Od lat bergamotka jest używana we Włoszech do zmniejszania poczucia stresu oraz do łagodzenia i odmładzania skóry. Bergamotka jest najdelikatniejszą z roślin cytrusowych. Ta roślina potrzebuje specjalnego klimatu i gleby, aby dobrze rosnąć. W Grecji niedojrzałe owoce tego drzewa są używane do wyrobu słodyczy i często występują w deserach lub z kawą.

Bergamotka jest wyjątkowa wśród cytrusowych olejków eterycznych, ponieważ ma zdolność zarówno podnoszenia na duchu, jak i uspokajania. To sprawia, że olejek ten idealnie nadaje się do pomocy przy uczuciach niepokoju i smutku. Olejek ma również działanie oczyszczające i uzdrawiające skórę, a jednocześnie uspokajające. Olejek jest często stosowany w terapii masażu ze względu na swoje właściwości kojące i oczyszczające skórę. Ten olejek eteryczny można również znaleźć w Citrus Bliss

Więcej? Kliknij tutaj.

Aplikacje*

 • Bergamotka w dyfuzorze w klasie, w pracy lub w domu pomaga zmniejszyć stres i napięcie.
 • Użyj olejku na skórę podczas kąpieli pod prysznicem i głęboko wdychaj jego aromat, aby doświadczyć uspokajającego działania.
 • Zamień zwykłą herbatę na Earl Gray z kroplą bergamotki.
 • Nałóż kroplę na stopy, żeby się wyspać, lub użyj olejku z frakcjonowanym olejem kokosowym, żeby wykonać kojący i relaksujący masaż.
 • Umieść 1-2 krople na szyi i na nadgarstkach, aby uzyskać piękny zapach.

Ostrzeżenia

Nie należy ich spożywać.
Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi miejscami.

 

 

*Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. Jeśli jesteś chory, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem.

 

doTERRA Olejek eteryczny z bergamotki (15ml)

   51,00

  Availability: Na stanie

  Bergamotka ma właściwości zarówno uspokajające, jak i podnoszące na duchu, dzięki czemu rozwiewa niepokoje, a jednocześnie działa oczyszczająco. Bergamotka jest olejkiem łagodzącym dla skóry i ułatwiającym dobry sen. Bergamotka jest wyjątkowa wśród cytrusowych olejków eterycznych, ponieważ ma zdolność zarówno podnoszenia na duchu, jak i uspokajania.

  Shopping Cart
  BergamotkadoTERRA Olejek eteryczny z bergamotki (15ml)
   51,00

  Availability: Na stanie