Badanie techniką dłoni AromaTouch

Wprowadzenie

Badania kliniczne na ludziach są złotym standardem badań naukowych, ponieważ dostarczają bezpośrednio uogólnionych danych o tym, jak badany obiekt wpływa na nas w świecie rzeczywistym. Badania kliniczne na ludziach są również niezwykle trudne do zatwierdzenia, zorganizowania i przeprowadzenia, a także kosztowne. Chociaż istnieje ponad 10 000 recenzowanych badań naukowych dotyczących olejków eterycznych, opublikowanych w czasopismach indeksowanych przez PubMed (najczęściej używana wyszukiwarka badań naukowych z dziedziny nauk przyrodniczych i biomedycznych), bardzo mały procent z nich to badania kliniczne z udziałem ludzi. Jako pierwsza firma w dziedzinie nauki o olejkach eterycznych, DoTERRA robi coś w tym kierunku. W drugim opublikowanym w 2018 roku badaniu klinicznym z udziałem ludzi (kolejne są już w przygotowaniu), firma DoTERRA zbadała efekty stosowania swojej autorskiej techniki AromaTouch Hand Technique(ATHT) oraz dwóch naszych najbardziej kojących olejków eterycznych – Deep Blue Soothing Blend i Copaiba. Efekty były silniejsze niż ktokolwiek z naukowców firmy DoTERRA mógłby sobie wyobrazić.

Badanie

Naukowcy firmy doTERRA zrekrutowali 36 uczestników do niedawno opublikowanego badania klinicznego AromaTouch® Hand Technique i podzielili ich na grupę leczniczą i kontrolną. Po dokładnej ocenie przez lekarza i udokumentowaniu pomiarów podstawowych, w tym kwestionariusza i kilku ocen funkcjonalnych, wszyscy uczestnicy otrzymywali ATHT dwa razy dziennie przez pięć kolejnych dni. Grupa leczona otrzymała ATHT z kombinacją mieszanki kojącej DoTERRA Deep Blue i Copaiba, natomiast grupa kontrolna otrzymała ten sam protokół z frakcjonowanym olejem kokosowym.

Aby uniemożliwić uczestnikom i administratorom ATHT wykorzystanie ich zmysłu węchu do określenia, do której grupy terapeutycznej należy dany uczestnik, zarówno uczestnicy, jak i administratorzy nosili maski chirurgiczne, na które naniesiono kroplę cytrynowego olejku eterycznego. Zarówno uczestnik, jak i administrator nosili maski podczas każdej sesji ATHT. Ponadto do frakcjonowanego oleju kokosowego dodano niebieski barwnik i olejek eteryczny z mięty pieprzowej, aby naśladować jasnoniebieski kolor i aromat preparatu stosowanego w grupie leczonej.

Na koniec pięciodniowego okresu próbnego wszyscy uczestnicy zostali ponownie ocenieni za pomocą tego samego kwestionariusza i testów funkcjonalnych. Uczestnicy w grupie leczonej odnotowali klinicznie istotną poprawę w metrykach ocenianych w kwestionariuszu oraz statystycznie istotny postęp w testach funkcjonalnych w porównaniu z grupą kontrolną, co dostarczyło solidnych dowodów na skuteczność Deep Blue Soothing Blend i Copaiba oraz opatentowanej metody aplikacji ATHT. Naukowcy firmy doTERRA planują obecnie przyszłe badania kliniczne, aby dokładniej ocenić korzyści płynące ze stosowania innych olejków eterycznych i mieszanek CPTG® oraz opatentowanych technik aplikacji AromaTouch na różne wskaźniki zdrowia i samopoczucia.

Wniosek

Wyniki badań klinicznych nad techniką AromaTouch® Hand Technique stanowią zupełnie nowy obszar badań, nie tylko dla firmy DoTERRA, ale także dla całej branży olejków eterycznych. Nauka firmy doTERRA potwierdza to, co wiemy dzięki wieloletniemu stosowaniu oraz szerokiemu zakresowi badań in vitro i in vivo i sprawia, że jest to istotne i możliwe do zastosowania w realnym świecie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że używasz i dzielisz się najwyższej jakości i najskuteczniejszymi olejkami eterycznymi w branży.

Shopping Cart