Wskazówki dotyczące użytkowania:

  • Dodaj 1-2 krople do płynu do mycia twarzy lub szamponu, aby uzyskać dodatkowe działanie oczyszczające i delikatny, odświeżający zapach.
  • Dyfuzuj samodzielnie lub z innymi olejkami cytrusowymi, takimi jak limonka, bergamotka lub dzika pomarańcza, aby uzyskać jasny, radosny aromat.
  • Spróbuj użyć Kumkwatu przez jeden dzień zamiast zwykłego olejku cytrusowego. Na przykład, jeśli robisz naturalny środek do czyszczenia powierzchni i zwykle używasz cytryny, dodaj zamiast niej kumkwat.
  • Dodaj kilka kropli do wody lub kapsułki wegetariańskiej, aby wspomóc trawienie.

Co to jest kumkwat?

Owoc kumkwatu jest często opisywany jako mała pomarańcza; jest on wielkości dużej oliwki i zazwyczaj rośnie w pęczkach. Skórka jest słodka, wnętrze kwaśne, cały owoc jest jadalny. Olejek eteryczny jest tłoczony na zimno ze skórki owocu.

Do czego nadaje się olejek eteryczny z kumkwatu?

Podobnie jak inne olejki cytrusowe, Kumkwat jest pełen limonenu. Limonen jest najbardziej znany ze swoich silnych właściwości oczyszczających. Korzyści te są wszechstronne, ponieważ właściwości są wystarczająco silne, aby pomóc w czyszczeniu powierzchni, ale na tyle łagodne, że można je bezpiecznie stosować na skórę, aby promować zdrowo wyglądającą i jasną cerę. Olejek z kumkwatu oferuje również korzyści wewnętrzne; na przykład jedno z badań wykazało, że olejek z kumkwatu może zapewnić wzrost ilości antyoksydantów, gdy jest stosowany wewnętrznie.*.

Olejki cytrusowe są również niezwykle dobre dla nastroju. Dyfuzja lub wdychanie z dłoni może zwiększyć Twoją energię i pozytywne uczucia. Kumkwat ma również właściwości uspokajające na układ nerwowy*.

Skąd pochodzi kumkwat?

Drzewo kumkwat jest krótkie, prawie krzaczaste i wiecznie zielone. Podobnie jak inne drzewa cytrusowe, liście są ciemnozielone, a kwiaty białe. Chociaż drzewa kumkwat pochodzą z części Azji, lubią wilgoć i łagodną pogodę południowej Brazylii, która ma idealny klimat do uprawy cytrusów. Jest to idealne miejsce do uprawy najwyższej jakości owoców cytrusowych, a tym samym najwyższej jakości olejków eterycznych z owoców cytrusowych.

doTERRA Olejek eteryczny z kumkwatu (5ml)

Fortunella Japonica

  • A
  • T
  • I
  • N

Pochodzący z Azji kumkwat to mały, przypominający pomarańczę owoc cytrusowy. Kumkwat ma słodki, podnoszący na duchu zapach i właściwości oczyszczające.

Plantendeel: Schil
Extractiemethode: Koud geperst
Aromatische beschrijving: Citrus, schoon, fris, zoet
Belangrijkste chemische bestanddelen: Limoneen

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal