Ciąża aromaterapeutyczna

Aromaterapia podczas ciąży

W Internecie jest wiele informacji na temat stosowania aromaterapii w czasie ciąży. Niestety jednak informacje te nie zawsze są poprawne i czasami mogą być bardzo mylące i mylące. Tanja Daniels i Petra Lomartire napisały wspólnie książkę, która ukaże się wkrótce: Naturalnie zrównoważony w czasie ciąży.

Naturalnie w równowadze podczas ciąży

Jest to mały przewodnik po bezpiecznym stosowaniu aromaterapii w ciąży i poza nią. Petra i Tanja zamieniły swoją wiedzę w potęgę; Petra Lomartire z Narodziny i równowaga ma praktykę w Leidschendam w zakresie coachingu ciąży i hipnoporodu. Nasza Tanja Daniels podróżuje po całej Europie i prowadzi wykłady i warsztaty z aromaterapii. Prowadzi te wykłady i warsztaty w języku niemieckim, holenderskim i angielskim. Oboje łączy zamiłowanie do olejków eterycznych i ich terapeutycznego działania.

Aromaterapia jako wsparcie

Tanja: „Przy normalnym stosowaniu podczas ciąży i podczas karmienia piersią większość olejków można bezpiecznie stosować jako aromaterapię. Mogą zapewnić dużą ulgę w czasie ciąży. Mogą również zapewnić wsparcie podczas i po porodzie. Niektóre olejki działają na hormony i mogą mieć zbyt silne działanie. Te oleje nie są zalecane lub powinny być używane z ostrożnością. Nie wiadomo jeszcze, czy długotrwałe stosowanie przez matkę niektórych olejków ma jakikolwiek wpływ na płód. Dlatego niektóre olejki, które są zbyt mocne dla dziecka, nie są zalecane w ciąży.”

Zapach, dotyk i doświadczenie

„Rada jest taka, aby podczas ciąży zawsze używać olejków rozcieńczonych olejem bazowym i zawsze odczuwać efekt. Ponieważ każdy jest wyjątkowy, reakcje są różne; to, co jest dobre dla jednej osoby, nie zawsze może mieć ten sam skutek dla drugiej. Chcesz wiedzieć, czy masz w rękach odpowiedni olejek? Powąchaj olej, zamknij oczy i poczuj; co ci to robi, czy zapach jest przyjemny, czy masz z nim (przyjemne) skojarzenia? Aromaterapia powinna być zawsze przyjemna i przyjemna, zwłaszcza w czasie ciąży. Dlatego lepiej nie pracować z olejkiem, który nie pachnie przyjemnie. W ten sposób twoje ciało jasno wskazuje, co jest dla ciebie dobre, a co nie.”

„Wszystkie olejki działają również na poziomie emocjonalnym i energetycznym. Dlatego uważaj na olejki, które wywołują określone emocje, z którymi nie chcesz się skonfrontować. Jeśli polecany w książce olejek ma dla Ciebie nieprzyjemny zapach, to znak, że ten olejek w tej chwili nie jest dla Ciebie odpowiedni. Najpierw pracuj z olejem, który jest dla Ciebie dobry. Po jakimś czasie możesz wrócić do olejku z książki i często zapach jest dla ciebie o dziwo przyjemny.”

Aromaterapia jako relaks

Petra: „Każdy musi radzić sobie z niepokojami i stresem w tych zabieganych czasach, zwłaszcza jako (przyszła) matka. Ponieważ uporczywy stres w czasie ciąży z pewnością nie jest dobry, chcielibyśmy zainspirować Cię w praktyczny sposób, aby pozwolić na więcej relaksu w Twoim życiu. Kiedy w ciąży kładzie się większy nacisk na relaks i odpoczynek, łatwiej jest również świadomie cieszyć się tym wyjątkowym okresem. W końcu czy nie o to chodzi w zdrowej ciąży? Każde dziecko zasługuje na świadome i zrelaksowane przybycie na świat, które witają kochający i spokojni rodzice”.

Technika AromaTouch®

„Aby szybko wprowadzić organizm w stan zrelaksowania, zalecamy również regularne stosowanie masaży. Przede wszystkim jest to dar, aby przez jakiś czas nie zajmować się niczym innym i stawiać siebie na pierwszym miejscu. Po drugie, masaż ma tę zaletę, że motywuje do relaksu. Promowana jest również zdrowa funkcja twojego układu odpornościowego. Wybierz bezpieczną w ciąży technikę masażu oraz masażystę, która ma doświadczenie w masowaniu kobiet w ciąży. Podczas ciąży należy unikać pewnych punktów nacisku”.

„Dodatkowo masaże można również dobrze łączyć z użyciem olejków eterycznych, dzięki czemu efekty relaksu można jeszcze bardziej wzmocnić. The Technika AromaTouch® to bezpieczna i dobra technika, którą z pewnością polecamy.”

Zachowaj naszą stronę internetową i Strona na Facebooku miej oko na datę wydania książki Naturalnie w równowadze podczas ciąży: aromaterapia i nie tylko autorstwa Tanji Daniëls i Petry Lomartire. Książka będzie wkrótce dostępna do zamówienia przez naszą stronę internetową.

Jesteś zainspirowany i chcesz zacząć z olejkami?

 

Petra i Tanja
Koszyk