Wskazówki dotyczące użytkowania:

  • Dodaj 1-2 krople do płynu do mycia twarzy lub szamponu, aby uzyskać dodatkowe działanie oczyszczające i delikatny, odświeżający zapach.
  • Dyfuzja samodzielnie lub z innymi olejkami cytrusowymi, takimi jak limonka, bergamotka czy dzika pomarańcza, zapewnia jasny, radosny aromat.
  • Spróbuj któregoś dnia użyć kumkwatu zamiast zwykłego olejku cytrusowego. Na przykład, jeśli robisz naturalny środek do czyszczenia powierzchni i zwykle używasz cytryny, dodaj zamiast niej kumkwat.
  • Dodaj kilka kropli do wody lub do kapsułki warzywnej, aby wspomóc trawienie.

Co to jest kumkwat?

Owoc kumkwatu jest często opisywany jako mała pomarańcza; jest mniej więcej wielkości dużej oliwki i zwykle rośnie w gronach. Skórka jest słodka, wnętrze kwaśne, a cały owoc jest jadalny. Olejek eteryczny jest tłoczony na zimno ze skórki owoców.

Do czego służy olejek eteryczny z kumkwatu?

Podobnie jak inne olejki cytrusowe, kumkwat jest pełen limonenu. Limonen jest najbardziej znany ze swoich silnych właściwości oczyszczających. Te korzyści są wszechstronne, ponieważ właściwości są wystarczająco silne, aby pomóc w czyszczeniu powierzchni, ale na tyle łagodne, że można je bezpiecznie stosować na skórę, aby zapewnić jej zdrowy wygląd i czystość. Olejek z kumkwatu ma również właściwości wewnętrzne, np. badanie wykazało, że stosowany wewnętrznie może zwiększyć ilość przeciwutleniaczy.*

Olejki cytrusowe są również bardzo dobre dla nastroju. Dyfuzja lub wdychanie z rąk może zwiększyć Twoją energię i pozytywne uczucia. Ponadto Kumkwat ma właściwości uspokajające dla układu nerwowego*.

Skąd pochodzi kumkwat?

Drzewo kumkwatu jest krótkie, prawie krzaczaste i wiecznie zielone. Podobnie jak inne drzewa cytrusowe, liście są ciemnozielone, a kwiaty białe. Chociaż drzewa kumkwatu pochodzą z części Azji, lubią wilgoć i łagodną pogodę południowej Brazylii, która ma idealny klimat do uprawy cytrusów. Jest to idealne miejsce do uprawy najwyższej jakości cytrusów, a co za tym idzie – najwyższej jakości olejków eterycznych.

doTERRA Olejek eteryczny z kumkwatu (5ml)

  • A
  • T
  • I
  • N

 24,75

Brak w magazynie

Pochodzący z Azji kumkwat to mały, podobny do pomarańczy owoc cytrusowy. Kumkwat ma słodki, podnoszący na duchu zapach i właściwości oczyszczające.

Plantendeel: Schil
Extractiemethode: Koud geperst
Aromatische beschrijving: Citrus, schoon, fris, zoet
Belangrijkste chemische bestanddelen: Limoneen

Shopping Cart