Czym jest olejek eteryczny z mirtu cytrynowego?

Drzewa mirtu cytrynowego są średniej wielkości, mają ciemnozielone, lancetowate liście, które pozostają na drzewie przez cały rok. Od lata do jesieni kremowobiałe kwiaty rosną w gronach na końcach gałęzi.

Olejek eteryczny jest destylowany z liści drzewa. Chociaż liście można zbierać przez cały rok, lepiej nie robić tego w porze deszczowej. Po zebraniu liście są natychmiast destylowane, aby zapewnić najwyższą jakość olejku.

Na co pomaga mirt cytrynowy?

Cytral, znany ze swoich właściwości oczyszczających, jest głównym składnikiem chemicznym mirtu cytrynowego. Użyj Mirt Cytrynowy do oczyszczenia skóry lub powierzchni albo oczyszczenia powietrza. Zawsze rozcieńczaj Lemon Myrtle olejem nośnym, aby zminimalizować wrażliwość skóry.

Słodki, cytrynowy i lekko pikantny aromat mirtu cytrynowego jest jednocześnie kojący i poprawiający nastrój.

Wskazówki dotyczące użytkowania

  • Aby uzyskać uniwersalny środek czyszczący DIY, dodaj kilka kropli Cytryny i Dzikiej Pomarańczy do butelki z wodą i białym octem.
  • Rozpylaj, aby oczyścić powietrze i zapewnić dobre samopoczucie.
  • Dodaj 1 kroplę do płynu do mycia twarzy lub kremu nawilżającego, aby uzyskać wzmocnione działanie oczyszczające i dodatkowy zapach.

Skąd pochodzi mirt cytrynowy?

Drzewa mirtu cytrynowego są rodzime dla Australii i pochodzą z subtropikalnego i tropikalnego wschodniego wybrzeża Australii, z wysokości 50-800 metrów nad poziomem morza. Aborygeni (rdzenni) Australijczycy i mieszkańcy Wyspy Torresa od dawna używali mirtu cytrynowego do różnych celów.

doTERRA Olejek eteryczny z mirtu cytrynowego (Lemon Myrtle) (5ml)

  • A
  • T

 28,67

Brak w magazynie

Mirt cytrynowy pochodzi z Australii i ma długą tradycję jako środek ziołowy. Mirt cytrynowy ma przede wszystkim działanie oczyszczające, ale także sprzyja uczuciu pozytywności i spokoju.

Shopping Cart