Badanie doTERRA AromaTouch

Kolejne badanie przeprowadzone przez naukowców firmy DoTERRA jest świeżo po publikacji. Nowe badanie, pilotażowe badanie kliniczne opublikowane w Journal of Integrative Medicine and Therapy, badało korzyści płynące z zastosowania Techniki AromaTouch®. Technika AromaTouch® to unikalna metoda stosowania olejków eterycznych, opracowana przez dr. David Hill, założyciel firmy doTERRA i prezes Scientific Operations. Technika ta polega na aplikacji olejków eterycznych, która łączy w sobie metodę umiarkowanego dotyku z ośmioma najpotężniejszymi olejkami i mieszankami firmy DoTERRA. Więcej o technice AromaTouch® można przeczytać tutaj.

Podczas gdy spora ilość badań wykazuje korzyści płynące z dotyku, a inne badania wspierają korzyści płynące z miejscowo stosowanych olejków eterycznych, niewiele badań istnieje na temat połączenia tych dwóch. Ponadto nie przeprowadzono wcześniej żadnych badań nad korzyściami płynącymi z zastosowania Techniki AromaTouch®. Technika AromaTouch® ma na celu promowanie homeostazy i relaksu, redukcję stresu i wspieranie ogólnego dobrego samopoczucia. W tym badaniu naukowcy poddali próbie Technikę AromaTouch®.

Projekt eksperymentu

Aby poznać zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe korzyści płynące z tej techniki, badacze oceniali jej wpływ na organizm natychmiast po tym, jak ochotnicy otrzymali tylko jedną technikę, a także mierzyli trwałe efekty, gdy technika ta była stosowana regularnie przez dłuższy czas. Dodatkowo w eksperymencie zastosowano dwie grupy. W grupie leczonej stosowano Technikę AromaTouch® dokładnie tak, jak opisano w protokole, którego autorem jest dr. David Hill został opracowany. Grupa kontrolna składała się z osób, którym podawano Technikę AromaTouch® w tych samych warunkach, z tą różnicą, że zamiast ośmiu olejków eterycznych normalnie stosowanych w tej technice użyto frakcjonowanego oleju kokosowego.

Badacze mierzyli tętno, ciśnienie krwi, średnie ciśnienie tętnicze i pobierali próbki śliny, które były analizowane pod kątem kortyzolu (hormonu stresu) i innych biomarkerów zdrowia. Ochotnicy wypełnili również subiektywny kwestionariusz, który wskazywał ich aktualny stan umysłu.

Wyniki

W obu grupach odnotowano spadek częstości akcji serca, średniego ciśnienia tętniczego, rozkurczowego ciśnienia krwi, oceny stresu i poziomu kortyzolu w ślinie bezpośrednio po zastosowaniu pierwszej techniki AromaTouch®. Jednak ogólnie rzecz biorąc, zmiany były wyraźniejsze w grupie, która otrzymała Technikę AromaTouch® z olejkami eterycznymi. Chociaż badanie obejmowało niewielką próbę, długoterminowe różnice były istotne statystycznie.

Wniosek

Wyniki te sugerują, że Technika AromaTouch® jest doskonałym sposobem na natychmiastowe zmniejszenie uczucia stresu i promowanie relaksu. Przy regularnym podawaniu jest również skuteczny w promowaniu długotrwałych, trwałych rezultatów w organizmie. Badania te dostarczają mocnych dowodów na korzyści płynące z zastosowania Techniki AromaTouch®. Jeśli chcesz zobaczyć wyniki badania bardziej szczegółowo, można uzyskać dostęp do pełnego tekstu badania za darmo na stronie internetowej wydawcy, ponieważ Journal of Integrative Medicine and Therapy jest otwarty dostęp.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal