Badanie Juniper Berry

Jagody jałowca(Juniper Berry) są zbierane z wiecznie zielonego krzewu Juniperus communis, pospolitej rośliny występującej na całej półkuli północnej. Destylacja z parą wodną tych jagód daje olejek eteryczny składający się głównie z alfa-pinenu, z innymi związkami, takimi jak mircen, sabineen, limonen i beta-pinen w niższych stężeniach. W badaniu przeprowadzonym przez naukowców firmy doTERRA, wpływ olejku eterycznego Juniper Berry na system fibroblastów skóry właściwej BioMAP® został scharakteryzowany poprzez pomiar poziomu białek i ilościową ocenę ekspresji genów.

System BioMAP jest metodą biologii molekularnej, którą naukowcy firmy doTERRA wykorzystali do zbadania, w jaki sposób olejek eteryczny Juniper Berry wspiera zdrową aktywność komórkową w komórkach ludzkiej skóry. Dodając pewne czynniki do hodowanych komórek skóry, badacze wywołali odpowiedź komórkową in vitro, która miała naśladować komórkową odpowiedź zapalną in vivo. Niektóre z komórek skóry przed zapaleniem zostały poddane działaniu olejku eterycznego z jagód jałowca, podczas gdy inne pozostawiono w spokoju.

Komórki z obu grup były rozrywane, a lizat (zawartość komórek) analizowano dwiema metodami. Jedną z metod był test immunoenzymatyczny ELISA (enzyme-linked immunosorbent assay), który mierzy poziom konkretnego białka. Wykorzystując przeciwciała połączone z enzymami, test ELISA powoduje zmianę koloru badanego roztworu. Intensywność zmiany koloru wskazuje na stężenie danego białka. Białka będące przedmiotem zainteresowania w tym badaniu były biomarkerami, o których wiadomo, że są zwiększone (produkowane w nadmiarze) w komórce podczas stanów zapalnych. Han i jego współpracownicy odkryli, że komórki poddane działaniu Juniper Berry miały znacząco niższy poziom 7 z 17 biomarkerów w porównaniu z komórkami nienarażonymi na działanie olejku eterycznego.

Analiza mikromacierzy RNA jest potężnym narzędziem, które umożliwia ocenę ekspresji genów w całym genomie. RNA działa jako cząsteczka posłańca, która pośredniczy w produkcji białek z DNA. Na przykład, komórka, która produkuje dużo kolagenu, prawdopodobnie ma dużo RNA, które koduje kolagen. Podobnie jak DNA, nić RNA składa się z zasad, które mogą łączyć się w pary z innymi zasadami w komplementarnej nici RNA. Komplementarne nici RNA łączą się i przylegają do siebie.

W tym eksperymencie na płytce mikromacierzy potwierdzono komplementarne sekwencje 21 224 genów. Po wyizolowaniu całkowitego RNA z roztworu lizatu komórkowego, zrzucenie roztworu RNA na płytkę mikromacierzy spowodowało agregację komplementarnych nici. Umożliwiło to wykrycie sekwencji obecnych w próbce. Wyniki mikromacierzy RNA wykazały, że szlaki sygnałowe związane z metabolizmem, stanem zapalnym, gojeniem ran, biologią komórki i odpowiedzią immunologiczną były silnie zaburzone.

Te eksperymentalne wyniki sugerują, że olejek eteryczny Juniper Berry wspiera zdrową skórę i odpowiedź immunologiczną, promuje normalne zdrowie komórkowe i metabolizm oraz wspiera zdrową odpowiedź zapalną. *

BioMAP® jest zastrzeżonym znakiem towarowym DiscoverX Corporation.

Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal