Bergamotka

dōTERRA Bergamot Study

Wstęp

Jeśli nie masz dyfuzor na biurku w pracy lub na nocnej szafce w domu, nie wiesz, co tracisz. Jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na relaks i zwiększenie pozytywnych uczuć jest wdychanie olejków eterycznych. Ostatnie badanie przeprowadzone przez naukowców firmy doTERRA poddało próbie właściwości poprawiające nastrój olejku eterycznego CPTG® Bergamot w wysoce stresującym środowisku.

Badanie

Wiara w zdolność olejku eterycznego Bergamotki do wpływania na nastrój nie jest nowa. Poprzednie badania dostarczyły mocnych dowodów na to, że może on podnosić na duchu i redukować stres, gdy jest wdychany w różnych środowiskach. Uważa się, że efekty te wynikają głównie z bogatego stężenia w bergamotce monoterpenów: limonenu, octanu linalilu i linalolu.

Naukowcy z firmy doTERRA chcieli zbadać, jak dyfuzja olejku eterycznego Bergamota wpłynie na nastrój w poczekalni centrum zdrowia psychicznego. Podczas ośmiotygodniowego badania, cztery bezwodne dyfuzory zostały umieszczone w poczekalni poza zasięgiem wzroku na 15 minut przed przybyciem pacjentów. Tygodnie 1, 3, 5 i 7 były okresy dyfuzji olejków eterycznych, podczas gdy tygodnie 2, 4, 6 i 8 miały dyfuzor wypełniony wodą destylowaną tylko. 57 uczestników zostało poproszonych o pozostanie w poczekalni przez 15 minut i wypełnienie zatwierdzonego kwestionariusza przed udaniem się na wizytę.

W sumie 45 uczestników wypełniło kwestionariusz podczas próby dyfuzji olejku eterycznego, a 12 uczestników wypełniło kwestionariusz podczas próby dyfuzji wody destylowanej (kontrola). Stwierdzono, że uczestnicy grupy testowej mieli wyższe wyniki w zakresie pozytywnego afektu (o 17%) i nieco niższe wzrosty w zakresie negatywnego afektu (odnotowali mniejszy wzrost negatywnych myśli) w porównaniu z grupą kontrolną. Nie zaobserwowano również żadnych skutków ubocznych dyfuzji. Wyniki te były zgodne z istniejącymi badaniami na temat wpływu aromaterapii olejkiem eterycznym z bergamotki w innych środowiskach.

Wniosek

Długi dzień w biurze? Dzieci cię stresują? Wszyscy od czasu do czasu doświadczamy stresu i dyskomfortu. Jak pokazują badania, kilka kropli olejku eterycznego z bergamotki w dyfuzorze może być świetną opcją do promowania pozytywnego myślenia i poczucia spokoju.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal