ZenGest od dōTERRA

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z problemami jelitowymi, co może mieć ogromny wpływ na samopoczucie. Jeśli cierpisz z powodu bólu brzucha, dyskomfortu jelitowego lub wzdęć, nie ignoruj tego. Nasze trawienie jest ważną częścią naszego organizmu. Jest to grupa narządów, które współpracują ze sobą w celu wchłaniania składników odżywczych, witamin, minerałów i wody oraz przekształcania pokarmu w energię. Układ trawienny oddziela również odpady znajdujące się w naszym organizmie. Dlatego też musimy zadbać o zdrowy układ trawienny. dōTERRA opracowała w tym celu olejek ZenGest, olejek na zdrowe trawienie.

ZenGest to połączenie różnych olejków eterycznych firmy dōTERRA. W tej mieszance znajdziesz imbir, miętę pieprzową, kminek, koper włoski, kolendrę, estragon i anyż. To połączenie zostało wybrane ze względu na silny wpływ każdego składnika na zdrowe trawienie. ZenGest może być stosowany jako narzędzie wspomagające, ale także jako natychmiastowa ulga w dolegliwościach.

Stosowanie ZenGest

Od ZenGest znamy nie tylko olej, ale także jako Softgel, DigestTabs i w formie dotykowej. Olejek ma zapach podobny do lukrecji i można go umieścić w dyfuzorze. Olej może być również spożywany w celu uzyskania natychmiastowej ulgi lub stosowany na skórę. ZenGest to olejek, który naprawdę powinieneś mieć zawsze przy sobie. Jeśli zażyjesz olej po dużym posiłku, popijając szklanką wody, wspomożesz trawienie.

Odżywianie i trawienie

ZenGest ma wpływ nie tylko na nasze ciało fizyczne, ale również na nasz system emocjonalny. Posiada więc cechę wspierania jednostek, które nie są zainteresowane życiem i światem fizycznym. Osoby te często mają tendencję do przeciążania się poprzez robienie zbyt wielu rzeczy naraz. To przeciążenie informacjami i bodźcami może również powodować słabe “trawienie” emocjonalne. Umysł dostaje za dużo “jedzenia” i nie potrafi go przetworzyć na energię, której potrzebujemy. ZenGest może to wspierać poprzez pomoc umysłowi w przetwarzaniu bodźców i informacji.

Samodzielne stosowanie ZenGest

  1. Na niedogodności przed miesiączką: Zmieszaj 3 krople ZenGest, Szeptuchy i Majeranku i nałóż na brzuch. Spróbuj zastosować go również przed snem.
  2. Wspomaganie jelita grubego: 3 krople ZenGest, 2 krople Lavender i 2 krople Melaleuca.
  3. Sporadycznemdłości: Rozcieńczyć olejek z olejem kokosowym i wmasować w uszy. Następnie należy pić dużo wody.
  4. Pomoc w jamie ustnej: 1-2 krople rozcieńczonego ZenGestu nanieść na czoło i na bok nosa. W ten sposób powstają otwarte drogi oddechowe.
  5. Dolna część pleców: Rozsmarowanie olejku na spodniej części brzucha i dolnej części pleców może mieć działanie chłodzące i relaksujące.
  6. Trawienie: Nałóż 1-2 krople na brzuch, nadgarstki i/lub wypij 1-2 krople w wodzie dla zdrowego trawienia.
  7. Detoksykacja: Przyjmować 2-3 krople ZenGest 2-3 razy dziennie popijając wodą.
  8. Żołądek: 1-2 krople ZenGest, Oregano i Trawy cytrynowej w kapsułce wegetariańskiej 3-4 razy dziennie, wspiera zdrowie żołądka.