Czym jest Olejek eteryczny Tulsi?

Tulsi to mały, krzaczasty krzew o ciemnozielonych liściach i różowo-lawendowych kwiatach. Tulsi jest również popularnie nazywana Świętą Bazylią i pochodzi z Indii. Wielu hindusów uprawia Tulsi jako roślinę religijną w swoich domach i świątyniach, a jej liści używa podczas rutynowych nabożeństw.

Tulsi, pochodząca z południowo-wschodniej Azji, ma długą tradycję stosowania w ajurwedyjskich praktykach zdrowotnych i jest dobrze znaną świętą rośliną oraz szanowanym ziołem. W sanskrycie jest znany jako “niezrównany” i jest uważany za “królową przypraw”.

Jak stosować olejek Tulsi lub Świętej Bazylii

Olejek eteryczny Tulsi może być stosowany zarówno miejscowo, jak i aromatycznie. Dyfuzja lub inhalacja to zawsze świetny sposób na aromatyczne wchłonięcie dobrodziejstw olejku, tak samo jest w przypadku Tulsi. Możesz cieszyć się zapachem samej Tulsi lub użyć jej do stworzenia mieszanki dyfuzyjnej z innymi olejkami.

Nałóż Świętą Bazylię zewnętrznie na kręgosłup, podeszwy stóp i nadgarstki. Możesz też dodać jedną kroplę do płynu do mycia twarzy lub balsamu.

Innym sposobem użycia Tulsi jest płyn do płukania ust. Wlej kilka kropli do wody, przepłucz gardło, a następnie wypluj. Jest to nie tylko dobre dla higieny jamy ustnej, ale także zapewnia świeży oddech.

Wreszcie, możesz uwielbiać Tulsi jako część parowego zabiegu na twarz. Dzięki temu możesz jednocześnie korzystać z korzyści aromatycznych i miejscowych. Twoja skóra będzie ci wdzięczna, a ty będziesz mógł cieszyć się jej kojącym działaniem!

Wystarczy umieścić kilka kropli Tulsi w misce z gorącą wodą. Nałóż ręcznik na głowę i pochyl twarz nad parą. Jeśli robi się zbyt gorąco, możesz podnieść część ręcznika, umieścić twarz dalej od pary lub zrobić kilka sekund przerwy. Jeśli chcesz dodać do doświadczenia inne olejki, Lawenda, Frankincense i DoTERRA Air® to dobre opcje do połączenia z Tulsi.

Jakie są zalety olejku Tulsi lub Świętej Bazylii?

Tradycyjnie Tulsi była używana na całym świecie jako część rytuałów, praktyk ochronnych i zdrowotnych w wielu kulturach. Tulsi ma uspokajający, relaksujący aromat, gdy jest wdychana.

Tulsi zawiera wysoki procent związku chemicznego eugenol, który znajduje się również w olejku goździkowym. Eugenol pomaga zachować czysty i zdrowy wygląd ust. Ma również właściwości oczyszczające, a stosowany miejscowo jest dobry dla zdrowej skóry.

Innym składnikiem bazylii jest 1,8-kineol, znany również jako eukaliptol, który występuje w eukaliptusie. 1,8-kineol sprawia, że Tulsi działa kojąco, gdy jest rozpylana lub wdychana.

Jak pachnie olejek eteryczny Tulsi?

W porównaniu ze swoją kuzynką, słodką bazylią, zapach Świętej Bazylii jest bogatszy, cieplejszy i balsamiczny. Aromat przypomina coś w rodzaju mieszanki Cinnamon (Kaneel), Peppermint (Pepermunt), clove (Kruidnagel)oraz Basil (Basilicum) Z nutą lukrecji! Zapach jest rozgrzewający, oczyszczający i podnoszący na duchu.

Tulsi dobrze łączy się z olejkami cytrusowymi i kwiatowymi, m.in. Bergamot, Clary Sage (Scharlei), Geranium, Lime (Limoen), Lemon (Citroen)oraz Neroli.

 

Wskazówki dotyczące użytkowania:

  • Dyfuzja zapewnia uspokajającą atmosferę.
  • Dodaj jedną do dwóch uncji wody i wpłucz, aby odświeżyć oddech.
  • Nałóż kroplę na dłoń, potrzyj dłonie i głęboko wdychaj.

doTERRA Tulsi Essential Oil (Holy Basil | Święta Bazylia)(5ml)

  • A
  • T

 44,67

Availability: Na stanie

Tulsi, znana również jako Święta Bazylia, to potężny olejek, który od setek lat jest używany w wielu kulturach do leczenia różnych dolegliwości.

Plantendeel: Kruid
Extractiemethode: Stoomdestillatie
Aromatische Beschrijving: Warm, kruidig, balsamico
Belangrijkste chemische bestanddelen: Eugenol, 1,8-Cineool

Shopping Cart
doTERRA Tulsi Essential Oil (Holy Basil | Święta Bazylia)(5ml)
 44,67

Availability: Na stanie