Wskazówki dotyczące użytkowania:

  • Używaj Mięty Bergamotowej z balsamem, mydłem lub innymi produktami do pielęgnacji ciała.
  • Rozpylaj w ciągu dnia lub wieczorem, aby uzyskać komfortowe środowisko.
  • Dodaj kilka kropli do kąpieli lub masażu
  • Nałóż kilka kropli na wacik lub mały dyfuzor pasywny, który umieścisz w samochodzie lub w szafie na pościel.
  • Wprowadź kroplę lub dwie we włosy, aby zapach towarzyszył ci przez cały dzień.

Co to jest mięta bergamotowa?

Mięta bergamotowa, pomimo swojej nazwy, nie jest w żaden sposób związana z owocem bergamoty. Pochodzi raczej z kwitnącej wieloletniej rośliny należącej do rodziny Lamiaceae (miętowych). Olejek eteryczny, powszechnie stosowany w wielu produktach do pielęgnacji ciała, jest destylowany z liści i łodyg rośliny Mentha citrata.

Jak stosować doTERRA Bergamotka mięta

Świeży, delikatnie miętowy i lekko cytrusowy olejek eteryczny z bergamotki może być stosowany aromatycznie i miejscowo. Mięta Bergamotowa jest idealna do rozpylania po ciężkim dniu lub na dobranoc. Może być również cudownie kojącym dodatkiem do masażu lub ciepłej kąpieli.

Uspokajający, inspirujący aromat mięty bergamotki jest również skuteczny w oczyszczaniu powietrza z nieświeżych lub nieprzyjemnych zapachów. Rozpyl go lub dodaj kilka kropli do małej butelki z wodą, aby uzyskać odświeżający, czysty zapach kremu w sprayu.

Innym prostym i łatwym sposobem na wykorzystanie Mięty Bergamotki jest użycie jej z bezzapachowym Balsamem do Spa DoTERRA. Wystarczy umieścić kroplę lub dwie kropli Mięty Bergamotki na dłoni, dodać odrobinę balsamu i spłukać. Może to być szczególnie przydatne, gdy chcesz uzyskać komfortowy aromat na czas snu. Mięta bergamotowa jest stosunkowo delikatna dla skóry i doskonale nadaje się do stosowania w mieszankach miejscowych.

Jakie są zalety olejku eterycznego z mięty bergamotki?

Dwa główne składniki chemiczne olejku z mięty bergamotki to linalol i octan linalolu, które według badań mają właściwości uspokajające i podnoszące na duchu. Zapach mięty bergamotki tworzy relaksującą, kojącą i odprężającą atmosferę.

Jak pachnie olejek z mięty bergamotki?

Olejek eteryczny z mięty bergamotki nazywany jest również miętą pomarańczową i ma lekko cytrusowy posmak w delikatnym, miętowym, prawie kwiatowym aromacie. Idealna do inhalacji i dyfuzji, mięta bergamotowa doskonale łączy się z bazylią, cytrusami i olejkami kwiatowymi, takimi jak lawenda, róża i ylang-ylang. Aromat jest również pyszny sam w sobie.

doTERRA Olejek eteryczny z bergamotki (miętowy) (15ml)

  • A
  • T
  • I

 46,00

Availability: Na stanie

Miękki i miętowy z nutą cytrusów, wspaniały zapach olejku eterycznego Bergamotka Mięta tworzy atmosferę komfortu, relaksu, inspiracji, ukojenia i odświeżenia.

Shopping Cart
doTERRA Olejek eteryczny z bergamotki (miętowy) (15ml)
 46,00

Availability: Na stanie