Wskazówki dotyczące użytkowania:

  • Stosuj Miętę Bergamotową z balsamem, mydłem lub innymi produktami do pielęgnacji ciała.
  • Rozpylaj w ciągu dnia lub wieczorem, aby uzyskać komfortowe środowisko.
  • Dodaj kilka kropli do kąpieli lub masażu
  • Umieść kilka kropli na waciku lub małym dyfuzorze pasywnym, aby umieścić w samochodzie lub szafie na bieliznę.
  • Wmasuj jedną lub dwie krople we włosy, aby zapach towarzyszył Ci przez cały dzień.

Co to jest mięta bergamotowa?

Mięta bergamotowa, pomimo swojej nazwy, nie jest w żaden sposób związana z owocem bergamotki; pochodzi ona raczej z kwitnącego, wieloletniego zioła należącego do rodziny Lamiaceae (miętowych). Olejek eteryczny, powszechnie spotykany w wielu produktach higieny osobistej, jest destylowany z parą wodną z liści i łodyg rośliny Mentha citrata.

Jak stosować miętę bergamotową

Świeży, delikatnie miętowy i lekko cytrusowy olejek eteryczny Bergamot Mint może być stosowany aromatycznie i miejscowo. Bergamotka Mint jest idealny do dyfuzji po ciężkim dniu lub na dobranoc. Może być również cudownie kojącym dodatkiem do komfortowego masażu lub ciepłej kąpieli.

Uspokajający, inspirujący aromat Mięty Bergamotki jest również skuteczny w oczyszczaniu powietrza z nieprzyjemnych zapachów stęchlizny. Rozpyl go lub dodaj kilka kropel do małej buteleczki z wodą, aby uzyskać odświeżający, czysto pachnący spray do pomieszczeń.

Innym prostym i łatwym sposobem użycia Mięty Bergamotowej jest użycie jej z bezzapachowym balsamem doTERRA Spa Lotion. Wystarczy umieścić kroplę lub dwie mięty bergamotki w dłoni, dodać odrobinę balsamu i spłukać. Może to być szczególnie przydatne dla uzyskania aromatu na dobranoc. Mięta Bergamotowa jest stosunkowo łagodna dla skóry i jest idealna do stosowania miejscowego.

Jakie są zalety olejku eterycznego z mięty bergamotki?

Dwa główne składniki chemiczne występujące w olejku z mięty bergamotki to linalol i octan linalilu, które według badań mają działanie uspokajające i podnoszące na duchu. Aromat mięty bergamotki tworzy relaksującą, kojącą i regenerującą atmosferę.

Jak pachnie olejek z mięty bergamotki?

Olejek eteryczny z mięty bergamotki nazywany jest również miętą pomarańczową i ma lekko cytrusowy posmak w miękkim, miętowym, prawie kwiatowym aromacie. Idealny do wdychania i dyfuzji, Bergamot Mint dobrze łączy się z bazylią, cytrusami i olejkami kwiatowymi, takimi jak lawenda, róża i Ylang Ylang. Aromat jest pyszny również sam w sobie.

doTERRA Olejek eteryczny z bergamotki i mięty (15ml)

Mentha citrata

  • A
  • T

34,95

Miękki i miętowy z nutą cytrusów, piękny aromat olejku eterycznego Bergamot Mint tworzy atmosferę komfortu, relaksu, inspiracji, ukojenia i odświeżenia.

Availability: Na stanie

Przewiń do góry