Peppermint

Mentol

Wprowadzenie

Nawet jeśli nie znasz olejków eterycznych, prawdopodobnie znasz mentol i regularnie używasz produktów, które go zawierają. Jednym z najbardziej znanych i stosowanych związków terpenowych jest mentol, alkohol monoterpenowy występujący w dużych stężeniach w kilku miętach, zwłaszcza kukurydzianej i miętowej. Chociaż jest najbardziej znany ze swoich właściwości chłodzących skórę i oddychania, jego środek do oczyszczania powierzchni, wspomagania organizmu i zwalczania szkodników również został gruntownie przebadany*.

Historia

Mentol jest jednym z najstarszych znanych związków terpenowych. Istnieją pewne dowody na to, że został zidentyfikowany w Japonii w pierwszym wieku naszej ery i ma długą historię stosowania w tradycyjnych preparatach ziołowych. W świecie zachodnim po raz pierwszy została wyizolowana w Niemczech pod koniec XVIII wieku. Obecnie jest to jeden z najbardziej izolowanych i syntetycznie wytwarzanych związków terpenowych ze względu na wiele zalet i zastosowań. Przy popycie znacznie przewyższającym naturalną podaż, rocznie produkuje się syntetycznie ponad 18 ton mentolu do użytku komercyjnego. Mentol jest aktywnym składnikiem wielu produktów, od wody po goleniu po miejscowo stosowane płyny chłodzące mięśnie. Jest również szeroko stosowany jako aromat w wypiekach, gumie do żucia i produktach do higieny jamy ustnej, a w perfumerii jest często używany do podkreślania nut kwiatowych.

Gebruik

Badania kliniczne i eksperymentalne wykazują, że mentol stosowany miejscowo działa kojąco i chłodząco na skórę. Mechanizmem stojącym za tym efektem jest wyjątkowa zdolność mentolu do wyzwalania specyficznych receptorów (TRPM8) w skórze wrażliwej na zimno. Ta właściwość jest dlaczego mięta pieprzowa jednym z podstawowych składników jest doTERRA Linia Deep Blue®. jeśli jesteś mały Głęboka niebieska mieszanka kojąca of głęboki niebieski rub używany, rozcieńczyć 1-2 krople mięta pieprzowa w balsamie i nakładać na mięśnie i stawy po treningu lub stosować jako uzupełnienie kojącego masażu. W przypadku przegrzania dodaj kilka kropel mięta pieprzowa Dodaj kompres z zimnej wody lub kąpiel stóp, aby się ochłodzić. Uczucie chłodu jest również świetne po nałożeniu na skórę głowy: dodaj 1-2 krople mięta pieprzowa do szamponu lub odżywki.

Wspierające skórę korzyści mentolu nie ograniczają się do jego działania chłodzącego. Badania kliniczne i eksperymentalne sugerują również, że mentol ma właściwości oczyszczające, które mogą pomóc w zmniejszeniu pojawiania się wyprysków. Dodaj kroplę lub dwie z mięta pieprzowa do ulubionego kremu nawilżającego i nakładaj codziennie, aby uzyskać zdrową, promienną skórę.

mięta pieprzowa jest często określany jako „witalizujący” olejek eteryczny, a po zbadaniu badań łatwo zrozumieć, dlaczego. Badania kliniczne i eksperymentalne sugerują, że aromatyczne stosowanie mentolu może działać uspokajająco i chłodząco na drogi oddechowe, promując uczucie czystego oddechu. Jeden z najpopularniejszych sposobów na Olej miętowy doświadczenie jest tuż przed zrobieniem czegokolwiek aktywnego. Nałóż kilka kropli na dłonie, rozetrzyj je i wdychaj bezpośrednio, aby dodać energii i wesprzeć uczucie czystego oddechu.

Mentol nie tylko oczyszcza skórę, ale może również zwiększyć moc domowych środków czyszczących. Badania eksperymentalne sugerują, że mentol ma właściwości czyszczące, które mogą wspierać jego zastosowanie jako środka do czyszczenia powierzchni. Jeśli masz już dość tego samego starego środka czyszczącego na bazie cytrusów (chociaż sam limonen jest silnym środkiem czyszczącym), wypróbuj 10-15 kropli mięta pieprzowa do szklanej butelki ze spryskiwaczem z wodą i białym octem, gdy następnym razem zaatakujesz brud na blacie kuchennym.

Mentol jest szeroko stosowany jako dodatek smakowy do słodyczy, a nawet pasty do zębów, ale jego wewnętrzne zalety znacznie przewyższają silny smak mięty. Badania eksperymentalne sugerują, że mentol przyjmowany wewnętrznie może wspomagać trawienie.* Badania eksperymentalne sugerują również, że mentol może promować zdrowe funkcjonowanie komórek, gdy jest przyjmowany wewnętrznie.* Aby wspomóc trawienie, weź 2-3 Peppermint Beadlets przed dużym posiłkiem lub w razie potrzeby, lub weź jedną lub dwie krople w Czapka wegetariańska aby od czasu do czasu odciążyć żołądek.* W ten sam sposób codziennie rano wypróbuj 1-2 krople mięta pieprzowa olejek eteryczny do czekolady Slim & Sassy® TrimShake dla codziennego wsparcia komórkowego.*

Jego stosowanie w płynie do płukania ust i pastach do zębów nie jest wyłącznie dla smaku, badania kliniczne sugerują, że mentol może pomóc w utrzymaniu czystego, świeżego zapachu i zdrowych ust, gdy jest stosowany w ramach regularnej rutyny higienicznej. Dodaj jedną kroplę mięta pieprzowa Dodaj do pasty do zębów podczas mycia zębów codziennie rano i wieczorem lub umieść jedną kroplę w ustach, gdy potrzebujesz szybkiego odświeżacza oddechu.

Jedno z mniej znanych zastosowań mięta pieprzowa jest jak naturalny środek odstraszający owady. Badania eksperymentalne sugerują, że mentol może działać jako środek odstraszający owady, gdy jest stosowany aromatycznie lub stosowany miejscowo. W lecie możesz mięta pieprzowa wokół okien i drzwi lub miejscowo rozcieńczany i nakładany na ręce i nogi na jednodniową wycieczkę, aby naturalnie odstraszyć owady.

Wniosek

Jeden z najwcześniej zidentyfikowanych monoterpenów, mentol, jest również jednym z najczęściej badanych. Niezależnie od tego, czy jest to kojące skórę, wspomaganie układu oddechowego lub trawiennego, oczyszczanie skóry lub powierzchni, odstraszanie, czy po prostu szybkie odświeżanie oddechu, czerp korzyści z mentolu dzięki CPTG Certified Pure Therapeutic Grade® mięta pieprzowa olejek eteryczny.*

 

*Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia lub zapobiegania chorobom.

Koszyk