Trawa cytrynowa

Nerol (trawa cytrynowa) i przewód pokarmowy

W dobie przemysłu i wygody wszyscy jesteśmy codziennie narażeni na kontakt z toksynami. Pomijając ogromne narażenie na działanie środowiska, przewód pokarmowy jest jednym z głównych miejsc narażonych na działanie toksyn w całym organizmie. Powtarzająca się ekspozycja na toksyny w przewodzie pokarmowym może prowadzić do nieoptymalnego funkcjonowania i szkodliwych zmian, które podkreślają potrzebę stosowania zasad zdrowotnych chroniących przed takimi uszkodzeniami.

W tym celu naukowcy z Meksyku przeprowadzili badania, aby ustalić, czy nerol, niewielki związek znajdujący się w olejku eterycznym trawy cytrynowej, może mieć działanie chroniące żołądek po spożyciu. Stwierdzili, że nerol ma głębokie działanie ochronne przy umiarkowanie niskim poziomie spożycia. Na poziomie molekularnym badacze odkryli, że nerol pomaga utrzymać zdrową odpowiedź zapalną na toksyczne działanie. Mimo że konieczne są dalsze badania, wyniki te są zachęcające i dołączają do rosnącej liczby dowodów potwierdzających stosowanie naturalnych suplementów.

 

*Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Shopping Cart