Do czego służy olejek eteryczny doTERRA Basil?

Liście bazylii są popularnie stosowane w kuchni na całym świecie i zajmują ważne miejsce w kuchni południowoazjatyckiej, afrykańskiej i śródziemnomorskiej. Bazylia nadaje świeży, pikantny smak mięsom, makaronom, zupom i innym składnikom. Jednak oprócz przyjemnego smaku bazylii, roślina ta oferuje wiele korzyści dla ciała i umysłu. Olejek eteryczny z bazylii jest ceniony za swoje działanie uspokajające i zdolność do łagodzenia stresu i napięcia.

Na świecie uprawia się ponad 150 odmian bazylii, w tym bazylię purpurową, bazylię tajską, bazylię światową, bazylię cytrynową i wiele innych. Olejek eteryczny doTERRA Basil jest destylowany z pachnących liści słodkiej bazylii (Ocimum basilicum). Słodka bazylia ma przyjemny smak i aromat, który jest bardzo ceniony w kuchni włoskiej. Bazylia doTERRA pochodzi z roślin uprawianych w Egipcie w miesiącach zimowych.

Głównym składnikiem chemicznym bazylii jest linalool, który jest również głównym składnikiem lawendy, kolendry, petitgrain i kolendry. Badania eksperymentalne wykazały, że linalol może sprzyjać relaksacji i wspierać różne układy organizmu.*.

Do czego nadaje się olejek eteryczny bazylii firmy DoTERRA?

Aromatycznie bazylia wspomaga czujność umysłową i zmniejsza niepokój. Rozprosz Basil podczas nauki lub wykonywania zadań wymagających jasności umysłu. Aby uzyskać orzeźwiający zapach, spróbuj połączyć bazylię z limonką, bergamotką i miętą pieprzową.

Bazylia stosowana wewnętrznie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, przepływ krwi i zdrowie przewodu pokarmowego.* Aby zastosować bazylię wewnętrznie, należy dodać kroplę do wody lub czapeczki warzywnej w celu uspokojenia.
Olejek eteryczny z bazylii może być również stosowany do aromatyzowania sosów sałatkowych, marynat mięsnych, sosów i dań warzywnych.

Bazylia jest chłodząca dla skóry i może być stosowana miejscowo, aby złagodzić uczucie napięcia w karku. Wymieszaj bazylię i zieleń zimową z frakcjonowanym olejem kokosowym i nałóż na kark, aby złagodzić stres lub na skronie, aby zmniejszyć uczucie napięcia.

 

Zastosowania*.

  • Kilka kropel w dyfuzorze może wspomóc koncentrację podczas nauki lub czytania.
  • Połącz bazylię z geranium i dziką pomarańczą, aby uzyskać kojący, chłodzący masaż.
  • Dodaj kilka kropel do swoich ulubionych włoskich potraw, aby uzyskać dodatkowy smak.
  • Dyfuzja z limonką, bergamotką i/lub miętą pieprz ową zapewnia orzeźwiający aromat, który ukoi umysł pod koniec dnia pracy.
  • Aby złagodzić comiesięczny dyskomfort, można umieścić kroplę bazylii w kapsułce Veggie Cap i popić wodą.

 

Główne składniki doTERRA Basil

Linalool

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem.
Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i miejscami wrażliwymi.

Chcesz przeczytać więcej? Kliknij tutaj.

 

Produkt ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a sam produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. W przypadku choroby należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Olejek eteryczny doTERRA Basil (15ml)

Ocimum basilicum

  • A
  • T
  • I
  • N

27,33

Bazylia to zioło, które jest popularne w kuchni na całym świecie. Olejek eteryczny doTERRA Basil ma świeży, ostry, korzenny aromat, który jest słodszy niż w przypadku innych rodzajów bazylii. Może być stosowany w celu zmniejszenia uczuć niepokoju, zwiększenia koncentracji podczas nauki i ukojenia skóry.

Availability: Na stanie

Przewiń do góry