Do czego służy olejek eteryczny doTERRA Bazylia (Basil)?

Liście bazylii są powszechnie stosowane w kuchni na całym świecie i zajmują ważne miejsce w kuchni południowoazjatyckiej, afrykańskiej i śródziemnomorskiej. Bazylia dodaje świeżego, pikantnego smaku do mięsa, makaronu, zup i innych składników. Jednak oprócz przyjemnego smaku bazylii, roślina ta oferuje wiele korzyści dla ciała i umysłu. Olejek eteryczny bazylii jest ceniony za swoje uspokajające działanie i zdolność do łagodzenia stresu i napięcia.

Na świecie uprawia się ponad 150 odmian bazylii, w tym bazylię purpurową, tajską, światową, cytrynową i wiele innych. Olejek eteryczny doTERRA Basil jest destylowany z pachnących liści bazylii słodkiej (Ocimum basilicum). Bazylia słodka ma przyjemny smak i aromat, który jest bardzo ceniony w kuchni włoskiej. Bazylia firmy doTERRA pochodzi z roślin uprawianych w Egipcie w miesiącach zimowych.

Głównym składnikiem chemicznym bazylii jest linalool, który jest również głównym składnikiem stron: Lavender (Lavendel), Coriander (Koriander), Petigrain i Cilantro. Badania eksperymentalne wykazały, że linalol może sprzyjać relaksacji i wspierać różne układy organizmu.*

Do czego nadaje się olejek eteryczny bazylii firmy DoTERRA?

Aromatycznie bazylia zwiększa czujność umysłu i zmniejsza uczucie niepokoju. Rozpyl Bazyl podczas nauki lub wykonywania zadań wymagających jasności umysłu. Aby uzyskać orzeźwiający zapach, spróbuj rozproszyć bazylię z limonką, bergamotką i miętą pieprzową.

Bazylia stosowana wewnętrznie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, przepływ krwi i zdrowie przewodu pokarmowego.* Aby zastosować bazylię wewnętrznie, weź kroplę w wodzie lub czapce wegetariańskiej w celu złagodzenia dolegliwości.*
Olejek eteryczny z bazylii można również stosować do aromatyzowania sosów sałatkowych, marynat do mięs, sosów i potraw z warzyw.

Bazylia ma właściwości chłodzące dla skóry i może być stosowana miejscowo, aby zmniejszyć uczucie napięcia w karku. Wymieszaj bazylię i zieleń zimową z frakcjonowanym olejem kokosowym i nałóż na kark, aby złagodzić stres, lub na skronie, aby zmniejszyć uczucie napięcia.

 

Aplikacje*

  • Kilka kropel w dyfuzorze może pomóc w skupieniu się podczas nauki lub czytania.
  • Połącz Basil (Basilicum) z Geranium i Wild Orange (Wilde sinaasappel), aby wykonać rozświetlający, chłodzący masaż.
  • Dodaj kilka kropli do swoich ulubionych włoskich potraw, aby uzyskać dodatkowy smak.
  • Dyfuzja z Lime (Limoen), Bergamot i/lub Peppermint (Pepermunt) to orzeźwiający aromat, który przynosi ulgę pod koniec dnia pracy.
  • Aby złagodzić dyskomfort związany z miesiączką, możesz umieścić kroplę bazylii na stronie Veggie Caps i popić wodą.

 

Główne składniki bazylia doTERRA

Linalool

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem.
Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi miejscami.

Więcej? Kliknij tutaj.

 

*Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. Jeśli jesteś chory, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem.

doTERRA Olejek eteryczny z bazylii (15ml)

  • A
  • T
  • I
  • N

 34,67

Availability: Na stanie

Bazylia to zioło popularne w kuchniach całego świata. Olejek eteryczny doTERRA Bazylia ma świeży, ostry, korzenny aromat, który jest słodszy niż w przypadku innych rodzajów bazylii. Może być stosowany w celu zmniejszenia uczucia niepokoju, zwiększenia koncentracji podczas nauki i ukojenia skóry.

Shopping Cart
BazyliadoTERRA Olejek eteryczny z bazylii (15ml)
 34,67

Availability: Na stanie