Molekuła

Dokowanie molekularne

Artykuł w skrócie

Współczesne badania naukowe i rozwijający się przemysł olejków eterycznych pomagają nam odkrywać nowe sposoby, w jakie olejki eteryczne mogą wpływać na nasze życie. Dlatego wiele osób pyta: “Co dokładnie robią olejki eteryczne? Na szczęście sieci naukowców zaczynają znajdować odpowiedzi na to pytanie, stosując najnowocześniejsze metody odkryć naukowych. Jedną z takich innowacyjnych metod odkrywania jest dokowanie molekularne.

Zrozumienie olejków eterycznych na poziomie komórkowym

Aby w pełni zrozumieć, w jaki sposób olejki eteryczne działają i wywierają trwały wpływ na komórki i ich składniki, musimy spojrzeć znacznie bliżej niż na fizyczne objawy, takie jak poprawa wyglądu skóry czy uczucie swobodnego oddychania. Musimy odbyć podróż w głąb komórki i zbadać, jak olejki eteryczne działają na poziomie mikroskopowym. Jednak nawet na poziomie mikroskopowym wciąż istnieją pytania bez odpowiedzi i luki w wiedzy, które zmuszają nas do spojrzenia głębiej i pod zupełnie innym kątem. Wiele z tych metod badań naukowych jest zupełnie nowych, nie tylko dla olejków eterycznych, ale dla całego świata nauki. Wykorzystując te metody badawcze, naukowcy firmy DoTERRA przekroczyli próg mikroskopu, aby lepiej zrozumieć, jak olejki eteryczne działają. Jeden z tych procesów nazywany jest dokowaniem molekularnym.

Czym jest dokowanie molekularne?

Dokowanie molekularne jest narzędziem in-silico służącym do charakteryzowania oddziaływań między dwiema cząsteczkami. Termin “in silico” używany do opisu procesu naukowego oznacza po prostu, że jest on przeprowadzany za pomocą symulacji komputerowej. Dokowanie molekularne i odkrywanie wspomagane komputerowo są niezwykle korzystne dla społeczności naukowej, ponieważ pozwalają ocenić, w jaki sposób cząsteczki będą na siebie oddziaływać. Jest to szczególnie przydatne narzędzie do oceny zachowania cząsteczek przed ich zbadaniem w hodowanych komórkach lub w żywym organizmie.

Dokowanie molekularne w badaniach nad olejkami eterycznymi polega na wykorzystaniu specjalnych programów i parametrów zaprojektowanych w celu scharakteryzowania interakcji między składnikami olejków eterycznych a białkami docelowymi w komórce. Dzięki tym programom naukowcy firmy DoTERRA mogą lepiej zrozumieć działanie olejków eterycznych, obserwując ich wzajemne oddziaływanie z docelowymi białkami.

Dlaczego dokowanie molekularne jest ważne

Wiedza uzyskana dzięki dokowaniu molekularnemu pozwala firmie DoTERRA uzyskać wgląd w skuteczność obecnych modeli użycia i możliwość stworzenia nowych modeli, w jaki sposób ulepszyć mieszanki do określonych celów oraz jakie są możliwe dalsze korzyści ze stosowania związków aromatycznych. Dzięki temu firma DoTERRA może oferować najwyższej jakości olejki eteryczne i mieszanki oraz najlepszą edukację na temat tego, jak je stosować, aby zapewnić sobie witalność i dobre samopoczucie przez całe życie.

Dzięki codziennej pracy własnych ekspertów naukowych i współpracy badawczej, firma DoTERRA nadal ustanawia precedens dla innowacji i nauki w branży olejków eterycznych. Chociaż nadal potrzeba wielu badań, firma DoTERRA zaczyna składać skomplikowaną naukową układankę, wykorzystując innowacyjne metody odkrywania, takie jak dokowanie molekularne. Wiedza uzyskana dzięki tym badaniom nie tylko poszerzy nasze ogólne zrozumienie olejków eterycznych, ale także pomoże nam wykazać niezrównaną skuteczność, czystość i jakość olejków CPTG® oraz pomoże nam w tworzeniu przyszłych produktów.

 

Artykuły na blogu doTERRA Science są oparte na różnych źródłach naukowych. Wiele z przytoczonych badań to badania wstępne, eksperymentalne, dlatego do lepszego zrozumienia wyników potrzebne są dalsze badania. Olejki eteryczne mogą wchodzić w interakcje z lekami, mieć przeciwwskazania dla pacjentów lub skutki uboczne, których nie można ocenić wyłącznie na podstawie wyników badań eksperymentalnych. Jeżeli chcesz stosować olejki eteryczne do rozwiązywania jakichkolwiek problemów zdrowotnych, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

* Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Shopping Cart