Badanie techniką dłoni AromaTouch

Wstęp

Badania kliniczne z udziałem ludzi są złotym standardem badań naukowych, ponieważ dostarczają natychmiastowych, uogólnionych danych na temat tego, jak badany obiekt wpływa na nas w świecie rzeczywistym. Badania kliniczne na ludziach są również niezwykle trudne do zatwierdzenia, zorganizowania, przeprowadzenia, a także kosztowne. Chociaż istnieje ponad 10 000 recenzowanych badań naukowych na temat olejków eterycznych opublikowanych w czasopismach indeksowanych przez PubMed (najczęściej używana wyszukiwarka dla life science i biomedycznych badań naukowych), bardzo mały procent z nich to badania kliniczne z udziałem ludzi. Jako pierwsza nazwa w nauce o olejkach eterycznych, doTERRA coś z tym robi. Dzięki drugiej opublikowanej klinice na ludziach w 2018 roku (kolejne są obecnie w przygotowaniu), doTERRA zbadała efekty swojej własnej techniki AromaTouch Hand Technique(ATHT) i dwóch z naszych najbardziej kojących olejków eterycznych, Deep Blue Soothing Blend i Copaiba. Efekty były silniejsze niż naukowcy firmy DoTERRA mogliby sobie wyobrazić.

Badania

Naukowcy firmy doTERRA zrekrutowali 36 uczestników do niedawno opublikowanego badania klinicznego AromaTouch® Hand Technique i podzielili ich na grupę leczniczą i kontrolną. Po dokładnej ocenie przez lekarza i dokumentacji pomiarów wyjściowych, w tym kwestionariusza i kilku ocen funkcjonalnych, wszyscy uczestnicy otrzymywali ATHT dwa razy dziennie przez pięć kolejnych dni. Grupa leczona otrzymała ATHT z kombinacją doTERRA Deep Blue Soothing Blend i Copaiba, podczas gdy grupa kontrolna otrzymała ten sam protokół z frakcjonowanym olejem kokosowym.

Aby uniemożliwić uczestnikom i administratorom ATHT wykorzystanie zmysłu węchu do określenia, w której grupie terapeutycznej znajduje się dany uczestnik, zarówno uczestnik, jak i administrator nosili maski chirurgiczne, na które naniesiono kroplę cytrynowego olejku eterycznego. Zarówno uczestnik jak i administrator nosili maski podczas każdej sesji ATHT. Ponadto, do frakcjonowanego oleju kokosowego dodano niebieski barwnik i olejek eteryczny z mięty pieprzowej, aby naśladować jasnoniebieski kolor i aromat preparatu stosowanego w grupie leczonej.

Pod koniec pięciodniowego okresu próbnego, wszyscy uczestnicy zostali ponownie ocenieni przy użyciu tego samego kwestionariusza i testów funkcjonalnych. Uczestnicy w grupie leczonej odnotowali klinicznie istotną poprawę w metrykach ocenianych w kwestionariuszu i statystycznie istotny postęp w testach funkcjonalnych w porównaniu z grupą kontrolną, dostarczając solidnych dowodów na skuteczność Deep Blue Soothing Blend i Copaiba oraz opatentowanej metody aplikacji ATHT. Naukowcy firmy doTERRA planują obecnie przyszłe badania kliniczne w celu dalszej oceny korzyści płynących ze stosowania innych olejków eterycznych i mieszanek CPTG® oraz opatentowanych technik aplikacji AromaTouch na różne markery zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wniosek

Wyniki badania klinicznego AromaTouch® Hand Technique stanowią zupełnie nowy obszar badań, nie tylko dla firmy doTERRA, ale dla całej branży olejków eterycznych. Nauka firmy doTERRA potwierdza to, co wiemy dzięki wieloletniemu stosowaniu oraz szerokiemu zakresowi badań in vitro i in vivo i sprawia, że jest to istotne i możliwe do uogólnienia w świecie rzeczywistym, dzięki czemu możesz mieć pewność, że używasz i dzielisz się najwyższej jakości i najskuteczniejszymi olejkami eterycznymi w branży.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal