Dokowanie molekularne

Artykuł w skrócie

Współczesne badania naukowe i rozwijający się przemysł olejków eterycznych pomagają nam odkrywać nowe sposoby, w jakie olejki eteryczne mogą korzystnie wpływać na nasze życie. Wiele osób zadaje sobie pytanie: “Co dokładnie robią olejki eteryczne? Na szczęście sieci naukowców zaczynają znajdować odpowiedzi na to pytanie, wykorzystując najnowocześniejsze metody odkryć naukowych. Jedną z takich innowacyjnych metod odkrywania jest dokowanie molekularne.

Zrozumienie olejków eterycznych na poziomie komórkowym

Aby w pełni zrozumieć, w jaki sposób olejki eteryczne działają i mają trwały wpływ na komórki i ich składniki, musimy spojrzeć znacznie bliżej niż na fizyczne przejawy, takie jak poprawa wyglądu skóry czy uczucie czystego oddechu. Musimy odbyć podróż do wnętrza komórki i zbadać, jak olejki eteryczne działają na poziomie mikroskopowym. Ale nawet na poziomie mikroskopowym wciąż istnieją pytania bez odpowiedzi i luki w zrozumieniu, które zmuszają nas do spojrzenia głębiej i pod zupełnie innym kątem. Wiele z tych metod badań naukowych jest zupełnie nowych, nie tylko dla olejków eterycznych, ale dla świata nauki jako całości. Wykorzystując te pierwsze w swoim rodzaju metody badawcze, naukowcy firmy doTERRA przekroczyli mikroskop, aby pogłębić nasze zrozumienie tego, w jaki sposób olejki eteryczne działają tak, jak działają. Jeden z tych procesów znany jest jako dokowanie molekularne.

Co to jest dokowanie molekularne?

Dokowanie molekularne jest narzędziem in-silico służącym do charakteryzowania oddziaływań pomiędzy dwiema molekułami. Kiedy termin “in silico” jest używany do opisania procesu naukowego, oznacza to po prostu, że jest on przeprowadzany za pomocą symulacji komputerowej. Dokowanie molekularne i odkrywanie wspomagane komputerowo są niezwykle korzystne dla społeczności naukowej i zapewniają oszczędny pod względem czasu i kosztów sposób oceny wzajemnego oddziaływania cząsteczek. Jest to szczególnie przydatne narzędzie do oceny zachowania cząsteczek przed ich wprowadzeniem do hodowanych komórek lub żywego organizmu.

Dokowanie molekularne w badaniach nad olejkami eterycznymi polega na wykorzystaniu specjalnych programów i parametrów zaprojektowanych w celu scharakteryzowania interakcji pomiędzy składnikami olejków eterycznych a białkami docelowymi w komórce. Dzięki tym programom, naukowcy firmy doTERRA są w stanie lepiej zrozumieć działanie olejków eterycznych poprzez obserwację ich wzajemnego oddziaływania z docelowymi białkami.

Dlaczego dokowanie molekularne ma znaczenie

Wiedza uzyskana z dokowania molekularnego pozwala firmie doTERRA na uzyskanie wglądu w skuteczność obecnych modeli użycia i możliwości nowych modeli, w jaki sposób ulepszyć mieszanki do konkretnych celów i możliwych dalszych korzyści płynących ze stosowania związków aromatycznych. Od źródła do Ciebie, pozwala to firmie doTERRA oferować najwyższej jakości olejki eteryczne i mieszanki oraz najlepszą edukację na temat tego, jak je stosować, aby uzyskać witalność i dobre samopoczucie przez całe życie.

Dzięki pracy wykonywanej codziennie przez ich własnych ekspertów naukowych i ich współpracy badawczej, firma doTERRA nadal ustanawia precedens dla innowacji i nauki w branży olejków eterycznych. Chociaż wciąż jest wiele badań do zrobienia, firma doTERRA zaczyna układać skomplikowane naukowe puzzle doświadczeń z olejkami eterycznymi, wykorzystując innowacyjne metody odkrywania, takie jak dokowanie molekularne. Wiedza uzyskana z tych badań nie tylko pogłębi nasze ogólne zrozumienie olejków eterycznych, ale także pomoże nam w dalszym wykazywaniu niezrównanej skuteczności, czystości i jakości olejków CPTG® oraz pomoże nam w tworzeniu przyszłych produktów.

 

Artykuły na blogu doTERRA Science są oparte na różnych źródłach naukowych. Wiele z przytoczonych badań to badania wstępne, eksperymentalne i potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć ich wyniki. Olejki eteryczne mogą wykazywać interakcje z lekami, przeciwwskazania dla pacjentów lub skutki uboczne, których nie można ocenić wyłącznie na podstawie wyników badań eksperymentalnych. Jeśli jesteś zainteresowany używaniem olejków eterycznych do rozwiązywania jakichkolwiek problemów zdrowotnych, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal