeś o “5 językach miłości”? Jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, 5 języków miłości to pięć różnych sposobów wyrażania i otrzymywania miłości. Twój partner może to robić w zupełnie inny sposób niż ty, ale wzajemna wiedza o tym, który język jest preferowany, może przyczynić się do większego szczęścia i satysfakcji w waszym związku.

5 języków miłości:

✅ Słowa afirmacji

✅ Czas jakości

✅ Akty służby

✅ Prezenty

✅ Dotyk fizyczny

“Koncepcja ta została opracowana przez Gary'ego Chapmana, Ph.D. w swojej książce “5 języków miłości: The Secret to Love That Lasts, którą napisał na podstawie swoich doświadczeń jako doradca małżeński. Nie wszyscy komunikują miłość w ten sam sposób, dlatego ważne jest, by dowiedzieć się, jak osoby wokół nas pragną być kochane, abyśmy mogli je kochać najlepiej, jak potrafimy.

➡️ Wskazówki dotyczące olejków: Mieszanki do dyfuzorów
Umieść kilka kropli zielonej mandarynki (olejek bezwarunkowej miłości), tymianku (uwalnia emocje) i jodły syberyjskiej (świeże spojrzenie) w swoim dyfuzorze i zanurz się w tej książce, a jeszcze lepiej posłuchaj audiobooka ze swoim partnerem.

Intymność emocjonalna, wzajemne potwierdzanie swoich uczuć, troska o siebie i zainteresowanie uczuciami drugiej osoby.

Mieszanka łącząca dla lepszego połączenia i zakorzenienia wszystkich tych form intymności to Czarny Świerk, Lawenda i Dzika Pomarańcza. Dodaj 2-3 krople do dyfuzora lub zrób własną mieszankę roll-on ❤️, którą możesz zabrać ze sobą w podróż!

Przyjrzyjmy się po kolei językom miłości i znajdźmy olejki, które mogą nas w tym wesprzeć? Czytaj dalej!

1) Słowa afirmacji
Byłem równie kiepski w dawaniu komplementów, jak i w ich przyjmowaniu. Tymczasem to co innego. Uwielbiam prawić komplementy! Musi być autentyczne i płynąć z serca, inaczej nie zadziała!

Możesz sprawić, że czyjś dzień nabierze innego wymiaru, dając komuś mały komplement.

Zawsze miło jest usłyszeć miłe słowa od tych, których kochamy, prawda?

Jeśli jesteś osobą, dla której jest to język miłości, to cenisz sobie słowne potwierdzenia uczuć. Słowa pisane i mówione pomagają ci czuć się zauważonym, zrozumianym i docenionym.

➡️ Wskazówka dotycząca olejków: Lawenda, olejek komunikacji i mięta, olejek pewności siebie, to dwa wspaniałe narzędzia pomagające w wyrażaniu siebie.

Mogą być przydatne, aby powiedzieć komuś, co do niego czujesz, kiedy wyrażanie siebie nie jest dla ciebie czymś naturalnym. Dzięki otwartej i szczerej komunikacji możemy doświadczyć bezwarunkowej miłości, akceptacji i spokoju ducha.

Jak używasz olejków? Daj kroplę każdej z nich na rękę, potrzyj dłonie, zrób wdech z dłoni i zwizualizuj rozmowę. Co chcesz powiedzieć i jak chcesz to odczuć?

Możesz też przygotować 10 ml mieszanki roll on z 10-15 kropli każdego olejku, uzupełnić ją frakcjonowanym olejem kokosowym i stosować regularnie na sercu i nadgarstku, a następnie wdychać, jeśli jesteś osobą, dla której wyrażanie uczuć nie jest łatwe.

2) Jakość czasu
Ile razy zdarzyło Ci się dziś bezmyślnie scrollować na swoim telefonie? (ahem…. co ty teraz robisz…?) hahaha

A przez ile minut byłeś dzisiaj w prawdziwej rozmowie ze swoim partnerem?

Jeśli nie jesteśmy ostrożni, to naprawdę tracimy wiele cennego czasu na tym małym ekranie.

Ludzie, których językiem miłości jest jakość czasu, czują się najbardziej pożądani, kiedy osoby, na których im zależy, chcą spędzać z nimi czas. Bardzo cenią sobie aktywne słuchanie, kontakt wzrokowy i pełną obecność podczas tego wspólnego czasu.

Jeżeli twoim językiem miłości jest czas wysokiej jakości, możesz zacząć czuć się zagubiony i samotny, kiedy twój partner przebywa w tym samym pomieszczeniu, a wtedy nie otrzymasz czasu i uwagi, których potrzebujesz, żeby doświadczyć uczucia miłości.

➡️ Wskazówka dotycząca olejów: Czy wiesz, że cytryna jest odpowiednim olejem do stosowania w tym miejscu? Dlaczego? Ponieważ jest to olej skupienia!

Cytryna pomaga ci się skupić, utrzymać zaangażowanie, czujność i jasność umysłu. To jest dokładnie to, co ktoś, kto kocha jakość czasu, doceni, że jesteś z nim.

Umieść 4-6 kropli Cytryny w dyfuzorze i sprawdź, jak to działa na Ciebie.

3) Akty służby
To jest mój język miłości. Potrafię się naprawdę roztopić wewnętrznie, kiedy widzę, że mój partner zrobił pranie lub ponownie załadował zmywarkę. Wspólne zakupy – to dla mnie prawie większa frajda niż randka (prawie, ale randki też nie odmawiam).

Czy jest to dla Ciebie rozpoznawalne?

Wtedy językiem miłości mogą być dla ciebie także “akty służby”. Jeśli twoim językiem miłości są akty służby, doceniasz, kiedy ukochana osoba wychodzi z siebie, aby ułatwić ci życie. Może to być na przykład przyniesienie ci zupy, kiedy źle się czujesz, albo przejęcie od ciebie jakiegoś zadania, żeby cię odciążyć.

➡️ Wskazówka dla olejków: Motivate to mieszanka olejków miętowych i cytrusowych stworzona dla osób, które potrzebują zarówno motywacji, jak i zachęty.

Nałóż rolkę Motivate Touch na nadgarstek lub szyję, zanim rozpoczniesz swoją służbę, niezależnie od tego, czy chodzi o odebranie dzieci, czy o uporanie się z górą prania. Te drobne działania mogą mieć ogromne znaczenie dla twojego partnera, jeśli jest to jego język miłości.

Możesz również użyć olejku Motivate w dyfuzorze, 4-6 kropli, a jego aromat da Ci/jej/jemu kochający impuls we właściwym kierunku.

4) Prezenty
Jest to dość prosty język miłości. Zasadniczo osoba odczuwa miłość, kiedy otrzymuje wizualne symbole miłości. Nie chodzi o wartość pieniężną prezentu, ale o myśl, która stoi za tym gestem. Fakt, że ktoś starannie i świadomie wybrał coś specjalnego dla tej osoby, znaczy dla niej cały świat!

➡️ Wskazówka dotycząca olejków: Citrus Bliss, czyli olejek kreatywności, może pomóc ci w “uśpieniu” kreatywności lub ekspresji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wymyśleniu prezentu dla kogoś wyjątkowego, otwórz Citrus Bliss, weź wdech i poczuj się zmotywowany i pewny, że wykonasz świetną robotę, aby sprawić, że ktoś wyjątkowy poczuje się doceniony. Citrus Bliss to bardzo przyjemny olejek do stosowania w dyfuzorze.

5) Dotyk fizyczny
Fizyczne oznaki czułości, takie jak przytulanie, całowanie, trzymanie za rękę, pieszczoty i intymność seksualna, są afirmujące dla osób posługujących się tym językiem miłości. Dotyk fizyczny jest dla tych osób potężnym łącznikiem emocjonalnym.

➡️ Wskazówka dotycząca olejków: Jest kilka olejków , które mogą być pomocne w tym języku miłości, a w sypialni Jasmin, Neroli, Róża, niesamowicie delikatna mieszanka Whisper lub prawie magiczna Passion – wszystkie one wspierają intymność i bliskość. Olejki te są dostępne w poręcznym wariancie Touch, dzięki czemu możesz ich używać i wdychać jako perfumy częściej w ciągu dnia. A może masaż dłoni AromaTouch dla Twojego partnera? W tym przypadku możesz użyć jednego z tych olejków.
Cynamon jest wspaniały w tworzeniu połączenia i zaufania. Pomyśl na przykład o pysznej mieszance do dyfuzorów w sypialni lub o przepisie na czekoladę z dodatkiem cynamonu?

Troska o siebie – bądź dla siebie miły!

➡️ Jak często krytykujemy drugą osobę, ponieważ czujemy, że czegoś nam brakuje?

➡️ Kiedy po raz pierwszy zadajesz sobie pytanie: “Jaką piękną rzecz zrobiłem dziś dla siebie?”.

➡️ Czy to możliwe, że od dłuższego czasu Twoja bateria jest w połowie rozładowana i dlatego jesteś wyjątkowo rozdrażniony i mówisz o tym swoim bliskim?

To absolutna prawda, że aby prawdziwie kochać innych, trzeba najpierw umieć kochać siebie. Nie oznacza to bycia aroganckim czy narcystycznym, ale bycie w kontakcie z własnym dobrem i szczęściem!

Kilka dni temu przeczytałem wiersz o tym, że w tym życiu nosimy twarz osoby, którą najbardziej kochaliśmy w poprzednim życiu. Przez chwilę to do mnie dotarło.

Niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy nie – następnym razem, gdy spojrzysz w lustro, pamiętaj o tym. Znajdź siebie piękną! Dbaj o siebie. Czy udało ci się rozpoznać swój język miłości? Co możesz zrobić dla siebie, aby zwiększyć swoją miłość do siebie?

I oczywiście mamy też olejek, który może nas w tym wspierać: Olejek bergamotowy!

➡️ Wskazówka dotycząca olejków: Jako olejek samoakceptacji, bergamotka może być wspaniałym pomocnikiem na drodze do samoakceptacji i większej miłości do siebie. Bergamotka łagodzi uczucia osądzania siebie i niskiej samooceny. Bergamotka pomoże Ci nauczyć się kochać siebie bezwarunkowo.

⭐️ Weź olejek bergamotowy i umieść 1-2 krople w dłoni, rozetrzyj i wdychaj lub rozcieńcz go z odrobiną oleju bazowego i wmasuj w serce (uważaj, jeśli przebywasz na słońcu, ponieważ jest wrażliwy na światło!) i pomyśl o czymś pozytywnym na swój temat. Oczywiście bergamotka jest również dobra w dyfuzorze.

Spróbuj uczynić z tego codzienny nawyk i zobacz, jak zmieni się twoje samopoczucie!

Shopping Cart