Olejek eteryczny Hinoki, destylowany z drewna cennego japońskiego drzewa Hinoki, ma piękny, bogaty, ziemisty aromat. Olejek Hinoki jest często używany w produktach do pielęgnacji ciała, ale można go również stosować rozcieńczony w oleju nośnym do relaksującego masażu. Drzewny, balsamiczny zapach olejku Hinoki może pomóc w stworzeniu spokojnego otoczenia, gdy kilka kropel umieścisz w dyfuzorze. Ten aromat sprawia, że olejek Hinoki jest chętnie używany w perfumach.

W Japonii olejek jest często używany w kąpielach, aby stworzyć relaksujące środowisko, a samo drzewo ma znaczenie historyczne. Drewno Hinoki jest niezwykle trwałe, dzięki czemu jest cenione w budownictwie. Prawidłowo zbudowane konstrukcje z hinoki mogą przetrwać tysiąc lat lub więcej. Przykładem jest pagoda w świątyni Horyuji w Narze w Japonii. Została zbudowana około 600 roku i do dziś jest nienaruszona.

Drewno Hinoki jest tak cenne w Japonii, że prawo stanowi, iż olejek eteryczny można wydobywać tylko z drzew, które upadły. Karłowate drzewka hinoki są często wykorzystywane przez artystów bonsai. Firma doTERRA wykorzystuje produkty uboczne z przemysłu drzewnego i wyrwane drzewa, aby zapewnić, że żadna część tych cennych drzew nie zostanie utracona.

Dzięki partnerstwu Hinoki Co-Impact Sourcing firma doTERRA nie tylko przyczynia się do realizacji japońskich programów zarządzania lasami, ale także tworzy bardzo potrzebne miejsca pracy na terenach wiejskich w Japonii – dzięki temu ten wyjątkowy olejek premium nadal będzie się odwdzięczał mieszkańcom swojej ojczyzny.

Olejek doTERRA Hinoki jest delikatny w stosowaniu na skórę, co czyni go dobrą alternatywą dla osób wrażliwych na olejki z innych wiecznie zielonych drzew. Jego głównymi składnikami chemicznymi są alfa-pinen i delta-kadinen. Jego relaksujący i kojący zapach sprawia, że Hinoki jest idealny do pielęgnacji skóry i masażu.

USE

  • Wymieszaj z frakcjonowanym olejem kokosowym i wmasuj w stopy lub plecy przed snem.
    Dla uspokajającego aromatu
  • Dodaj dwie do trzech kropli w łyżce stołowej frakcjonowanego oleju kokosowego do wody w kąpieli, aby uzyskać świeży efekt.
    drzewny aromat w relaksującej kąpieli na koniec długiego dnia
  • Dodaj 4-5 kropli do środka do czyszczenia podłóg twardych, aby uzyskać drzewny, świeży zapach.

 

Emocjonalne / Duchowe
Olejek Hinoki z Naturalnej Harmonii ma właściwości relaksujące i bardzo łagodnie uspokajające. Sprawia, że czujesz się zrelaksowany, uporządkowany i zrównoważony. Idealny do medytacji lub jogi.

 

doTERRA Olejek eteryczny Hinoki (5ml)

  • A
  • T
  • N

 32,00

Brak w magazynie

Plantendeel: Hout
Extractiemethode: Stoomdestillatie
Aromatische beschrijving: Fris, houtachtig, balsamico
Belangrijkste chemische bestanddelen: α-pineen, Δ-cadineen, Δ-amorfeen, α-muuroleen

 

GEBRUIKSAANWIJZINGEN:
Gebruik drie tot vier druppels in de diffuser van uw keuze.
Breng een tot twee druppels aan op de gewenste plaats. Verdunnen met een drager olie om eventuele huidgevoeligheid te minimaliseren. Zie extra voorzorgsmaatregelen hieronder.

LET OP
Mogelijke huidgevoeligheid. Buiten bereik van kinderen houden. Raadpleeg uw arts als u zwanger bent, borstvoeding geeft of onder behandeling van een arts bent. Vermijd contact met ogen, inwendige oren en gevoelige gebieden.

Shopping Cart