Melaleuca

Melaleuca (drzewo herbaciane) Badania

Melaleuca (drzewo herbaciane) jest jednym z najpopularniejszych olejków eterycznych, i to nie bez powodu. Ma wiele zastosowań w pielęgnacji skóry i wspomaganiu różnych układów organizmu. Chociaż Melaleuca jest używana w Australii od wieków, niewiele wiadomo o jej aktywności biologicznej. Jednak to się zmienia dzięki pracy naukowców firmy DoTERRA. Naukowcy firmy doTERRA opublikowali niedawno w czasopiśmie Cogent Biology badania dotyczące wpływu olejku Melaleuca na komórki ludzkiej skóry.

Co sprawia, że badania prowadzone przez firmę DoTERRA są tak nowe i wyjątkowe? Po pierwsze, jest to jedno z niewielu badań sprawdzających wpływ olejku Melaleuca na komórki ludzkiej skóry. Oznacza to, że badanie dotyczy sposobu, w jaki Melaleuca jest najczęściej stosowana: miejscowo na ludzkiej skórze. Po drugie, jest to prawdopodobnie pierwsze badanie, w którym sprawdzono wpływ Melaleuca na ogólną ekspresję genów u ludzi. Innymi słowy, to badanie jest jednym z pierwszych, które rzeczywiście bada wpływ Melaleuca na procesy zachodzące w ludzkich komórkach.

Wyobraź sobie ludzką komórkę jako fabrykę z różnymi pracownikami, z których większość to białka, zapewniające jej prawidłowe funkcjonowanie. Poziom tych białek może często wskazywać na funkcjonowanie komórki. Geny są budulcem komórek i są niezbędne do produkcji białek. Aby dowiedzieć się, jak Melaleuca wpływa na procesy i funkcje ludzkich komórek, naukowcy firmy doTERRA zmierzyli wpływ Melaleuca na poziom białek komórkowych i ekspresję kilku genów.

Co to oznacza? Krótko mówiąc, badanie pokazuje, że Melaleuca ma silny wpływ na nasze geny i białka, które tworzą nasze komórki. Wyniki badań sugerują, że Melaleuca wpływa na różne procesy i funkcje w ludzkich komórkach, w tym na regenerację tkanek i metabolizm. Potencjał przyszłych badań i wzorów użytkowych jest ekscytujący.

Shopping Cart