Geranium uprawia się głównie dla ich piękna, a częściowo dla przemysłu perfumeryjnego. Wśród pelargonii jest aż 200 różnych gatunków, ale tylko kilka jest wykorzystywanych do produkcji olejków eterycznych. Zastosowanie olejku geraniowego sięga czasów starożytnego Egiptu, gdzie Egipcjanie używali go jako środka zapachowego oraz w innych celach. W epoce wiktoriańskiej świeże liście geranium były umieszczane przy oficjalnych stołach jako dekoracja, a jadalne części rośliny były używane do deserów i herbat.

Olejek eteryczny geranium jest stosowany do poprawy wyglądu czystej skóry i zdrowych włosów, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w produktach do pielęgnacji skóry i włosów. Olejek pomaga też uspokoić nerwy i zmniejszyć uczucie stresu. Geranium w naturalny sposób odstrasza również owady.

Więcej? Kliknij tutaj.

Zastosowania Olejek geraniowy*

 • Użyj olejku do twarzy. Dzięki temu skóra staje się piękniejsza i bardziej jednolita.
 • Dodaj kroplę geranium do kremu nawilżającego, aby uzyskać efekt wygładzenia.
 • Olejek jest doskonały zarówno dla włosów suchych, jak i przetłuszczających się. Dodaj kilka kropli do szamponu lub odżywki.
 • Olejek w dyfuzorze ma działanie uspokajające.

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży lub pod opieką lekarza.
Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi miejscami.

 

 

*Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. Jeśli jesteś chory, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem.

doTERRA Olejek eteryczny z geranium (15ml)

   61,00

  Availability: Na stanie

  Geranium ma wiele zastosowań, stymuluje zdrową, promienną skórę i włosy, a jednocześnie nadaje słodki, kwiatowy aromat, który uspokaja.

  Shopping Cart
  GeraniumdoTERRA Olejek eteryczny z geranium (15ml)
   61,00

  Availability: Na stanie