Badanie kliniczne dōTERRA Serenity Restful Complex

Grupa badawcza DoTERRA niedawno opublikował nowe badanie, które zostało dodane do rosnącej listy publikacji naukowych, a ta jest nieco wyjątkowa. Po pierwsze, podczas gdy większość poprzednich badań skupiała się na biologicznej aktywności olejków eterycznych, w badaniu tym zbadano jakość snu i jedno z doTERRANajnowsze i najpopularniejsze suplementy diety. Po drugie, było to badanie kliniczne na ludziach, które przeprowadzono tutaj, na kampusie doTERRA została przeprowadzona z udziałem naszych własnych pracowników. doTERRA Kompleksowe kapsułki Serenity Restful zostały wydane na konwencji w 2016 roku, ponieważ doTERRA dostrzegł potrzebę zajęcia się jednym z najbardziej niedocenianych aspektów zdrowia i witalności przez całe życie: snem.

Potrzeba snu

Ilość i jakość snu jest związana z prawie każdym wskaźnikiem zdrowia i dobrego samopoczucia. Ostatnie badania naukowe dostarczyły niemal nieskończonej ilości danych na temat znaczenia snu i zdrowia. Spełnienie zalecanych wytycznych dotyczących snu i dobra higiena snu wiąże się z podwyższoną jakością życia i dłuższym zdrowiem.

  • Jest to również bezpośrednio związane ze zmniejszonym ryzykiem wielu schorzeń.
  • Wykazano, że dobry sen pozytywnie wpływa na nawyki żywieniowe i ruchowe oraz ma bezpośredni wpływ na kontrolę wagi.
  • A dla ponad 25% dorosłych Amerykanów, którzy nie spełniają ogólnie zalecanych wytycznych dotyczących snu i ponad 9 milionów, którzy regularnie używają produktów wspomagających zasypianie, poprawa w tym obszarze to jedna rzecz, która może mieć duże znaczenie. zyje.

Chociaż istnieje wiele komercyjnych opcji oraz rosnąca ilość ziół i naturalnych alternatyw, przeprowadzono niewiele badań na temat ich bezpieczeństwa i skuteczności.

Chociaż istnieją badania kliniczne i eksperymentalne sugerujące, że spożycie poszczególnych składników doTERRA Kompleksowe kapsułki Serenity Restful (Lavender olejek eteryczny, L-teanina, lemon balsam, passiflora i rumianek) może pomóc w różnych parametrach jakości snu, tak naprawdę potrzebne były ludzkie dane kliniczne dotyczące produktu końcowego.

Badanie

W niedawno opublikowanym badaniu doTERRA-naukowcy zrekrutowali 62 zdrowych dorosłych, którzy od czasu do czasu mieli problemy z zaśnięciem doTERRA Kompleksowe kapsułki Serenity Restful wystawić na próbę. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy placebo i testowe i zostali poddani 6-tygodniowemu randomizowanemu, naprzemiennemu badaniu z podwójnie ślepą próbą i kontrolą placebo. Badanie obejmowało 1-tygodniowy okres wypłukiwania, podczas którego nie stosowano żadnych badanych produktów ani innych środków nasennych, a następnie 2-tygodniową interwencję, w której uczestnicy otrzymywali albo badany produkt, albo placebo, następnie kolejną 1-tygodniową wypłukanie i wreszcie kolejną Interwencja 2-tygodniowa obejmująca produkt przeciwny.

Podczas okresów interwencji uczestników proszono o połykanie dwóch kapsułek co noc, 30 minut przed snem. Uczestnicy i badacze nie mieli wiedzy na temat produktu stosowanego w okresach interwencji. Uczestnicy wypełniali również zwalidowany kwestionariusz oceny jakości snu (Leeds Sleep Evaluation Questionnaire lub LSEQ) przed badaniem i na koniec każdego tygodnia w trakcie 6-tygodniowego okresu badania, a także dzienniczek z ogólnymi informacjami o czasie snu, ćwiczenia, spożycie kofeiny i inne obiektywne dane związane z wydajnością snu. Badanie ukończyło łącznie 51 uczestników.

De Resultaten

Wyniki? Jeśli ty doTERRA Kompleksowe kapsułki Serenity Restful już włączone do codziennego harmonogramu suplementów, wyniki tego badania nie zaskoczą Cię. Podczas okresów interwencji, w tym badanego produktu, uczestnicy (na LSEQ) zgłaszali statystycznie istotną poprawę w zakresie zasypiania, równowagi i koordynacji podczas czuwania, łatwości przebudzenia i czujności po przebudzeniu w porównaniu z placebo. Ponadto wszystkie parametry oceniane z dzienników snu, z wyjątkiem czasu przebudzenia, wykazywały lepsze wyniki, gdy uczestnicy przyjmowali badany produkt niż w przypadku placebo, chociaż różnice nie osiągnęły istotności statystycznej. Nie zgłoszono również żadnych poważnych skutków ubocznych.

Wniosek

Chociaż badanie to było prowadzone na małą skalę i krótkoterminowe, dostarcza dalszych dowodów klinicznych na poparcie wcześniejszych badań sugerujących, że wewnętrzne spożycie Lavender olejek eteryczny, L-teanina, lemon balsam, passiflora i rumianek może poprawić parametry jakości snu i to doTERRA Kompleksowe kapsułki Serenity Restful może służyć jako skuteczna i bardziej naturalna alternatywa dla jednoskładnikowych produktów do spania. Aby promować spokojny sen, którego potrzebujesz dla optymalnego zdrowia, spróbuj doTERRA Kompleksowe kapsułki Serenity Restful zintegrować go z codzienną rutyną przed snem.

Koszyk