Trawa cytrynowa

Nerol (trawa cytrynowa) i przewód pokarmowy

W dobie przemysłu i wygody, wszyscy jesteśmy codziennie narażeni na kontakt z toksynami. Przewód pokarmowy, z wyjątkiem ogromnego narażenia środowiskowego, jest jednym z głównych miejsc narażonych na działanie toksyn w całym organizmie. Powtarzające się narażenie na toksyny w przewodzie pokarmowym może prowadzić do nieoptymalnego funkcjonowania i szkodliwych zmian, które podkreślają potrzebę reżimu zdrowotnego, który chroni przed takimi szkodami.

W tym celu naukowcy z Meksyku przeprowadzili badania, aby ustalić, czy nerol, niewielki związek znajdujący się w olejku eterycznym trawy cytrynowej, może mieć działanie gastroprotekcyjne po spożyciu. Stwierdzili oni, że nerol ma głęboki efekt ochronny przy umiarkowanie niskim poziomie spożycia. Na poziomie molekularnym, badacze ustalili, że nerol pomaga utrzymać zdrową odpowiedź zapalną na toksyczne narażenie. Chociaż dalsze badania są uzasadnione, wyniki te są zachęcające i dodają do rosnącej liczby dowodów wspierających stosowanie naturalnych suplementów.

 

Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal