Jak zrobić swój własny uniwersalny środek czyszczący

Nie potrzebujesz gumowych rękawiczek i masek chirurgicznych, aby posprzątać dom za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego. Ty możesz być zaskoczony uczyć się że ty możesz robić prostym, tanim i nietoksycznym cleaning produktom od składników ty już masz przy domem. Używanie olejków eterycznych do robienia do-it-yourself cleaning spray jest nie tylko bezpieczną opcją dla środowiska, ale także dobrą dla twojej rodziny.

To DIY autorstwa Paige Flamm z Single Serving Size jest doskonałym sposobem na oczyszczenie domu bez polegania na toksynach lub zwiększania ich ilości w Twojej przestrzeni. Zapoznaj się z ulubionymi kombinacjami olejków eterycznych Paige, aby stworzyć swój własny uniwersalny środek czyszczący.

Składniki:

  • 1/4 szklanki białego octu
  • 1 3/4 szklanki wody
  • 30 kropli olejków eterycznych doTERRA (zobacz możliwe kombinacje poniżej)

Zalecane przez Paige kombinacje olejków eterycznych:

  1. po 15 kropli Lawendy i Cytryny (jedne z ulubionych produktów Paige!)
  2. Po 10 kropli z Eukaliptusa, Mięty pieprzowej i Dzikiej Pomarańczy
  3. 30 kropli doTERRA On Guard
  4. 15 kropli olejku grejpfrutowego i doTERRA On Guard

Instrukcje:

  1. Dodaj wszystkie składniki do 16-uncjowej butelki z rozpylaczem.
  2. Dobrze wstrząsnąć, rozpylić na powierzchnie i wytrzeć do czysta.

Najlepsze olejki eteryczne do czyszczenia

Ponieważ tak wiele olejków eterycznych ma silne właściwości oczyszczające, używanie ich w swojej rutynie sprzątania może być świetnym sposobem na utrzymanie domu w czystości bez rozprzestrzeniania syntetycznych chemikaliów.

Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane, więc pamiętaj, że odrobina wystarcza na długo! Niektóre olejki eteryczne o naturalnych właściwościach, które są najbardziej przydatne do czyszczenia domu to:

Dlaczego warto oczyszczać za pomocą olejków eterycznych?

Wiele osób przestawia się na czyszczenie olejkami eterycznymi, ale na czym polega to odwołanie? Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować olejki eteryczne w sprzątaniu. Ważnym czynnikiem jest to, że olejki eteryczne są bardzo silne i mocne. W przeciwieństwie do kupowanych w sklepach środków czyszczących, sprzątanie produktami doTERRA oznacza, że wystarczy tylko kilka kropel, aby uzyskać niewiarygodną skuteczność. Z dodatkowymi składnikami, takimi jak ocet, oczar wirginijski, mydło kastylijskie i soda oczyszczona, twój portfel z pewnością odczuje oszczędności wynikające z używania olejków eterycznych zamiast komercyjnych środków czyszczących.

Olejki eteryczne są również dobrą alternatywą dla czyszczenia syntetycznymi środkami chemicznymi. Produkty kupione w sklepie mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne. Chociaż mogą one być wystarczająco skuteczne jako środki czyszczące, istnieją naturalne alternatywy, które są co najmniej tak samo skuteczne i mogą być stosowane w Twoim domu. Jeśli masz w domu małe dzieci, używanie olejków eterycznych gwarantuje, że nie pozostawiasz niepotrzebnych toksyn w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa Twoja rodzina.

Kolejnym ważnym powodem, dla którego warto stosować czyste olejki eteryczne firmy doTERRA jest ich wszechstronność. Tworząc uniwersalny środek czyszczący DIY, masz możliwość stworzenia nowego zapachu za każdym razem! Orzeźwiające kombinacje olejków eterycznych wprowadzą do Twojego domu nowe, pachnące zapachy za każdym razem, gdy będziesz sprzątać.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal