Jak zrobić własny uniwersalny środek czyszczący

Nie musisz wyciągać gumowych rękawiczek i masek chirurgicznych, aby oczyścić dom uniwersalnym środkiem czyszczącym. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że możesz zrobić proste, tanie i nietoksyczne środki czystości ze składników, które już masz w domu. Użycie olejków eterycznych do zrobienia sprayu czyszczącego DIY jest nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale także dobre dla twojej rodziny.

Ten majstersztyk autorstwa Paige Flamm z programu Single Serving Size to doskonały sposób na oczyszczenie domu bez konieczności używania toksyn. Czytaj dalej, aby poznać ulubione kombinacje olejków eterycznych Paige, które pozwolą Ci stworzyć własny uniwersalny środek czyszczący.

Składniki:

  • 1/4 szklanki białego octu
  • 1 3/4 szklanki wody
  • 30 kropli olejków eterycznych DoTERRA (zobacz możliwe kombinacje poniżej)

Zalecane przez Paige kombinacje olejków eterycznych:

  1. Po 15 kropli lawendy i cytryny (jedne z ulubionych produktów Paige!).
  2. po 10 kropli eukaliptusa, mięty pieprzowej i dzikiej pomarańczy
  3. 30 kropli olejku doTERRA On Guard®
  4. 15 kropli olejku grejpfrutowego i olejku doTERRA On Guard

Instrukcje:

  1. Dodaj wszystkie składniki do 16-uncjowej butelki z rozpylaczem.
  2. Dobrze wstrząśnij, spryskaj powierzchnie i wytrzyj do czysta.

Najlepsze olejki eteryczne do czyszczenia

Ponieważ tak wiele olejków eterycznych ma silne właściwości oczyszczające, używanie ich do sprzątania może być świetnym sposobem na utrzymanie domu w czystości bez stosowania syntetycznych środków chemicznych.

Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane, więc pamiętaj, że odrobina wystarcza na długo! Niektóre olejki eteryczne o naturalnych właściwościach, które są najbardziej przydatne w sprzątaniu domu, to:

Dlaczego warto oczyszczać się za pomocą olejków eterycznych?

Wiele osób przestawia się na oczyszczanie za pomocą olejków eterycznych, ale na czym polega ich atrakcyjność? Istnieje wiele powodów, dla których warto używać olejków eterycznych podczas sprzątania. Ważnym czynnikiem jest to, że olejki eteryczne są bardzo silne i potężne. W przeciwieństwie do środków czystości kupowanych w sklepach, do czyszczenia produktami DoTERRA wystarczy kilka kropli, aby uzyskać niesamowitą skuteczność. Dzięki dodatkowym składnikom, takim jak ocet, oczar wirginijski, mydło kastylijskie i soda oczyszczona, twój portfel z pewnością odczuje oszczędności wynikające z używania olejków eterycznych zamiast komercyjnych detergentów.

Olejki eteryczne są również dobrą alternatywą dla czyszczenia syntetycznymi środkami chemicznymi. Produkty kupione w sklepie mogą potencjalnie zawierać szkodliwe substancje chemiczne. Chociaż mogą być wystarczająco skuteczne jako środki czyszczące, istnieją naturalne alternatywy, które są co najmniej tak samo skuteczne i mogą być używane w Twoim domu. Jeśli masz w domu małe dzieci, używanie olejków eterycznych sprawi, że nie pozostawisz niepotrzebnych toksyn w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa Twoja rodzina.

Innym ważnym powodem stosowania czystych olejków eterycznych DoTERRA jest ich wszechstronność. Tworząc uniwersalny środek czyszczący DIY, masz możliwość stworzenia za każdym razem nowego aromatu! Orzeźwiające kombinacje olejków eterycznych wprowadzą do Twojego domu nowe, aromatyczne zapachy przy każdym sprzątaniu.

Shopping Cart