Bądź spokojny z Adaptiv

“Ukojenie”, “relaks”, “zmniejszenie uczucia stresu”, “promowanie uczuć podnoszących na duchu”, itp. to terminy często związane z aromatycznym użyciem olejków eterycznych i istnieje sporo badań na poparcie tych twierdzeń. Jednak badania kliniczne nad zdolnością olejków eterycznych do pomagania nam w stawianiu czoła wyzwaniom i radzeniu sobie z codziennymi stresorami – do adaptacji – są dość ograniczone. Na konwencji Together 2019 Nicole Stevens, dyrektor ds. badań i receptur olejów, omówiła, jak jej zespół zmienia ten stan rzeczy dzięki nowej zastrzeżonej mieszance i kilku innowacyjnym (choć stresującym) badaniom klinicznym.

Mieszanka uspokajająca Adaptiv™ jest wynikiem wielu lat badań i opracowywania receptur. Produkt końcowy jest poparty badaniami klinicznymi przeprowadzonymi przez własny zespół naukowców firmy doTERRA. W ramach przygotowań do wprowadzenia na rynek nowej linii produktów Adaptiv, w światowym kampusie firmy DoTERRA panował naukowy zgiełk, ponieważ trwały liczne badania kliniczne. Badanie Adaptiv nad mieszankami olejków eterycznych było kamieniem milowym dla zespołu badań klinicznych firmy DoTERRA; zaangażowano w nie większą liczbę naukowców firmy DoTERRA (ponad 10) niż w jakiekolwiek inne badanie wewnętrzne, było to pierwsze badanie obejmujące elementy psychologiczne (stres), wzięli w nim udział najmłodsi uczestnicy badania w jakimkolwiek badaniu firmy DoTERRA (w wieku zaledwie 12 lat) i dotyczyło czegoś, z czym wszyscy mamy do czynienia: STRES.

Będziemy, będziemy…STRESOWAĆ CIĘ

Uczestnikom badania Adaptiv powiedziano jedynie, że będą testować nowy produkt firmy DoTERRA i że najpierw muszą się zakwalifikować do grona testerów produktu, wypełniając dwie oceny. Uczestników randomizowano i umieszczano w dwóch oddzielnych pomieszczeniach, w jednym z nich rozprowadzano Adaptiv, a w drugim placebo. Ku oburzeniu uczestników, oceny były kombinacją zadań matematycznych i słownych, których stopień trudności stopniowo wzrastał. W sumie było 15 pytań, a limit czasowy wynosił 12 minut. Dodatkowo, w każdym z pomieszczeń na ścianie wyświetlany był zegar odliczający czas. Po zakończeniu jednej oceny, uczestnicy przechodzili na drugą stronę, przechodzili do innego pomieszczenia i dokonywali drugiej oceny. W trakcie obu badań każda osoba nosiła pulsoksymetr mierzący częstość akcji serca i pasek temperatury na czole, aby zmierzyć autonomiczną reakcję na środowisko wywołujące stres. Po dokonaniu oceny wszyscy uczestnicy odpowiadali na serię pytań dotyczących ich samopoczucia podczas testu.

Co znaleźliśmy?

Wyniki zaskoczyły nawet tych, którzy brali udział w tworzeniu mieszanki Adaptiv. Chociaż ostateczna analiza statystyczna jest obecnie w toku, pewne tendencje były wyraźne z danych wstępnych. Nicole Stevens zauważyła taki trend podczas swojej prezentacji na konwencji Together 2019. Jeśli chodzi o wyniki testu, z których żaden nie był bardzo wysoki, biorąc pod uwagę trudność testu, wielu uczestników uzyskało wyższe wyniki podczas rozwiązywania testu w sali Adaptiv. Średnie tętno było również niższe i bardziej spójne, gdy rozprowadzano Adaptiv .

Najciekawsze były subiektywne oceny. Istnieją obiektywne fizjologiczne markery stresu (np. tętno, ciśnienie krwi, itp.), ale stres jest również psychologiczny; jeśli czujesz się mniej zestresowany… cóż, jesteś mniej zestresowany. Uczestnicy przyznali, że odczuwali mniejszy stres i niepokój, gdy przeprowadzali ocenę w sali Adaptiv, mimo że nie mieli pojęcia, w jakiej sali się znajdują ani co jest w niej rozdawane. Była też mała grupa uczestników, którzy wzięli udział w kompleksowym badaniu klinicznym z Adaptiv™Calming Blend Capsules. Ci właśnie uczestnicy zgłosili najniższy poziom stresu spośród wszystkich. Ponieważ produkty zostały stworzone do stosowania razem, potencjalna synergia pomiędzy mieszanką olejów i suplementem była dokładnie tym, czego oczekiwaliśmy (i mieliśmy nadzieję) zobaczyć.

Ale ten zapach?

Pamiętajmy, że uczestnicy badania zgłosili się na ochotnika, ponieważ powiedziano im, że będą testerami produktu, i że ich nie zawiedziemy. Po zakończeniu części testowej, uczestnikom zaprezentowano trzy odrębne mieszanki i zapytano, jak im się podobała każda z nich i jak wpłynęła na ich uczucia. Prawdziwy Adaptiv był zdecydowanym zwycięzcą, większość uczestników przyznała mu ocenę 8 lub 9 (w skali od 1 do 9). Aby zakończyć test produktu, uczestnicy zostali poproszeni o opisanie, jak zapach wszystkich trzech mieszanek olejków eterycznych wpłynął na ich samopoczucie. Pamiętaj, że nie powiedziano im, jak nazywa się produkt, który z trzech był Adaptiv, ani jaka była zamierzona korzyść z Adaptiv. Wielokrotnie pojawiały się słowa: spokojny, zadowolony, pozytywny i szczęśliwy.

Co dalej?

Ocena linii produktów Adaptiv nie zakończyła się na tym stresującym badaniu klinicznym. Naukowcy DoTERRA byli również zajęci badaniem skuteczności mieszanki olejków w warunkach instytucjonalnych, przeprowadzili próbę kliniczną z udziałem 80 uczestników suplementu i pracowali z naszymi partnerami badawczymi nad proteomiczną oceną wpływu kapsułek na komórki mózgowe na poziomie molekularnym. Wszystkie dane są obecnie poddawane ostatecznej analizie statystycznej i miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zostaną opublikowane w czasopiśmie naukowym przeznaczonym dla ogółu społeczeństwa. Nie zapomnij śledzić doTERRA Science na mediach społecznościowych, aby uzyskać najnowsze informacje na temat publikacji.

Adaptiv Calming Blend jest precyzyjnym rozwiązaniem, które pomoże Ci poradzić sobie ze stresem w codziennym życiu. Czy to trudny test lub po prostu normalne życie, umieścić kilka kropli Adaptiv do dyfuzora wywołać uczucia spokoju i relaksu, i pomóc ciało i umysł pozostają w równowadze.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal