Głęboki błękit

Badanie doTERRA Deep Blue®

Mieszanka olejków eterycznych Deep Blue składa się z olejków Wintergreen, Camphor, Peppermint, Blue Tansy, German Chamomile, Helichrysum i Osmanthus. W ostatnim badaniu naukowcy DoTERRA sprawdzili wpływ mieszanki olejków eterycznych Deep Blue na komórki ludzkiej skóry przy użyciu systemu BioMAP® do badania fibroblastów skóry. Dodając pewne czynniki do hodowanych komórek skóry, badacze wywołali odpowiedź komórkową, która miała naśladować komórkową odpowiedź zapalną u żywego człowieka. Niektóre z zainfekowanych komórek skóry zostały poddane działaniu mieszanki olejków eterycznych Deep Blue, podczas gdy inne pozostawiono w spokoju.

Po ekspozycji na mieszaninę, komórki były zbierane i pękały. Z roztworu zawierającego zawartość komórek ekstrahowano RNA i przesyłano do analizy mikromacierzy RNA. Wyniki mikromacierzy wskazują, że szlaki sygnałowe związane z zapaleniem, immunomodulacją i gojeniem ran zostały naruszone w komórkach poddanych działaniu mieszanki olejków eterycznych Deep Blue.

Główne składniki aktywne Deep Blue, w tym salicylan metylu, mentol, eukaliptol i kamfora, to cząsteczki organiczne, które posiadają korzystne właściwości i są szeroko stosowane w różnych produktach zdrowotnych. Te fakty wraz z wynikami eksperymentów pomagają wyjaśnić, dlaczego Deep Blue działa kojąco po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

BioMAP® jest zastrzeżonym znakiem towarowym DiscoverX Corporation.