Eukaliptus

Eukaliptol (Cineole)

Wstęp

1.8 – Cineole to eter monoterpenowy, który jest głównym składnikiem chemicznym olejku eterycznego z Eukaliptusa. Występuje również w olejkach eterycznych z melaleuca, bazylii, rozmarynu, szałwii musz katołowej i mięty pieprzowej. Często określany jako eukaliptol, 1,8-cyneol ma aromat podobny do kamfory i przyjemny korzenny smak. Jest często stosowany jako dodatek smakowy do wypieków, ciast i napojów, ale okazało się, że jest wysoce toksyczny. Poza wieloma zastosowaniami w przemyśle spożywczym, ostatnie badania wykazały, że 1,8-cineole może mieć intrygujące korzyści zdrowotne.

Użytek wewnętrzny

Pomimo faktu, że nie jest bezpieczny do spożycia w dużych ilościach, niższe wewnętrzne spożycie 1,8-cineole wykazano kilka właściwości prozdrowotnych. Jako składnik olejku eterycznego Melaleuca Dla codziennego wsparcia zdrowego układu oddechowego, spróbuj dodać kroplę rozmarynu do szklanki wody lub herbaty, lub dodaj kroplę do potraw mięsnych.* Badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-cyneol może zapewniać wsparcie antyoksydacyjne, gdy jest spożywany wewnętrznie.* Dla uzyskania orzeźwiającego smaku i dodatkowego wsparcia antyoksydacyjnego, dodaj kilka kropli rozmarynu do szklanki wody lub herbaty. Bazylia lub rozmaryn do ulubionych dań kuchni włoskiej.

Bieżące użytkowanie

Olejki eteryczne bogate w 1,8-cineole są znane ze swoich wspaniałych korzyści, gdy są stosowane miejscowo, szczególnie w zakresie zdrowia skóry, ale istnieje kilka właściwości, których możesz nie być świadomy. Na przykład, badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-cineole może mieć właściwości czyszczące powierzchnię. Dodawać few krople Melaleuca lub Eukaliptus szklana kiści butelka z wodą jest wielki sposób wycierać puszek łazienka i kuchenne powierzchnie podczas gdy opuszczać stymulujący zapach. Ponadto, badania eksperymentalne sugerują, że 1,8-cineole może działać jako środek odstraszający owady, gdy jest stosowany aromatycznie lub miejscowo. Przed wyjściem na spacer można skorzystać z właściwości odstraszających owady, jakie posiada 1,8-cineol, nakładając kilka kropli rozmarynu lub mięty pieprzowej na ręce i nogi.

Chociaż głównie związany z eukaliptusem i jego korzyściami dla układu oddechowego, 1,8-cineole występuje w kilku innych olejkach eterycznych i ma szerokie spektrum właściwości w zależności od modelu zastosowania. Aby doświadczyć tych korzyści, eksperymentuj z Melaleuca, Bazylią, Rozmarynem i innymi olejkami eterycznymi zawierającymi 1,8-cineole w gotowaniu, sprzątaniu i aktywności na świeżym powietrzu.

Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.