Badania nad techniką dłoni AromaTouch

Wprowadzenie

Badania kliniczne na ludziach są złotym standardem badań naukowych, ponieważ dostarczają bezpośrednio uogólnionych danych o tym, jak badany przedmiot wpływa na nas w świecie rzeczywistym. Badania kliniczne na ludziach są również niezwykle trudne do zatwierdzenia, zorganizowania, przeprowadzenia i kosztowne. Podczas gdy ponad 10.000 XNUMX recenzowanych badań naukowych dotyczących olejków eterycznych zostało opublikowanych w czasopismach indeksowanych przez PubMed (najczęściej używana wyszukiwarka w dziedzinie nauk przyrodniczych i badań biomedycznych), bardzo niewielki odsetek z nich to badania kliniczne na ludziach. Jako pierwsze imię w nauce o olejkach eterycznych doTERRA coś o tym. Z drugim opublikowanym badaniem klinicznym dla ludzi w 2018 r. (więcej jest obecnie w opracowaniu), badane doTERRA efekty własnych Technika dłoni AromaTouch (ATHT) oraz dwa z naszych najbardziej kojących olejków eterycznych, Głęboka niebieska mieszanka kojąca en Copaiba. Efekty były silniejsze niż jakiekolwiek inne doTERRAnaukowcy mogli sobie wyobrazić.

Dochodzenie

doTERRA naukowcy zrekrutowali 36 uczestników do niedawno opublikowanego Technika dłoni AromaTouch® badania klinicznego i podzielił je na grupę terapeutyczną i kontrolną. Po dokładnej ocenie przez lekarza i dokumentacji pomiarów podstawowych, w tym kwestionariuszu i kilku ocenach czynnościowych, wszyscy uczestnicy otrzymali ATHT dwa razy dziennie przez pięć kolejnych dni. Grupa leczona otrzymała ATHT z kombinacją doTERRA Głęboka niebieska mieszanka kojąca en Copaiba, podczas gdy grupa kontrolna otrzymała ten sam protokół z frakcjonowanym olejem kokosowym.

Aby zapobiec uczestnikom i ATHT administratorzy używali swojego zmysłu węchu, aby określić, do której grupy terapeutycznej należał uczestnik, zarówno uczestnik, jak i administrator nosili maski chirurgiczne z nałożoną kroplą olejku cytrynowego. Zarówno uczestnik, jak i administrator nosili maski podczas każdego ATHT -sesja. Ponadto do frakcjonowanego oleju kokosowego dodano niebieski barwnik i olejek eteryczny Spearmint dodany w celu naśladowania jasnoniebieskiego koloru i zapachu preparatu użytego w grupie zabiegowej.

Pod koniec pięciodniowego okresu próbnego wszyscy uczestnicy byli ponownie oceniani za pomocą tego samego kwestionariusza i testów funkcjonalnych. Uczestnicy grupy terapeutycznej zgłaszali klinicznie istotną poprawę wskaźników ocenianych na podstawie kwestionariusza i statystycznie istotny postęp w testach funkcjonalnych w porównaniu z grupą kontrolną, dostarczając solidnych dowodów skuteczności Głęboka niebieska mieszanka kojąca en Copaiba i opatentowany ATHT metoda aplikacji. doTERRA naukowcy planują obecnie przyszłe badania kliniczne w celu dalszej oceny korzyści innych olejków eterycznych i mieszanek CPTG® oraz opatentowanych technik aplikacji AromaTouch na różnych wskaźnikach zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wniosek

Wyniki Technika dłoni AromaTouch® badania kliniczne stanowią zupełnie nowy obszar badań, nie tylko dla doTERRA, ale także dla całego przemysłu olejków eterycznych. doTERRA nauka potwierdza to, co wiemy z lat użytkowania i szerokiego zakresu badań in vitro i in vivo oraz sprawia, że ​​jest to istotne i możliwe do uogólnienia w prawdziwym świecie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymujesz najwyższej jakości i najskuteczniejsze olejki eteryczne w branży i udostępniaj.

Koszyk