Lawenda z doTERRA

Możesz poczuć słońce na swojej skórze, usłyszeć szemrzące w tle czarne morze, a jeśli się rozejrzysz, zobaczysz najbardziej przytłaczający kolor purpury, jaki kiedykolwiek widziałeś. Wyobrażasz sobie, że znajdujesz się na środku lawendowego pola we wschodniej Bułgarii. dōTERRA wybrała tę słoneczną i suchą strefę klimatu czarnomorskiego jako centrum produkcji jednego z najcenniejszych olejków – lawendy.

Od wieków lawenda była lekiem na różne dolegliwości. Zielarze często przepisywali kurację z lawendy, aby przywrócić skórze dobrą kondycję lub złagodzić troski. Kobiety używały również lawendy jako dodatku do włosów lub na szyi. Podczas I i II wojny światowej żołnierze nosili przy sobie lawendę, aby odkażać rany, łagodzić lęki i pomagać cierpiącym. Z tej pięknej fioletowej rośliny firma dōTERRA stworzyła naturalny olejek, który może być stosowany na co dzień.

Stosowanie lawendy

Jak każdy inny olejek eteryczny, Lawenda od dōTERRA ma wiele zastosowań. Istnieją jednak cztery obszary, na które lawenda ma doskonały wpływ. Stosowany na skórę wspomaga jej zdrowy wygląd. Kiedy olejek jest stosowany aromatycznie, zmniejsza niepokój i niepokój, tworząc również ogólny spokój w umyśle. Rozluźnia również mięśnie w przypadku dużego napięcia w ciele.

Otwarta komunikacja i spokój

Czy masz problemy z wyrażaniem swoich myśli i uczuć? Czy masz wrażenie, że nikt Cię nie słucha i to powoduje wewnętrzne frustracje? Olejek lawendowy firmy dōTERRA nie tylko uspokaja i koi, ale także działa na głębszych poziomach. Lawenda otwiera kanały komunikacyjne, zmniejszając lęk przed wystąpieniami przed dużymi grupami.

Na przykład, jeśli obawiasz się odrzucenia, zaaplikuj 1 kroplę lawendy na swoje serce. W ten sposób dasz odpocząć swojemu sercu i staniesz się bardziej solidny w swoich butach. Czy masz wrażenie, że nikt Cię nie widzi i nie słyszy? Czy może ciasno lub napięta? Już sam zapach Lawendy ma działanie uspokajające. Podobnie, Lawenda może pomóc, jeśli ukrywasz swoje emocje.

Lawenda znana jest jako matka olejków i w pełni zasługuje na swoją nazwę. Jeśli zapoznałeś się z lawendą, najprawdopodobniej stanie się ona olejkiem, którego będziesz używał najczęściej. Olejek lawendowy jest obowiązkowym olejkiem dla dzieci. Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy jest rozcieńczony.

Zastosuj lawendę samodzielnie

  1. Na dobranoc: Nałóż kilka kropli na poduszkę lub pod stopy, aby zapewnić sobie dobry sen. Działa również uspokajająco w dyfuzorze na stoliku nocnym.
  2. Skóra: Rozcieńczyć olejek z olejem bazowym i nałożyć na skórę. Dzięki rozcieńczeniu olejku pozostaje on dłużej na miejscu, gdzie jest potrzebny.
  3. Odświeżanie powietrza: Dodaj kilka kropel do butelki z wodą, aby odświeżyć powietrze, szafy, materace i ubrania.
  4. Uspokajający: Umieść 2-3 krople pod językiem lub w dyfuzorze, aby złagodzić nerwowe uczucia.
  5. Rozluźnij mięśnie: Aby uzyskać mieszankę rozluźniającą mięśnie, połącz majeranek, bazylię, rozmaryn lub jodłę syberyjską. Wymieszaj te olejki z olejem bazowym do masażu.
  6. Wspomaganie mowy: wetrzeć 2-3 krople w skórę gardła dla pewności mówienia. Pomaga również dzieciom, które uczą się mówić.
  7. Palce u nógi paznokcie u stóp: 3-4 razy dziennie nakładać lawendę na palce u stóp. W razie potrzeby dodaj Melaleuca do olejku lawendowego.
  8. Głowa: zmieszaj lawendę, kadzidło i miętę pieprzową z frakcjonowanym olejem kokosowym i nałóż na skronie.
  9. Łagodzi napięcie: 2 krople Lawendy, 5 kropli Szałwii muszkatołowej i 3 krople Cyprysu z 1 łyżeczką oleju kokosowego. Wymieszać i nałożyć na ramiona i szyję.
  10. Łagodzi nerwowość i pobudzenie: 3 krople Lawendy, 2 krople Dzikiej Pomarańczy i 1 kropla Bergamotki z 1 łyżeczką frakcjonowanego oleju kokosowego. Nałożyć na przedramiona, aby odpocząć i odzyskać energię.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal