dōTERRA Serenity Restful Complex Badanie kliniczne

Grupa badawcza DoTERRA opublikowała niedawno nowe badanie, które dołączyła do swojej rosnącej listy publikacji naukowych, a to jest trochę wyjątkowe. Po pierwsze, podczas gdy większość wcześniejszych badań dotyczyła biologicznej aktywności olejków eterycznych, w tym badaniu zbadano jakość snu i jednego z najnowszych i najbardziej popularnych suplementów diety firmy DoTERRA. Po drugie, było to badanie kliniczne na ludziach, przeprowadzone tutaj, w kampusie firmy doTERRA, z udziałem naszych pracowników. doTERRA Serenity Restful Complex Softgels zostały wydane na zjeździe w 2016 roku, ponieważ doTERRA dostrzegła potrzebę zajęcia się jednym z najbardziej niedocenianych aspektów zdrowia i witalności przez całe życie: snem.

Potrzeba snu

Ilość i jakość snu jest związana z prawie każdym wskaźnikiem zdrowia i dobrego samopoczucia. Najnowsze badania naukowe dostarczyły niemal nieskończoną ilość danych na temat znaczenia snu i zdrowia. Spełnianie zaleceń dotyczących snu i właściwa higiena snu wiążą się z wyższą jakością życia i lepszym stanem zdrowia.

  • Jest ona również bezpośrednio związana ze zmniejszonym ryzykiem wystąpienia wielu problemów zdrowotnych.
  • Wykazano, że dobry sen ma pozytywny wpływ na nawyki związane z dietą i ćwiczeniami fizycznymi oraz bezpośredni wpływ na kontrolę wagi.
  • A dla ponad 25% dorosłych Amerykanów, którzy nie spełniają ogólnie zalecanych wytycznych dotyczących snu i ponad 9 milionów osób, które regularnie używają produktów ułatwiających zasypianie, poprawa w tej dziedzinie jest jedną z rzeczy, które mogą znacznie odmienić ich życie.

Chociaż istnieje wiele opcji komercyjnych i coraz więcej ziołowych i naturalnych alternatyw, niewiele badań zostało przeprowadzonych na temat ich bezpieczeństwa i skuteczności.

Chociaż istnieją badania kliniczne i eksperymentalne, które sugerują, że spożywanie poszczególnych składników doTERRA Serenity Restful Complex Softgels (Olejek eteryczny z lawendy, L-teanina, melisa lekarska, passiflora i rumianek) może pomóc w różnych parametrach jakości snu, to co było naprawdę potrzebne to ludzkie dane kliniczne na temat produktu końcowego.

Badanie

W niedawno opublikowanym badaniu naukowcy firmy doTERRA zwerbowali 62 zdrowych dorosłych, którzy od czasu do czasu mieli problemy z zasypianiem, aby poddać próbie żele miękkie doTERRA Serenity Restful Complex. Uczestnicy zostali podzieleni na grupę placebo i grupę testową i poddani 6-tygodniowemu randomizowanemu, podwójnie ślepemu, kontrolowanemu placebo badaniu typu crossover. Badanie obejmowało 1-tygodniowy okres eliminacji, w którym nie stosowano badanych produktów ani innych środków wspomagających zasypianie, a następnie 2-tygodniowy okres interwencji, w którym uczestnicy otrzymywali badany produkt lub placebo, następnie kolejny 1-tygodniowy okres eliminacji i wreszcie kolejny 2-tygodniowy okres interwencji, w którym stosowano przeciwstawny produkt.

Podczas okresów interwencji, uczestnicy zostali poproszeni o połknięcie dwóch softgeli każdej nocy, 30 minut przed snem. Uczestnicy i badacze nie posiadali wiedzy na temat produktu stosowanego w okresie interwencji. Uczestnicy wypełniali także zwalidowany kwestionariusz oceny jakości snu (Leeds Sleep Evaluation Questionnaire, LSEQ) przed rozpoczęciem badania oraz pod koniec każdego tygodnia w trakcie 6-tygodniowego okresu badania, a także dzienniczek zawierający ogólne informacje o czasie snu, aktywności fizycznej, spożyciu kofeiny i inne obiektywne dane dotyczące efektywności snu. W badaniu wzięło udział 51 osób.

Wyniki

Wyniki? Jeśli już włączyłeś doTERRA Serenity Restful Complex Softgels do swojego codziennego reżimu suplementacyjnego, wyniki tego badania nie będą dla Ciebie zaskoczeniem. Podczas okresów interwencji, w tym badanego produktu, uczestnicy zgłaszali (na skali LSEQ) statystycznie istotną poprawę w zakresie zasypiania, równowagi i koordynacji po przebudzeniu, łatwości budzenia się i czujności po przebudzeniu w porównaniu z okresem placebo i okresem rezygnacji z badania. Ponadto wszystkie parametry oceniane na podstawie dzienniczków snu, z wyjątkiem czasu trwania przebudzenia, wykazywały lepsze wyniki, gdy uczestnicy przyjmowali badany produkt, niż gdy przyjmowali placebo, chociaż różnice nie osiągnęły istotności statystycznej. Nie odnotowano również żadnych poważnych skutków ubocznych.

Wniosek

Chociaż badanie to miało małą skalę i było krótkoterminowe, dostarcza dalszych dowodów klinicznych na poparcie wcześniejszych badań sugerujących, że wewnętrzne spożywanie Olejek eteryczny z lawendy, L-teanina, melisa lekarska, passiflora i rumianek może poprawić parametry jakości snu i że Żelki doTERRA Serenity Restful Complex Softgels mogą służyć jako skuteczna i bardziej naturalna alternatywa dla jednoskładnikowych produktów nasennych. Aby promować spokojny sen, którego potrzebujesz dla optymalnego zdrowia, spróbuj włączyć do codziennej rutyny przed snem miękkie żele doTERRA Serenity Restful Complex.

Przewiń do góry