Maseczka do twarzy równoważąca olejki

Zadbaj o siebie z tą równoważącą olejki maseczką do twarzy! Wykorzystuje naturalne składniki, w tym niektóre z Twoich ulubionych olejków eterycznych, aby pomóc Twojej skórze poczuć się odświeżoną i odmłodzoną. Kojący olejek eteryczny z lawendy zmniejsza widoczność niedoskonałości skóry, a olejek eteryczny z bergamotki działa oczyszczająco na skórę. W kilku prostych krokach masz to, czego potrzebujesz, aby dać swojej skórze trochę miłości.

Składniki

1 łyżka stołowa płynnego miodu organicznego

1 łyżka stołowa oleju ze słodkich migdałów

2 krople olejku bergamotowego

2 krople olejku lawendowego

1 łyżka stołowa glinki do twarzy

Woda filtrowana (w razie potrzeby)

 

Instrukcje

  1. W małej miseczce wymieszaj miód i olej ze słodkich migdałów. Mieszać metalową łyżką do uzyskania gładkiej konsystencji.
  2. Dodajemy olejki eteryczne i mieszamy.
  3. Powoli dodawaj glinkę do twarzy w małych ilościach, mieszając do uzyskania gładkiej konsystencji.
  4. Jeśli to konieczne, dodaj przefiltrowaną wodę, po łyżeczce na raz, aby uzyskać gładką, ale zwartą konsystencję, którą można rozprowadzić na skórze, nie będąc zbyt rzadką lub rzadką.
  5. Nałóż maskę za pomocą łyżeczki lub palców, po jednej łyżeczce na raz, zaczynając od środka i kierując się w stronę linii włosów.
  6. Pozostaw maseczkę na skórze aż do wyschnięcia – zwykle około 20 minut.
  7. Aby usunąć maskę, zmiękcz ją, lekko dociskając do twarzy wilgotną, ciepłą ściereczkę. Następnie użyj szmatki, aby usunąć maskę i spłukać ją w razie potrzeby.
  8. Spłucz twarz wodą i osusz ją czystą szmatką, aby usunąć pozostałości glinki.
Przewiń do góry