Destylowany z drewna tego cennego japońskiego drzewa Hinoki, olejek eteryczny Hinoki ma cudownie bogaty, ziemisty aromat. Olejek Hinoki jest często stosowany w produktach do pielęgnacji ciała, ale może być również rozcieńczony w oleju nośnikowym do relaksującego masażu. Drzewny, balsamiczny zapach olejku Hinoki może pomóc w stworzeniu spokojnego otoczenia, gdy kilka kropel znajdzie się w dyfuzorze. Ten aromat sprawia, że olejek Hinoki jest chętnie stosowany w perfumach.

W Japonii olejek ten jest często stosowany w kąpielach, aby stworzyć relaksujące środowisko, a samo drzewo ma znaczenie historyczne. Drewno Hinoki jest niezwykle trwałe, dzięki czemu jest cenione w budownictwie. Prawidłowo zbudowane konstrukcje z hinoki mogą przetrwać tysiąc lat lub więcej. Przykładem jest pagoda w świątyni Horyuji w Nara, Japonia. Został zbudowany około 600 roku n.e. i do dziś pozostaje nienaruszony.

Drewno Hinoki jest tak cenne w Japonii, że prawo stanowi, iż olejek eteryczny może być pozyskiwany tylko z drzew, które się przewróciły. Karłowe drzewa hinoki są często wykorzystywane przez artystów bonsai. doTERRA wykorzystuje produkty uboczne przemysłu drzewnego i ściętych drzew, aby zapewnić, że żadna część tych cennych drzew nie zostanie utracona.

Poprzez partnerstwo Hinoki Co-Impact Sourcing, firma doTERRA nie tylko przyczynia się do japońskich programów zarządzania lasami, ale również tworzy bardzo potrzebne miejsca pracy na terenach wiejskich Japonii – zapewniając, że ten wyjątkowy, najwyższej jakości olejek nadal będzie oddawany ludziom w swojej ojczyźnie.

doTERRA Hinoki jest łagodnym olejkiem stosowanym na skórę, co czyni go dobrą alternatywą dla osób wrażliwych na olejki z innych wiecznie zielonych drzew. Głównymi składnikami chemicznymi są alfa-pinen i delta-kadinen. Relaksujące i kojące aromaty sprawiają, że Hinoki jest idealny do pielęgnacji skóry lub masażu.

STOSOWANIE

  • Wymieszaj z frakcjonowanym olejem kokosowym i wmasuj w stopy lub plecy przed snem.
    Dla uspokajającego aromatu
  • Dodaj dwie do trzech kropli w łyżce stołowej frakcjonowanego oleju kokosowego do wody do kąpieli, aby uzyskać świeży zapach.
    drzewny aromat w relaksującej kąpieli na koniec długiego dnia
  • Dodaj cztery do pięciu kropli do środka czyszczącego do podłóg twardych, aby uzyskać drzewny, świeży zapach.

 

Emocjonalne / Duchowe
Olejek Hinoki z Natural Harmony działa relaksująco i bardzo lekko narkotycznie. Sprawia, że czujesz się zrelaksowany, uporządkowany i zrównoważony. Idealny do medytacji lub jogi.

 

doTERRA Olejek eteryczny Hinoki (5ml)

Chamaecyparis obtusa

  • A
  • T
  • N

32,00

Brak w magazynie

Plantendeel: Hout
Extractiemethode: Stoomdestillatie
Aromatische beschrijving: Fris, houtachtig, balsamico
Belangrijkste chemische bestanddelen: α-pineen, Δ-cadineen, Δ-amorfeen, α-muuroleen

 

GEBRUIKSAANWIJZINGEN:
Gebruik drie tot vier druppels in de diffuser van uw keuze.
Breng een tot twee druppels aan op de gewenste plaats. Verdunnen met een drager olie om eventuele huidgevoeligheid te minimaliseren. Zie extra voorzorgsmaatregelen hieronder.

LET OP
Mogelijke huidgevoeligheid. Buiten bereik van kinderen houden. Raadpleeg uw arts als u zwanger bent, borstvoeding geeft of onder behandeling van een arts bent. Vermijd contact met ogen, inwendige oren en gevoelige gebieden.

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal