Goździk

Badanie goździka doTERRA

Olejek eteryczny goździkowy jest bogaty w fenol monoterpenowy i ma właściwości pobudzające i rozgrzewające, a także wiele zastosowań, od oczyszczania po pielęgnację jamy ustnej. Wykazano, że olejek eteryczny goździkowy wspiera zdrowe procesy zapalne w ludzkich komórkach.* Najnowsza praca badawcza naukowców firmy doTERRA, opublikowana w Pharmaceutical Biology, wzbogaca naszą wiedzę na temat działania olejku eterycznego goździkowego w komórkach ludzkiej skóry.

Naukowcy firmy doTERRA badali wpływ olejku eterycznego goździkowego w systemie Biologically Multiplexed Activity Profiling (BioMAP®) na fibroblasty ludzkiej skóry, co stanowi dobrze zwalidowany model skóry ludzkiej. Badanie wykazało, że olejek eteryczny goździkowy jest w stanie wpływać na krytyczne białka istotne dla zdrowej odpowiedzi zapalnej i procesów przebudowy tkanek. Badanie wykazało również, że olejek eteryczny goździkowy aktywnie wpływa na ludzkie geny i szlaki sygnałowe. Wyniki te sugerują, że dopiero zaczęliśmy zarysowywać powierzchnię, jeśli chodzi o korzyści zdrowotne olejku eterycznego goździkowego stosowanego miejscowo.

Chociaż potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć skuteczność i mechanizmy działania goździka, naukowcy firmy doTERRA przywrócili badania nad olejkami eterycznymi i ich korzyściami zdrowotnymi na pierwszy plan.

 

BioMAP® jest zastrzeżonym znakiem towarowym DiscoverX Corporation.

Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Przewiń do góry