Wskazówki dotyczące użytkowania:

  • Dyfuzja dla uzyskania uspokajającej atmosfery.
  • Dodaj jedną do dwóch uncji wody i wpłucz, aby odświeżyć oddech.
  • Nałóż kroplę na dłoń, potrzyj dłonie i głęboko wdychaj.

Co to jest Tulsi?

Tulsi jest małym, krzaczastym krzewem o ciemnozielonych liściach i różowych lub lawendowych kwiatach. Tulsi jest popularnie znana jako Święta Bazylia i pochodzi z Indii. Wielu Hindusów uprawia Tulsi jako roślinę religijną w swoich domach i świątyniach oraz używa jej liści w rutynowych nabożeństwach.

Tulsi, pochodząca z południowo-wschodniej Azji, ma długą tradycję stosowania w ajurwedyjskich praktykach zdrowotnych i jest dobrze znaną świętą rośliną oraz szanowanym ziołem. W sanskrycie znany jest jako “niezrównany” i uważany jest za “królową ziół”.

Jak stosować Tulsi lub Świętą Bazylię

Olejek eteryczny Tulsi może być stosowany zarówno miejscowo, jak i aromatycznie. Po prostu rozpylanie lub wdychanie jest zawsze świetnym sposobem na uzyskanie korzyści płynących z olejku aromatycznego, dotyczy to również Tulsi. Możesz cieszyć się zapachem Tulsi samodzielnie lub użyć go do stworzenia mieszanki dyfuzyjnej, która zawiera również inne olejki.

Nałóż Świętą Bazylię zewnętrznie na kręgosłup, podeszwy stóp i nadgarstki. Możesz również dodać jedną kroplę do płynu do mycia twarzy lub balsamu.

Innym sposobem, w jaki możesz używać Tulsi jest płyn do płukania ust. Nalej kilka kropli do wody, przepłucz gardło i wymyj, a następnie wypluj. Jest to nie tylko dobre dla higieny jamy ustnej, ale także utrzymuje świeży oddech.

Wreszcie, możesz uwielbiać Tulsi jako część parowego zabiegu na twarz. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się aromatycznymi i miejscowymi korzyściami jednocześnie. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna, a Ty również będziesz cieszyć się efektem ukojenia!

Wystarczy wlać kilka kropli Tulsi do miski z gorącą wodą. Nałóż ręcznik na głowę i pochyl twarz nad parą. Jeśli robi się zbyt gorąco, możesz podnieść część ręcznika, umieścić twarz dalej od pary lub zrobić kilkusekundową przerwę. Jeśli chcesz dodać do tego doświadczenia również inne olejki, Lavender, Frankincense i doTERRA Air® to dobre opcje do połączenia z Tulsi.

Jakie są korzyści z Tulsi lub Świętej Bazylii?

Tradycyjnie, Tulsi jest używana na całym świecie jako część rytuałów, praktyk ochronnych i zdrowotnych w wielu kulturach. Tulsi ma uspokajający, relaksujący aromat podczas wdychania.

Tulsi zawiera wysoki procent związku chemicznego eugenol, który znajduje się również w olejku goździkowym. Eugenol pomaga utrzymać czysty i zdrowy wygląd jamy ustnej. Ma również właściwości oczyszczające, a stosowany miejscowo jest dobry dla zdrowej skóry.

Innym składnikiem znalezionym w Holy Basil jest 1,8-cineole, znany również jako eukaliptol, który znajduje się w Eucalyptus. 1,8-cyneol sprawia, że Tulsi działa kojąco podczas rozpylania lub wdychania.

Jak pachnie Tulsi?

W porównaniu z jej kuzynką, słodką bazylią, zapach Holy Basil jest bogatszy, cieplejszy i balsamiczny. Aromat przypomina coś w rodzaju mieszanki cynamonu, mięty pieprzowej, goździków i bazylii z nutą lukrecji! Aromat jest rozgrzewający, oczyszczający i podnoszący na duchu.

Tulsi dobrze łączy się z olejkami cytrusowymi i kwiatowymi, takimi jak bergamotka, szałwia muszkatołowa, geranium, limonka, cytryna i neroli.

doTERRA Tulsi (Święta Bazylia | Holy Basil) Olejek eteryczny (5ml)

Ocimum sanctum

  • A
  • T

34,95

Tulsi, znana również jako Święta Bazylia, jest potężnym olejkiem, który był używany w wielu kulturach przez setki lat do różnych środków leczniczych i dolegliwości.

Availability: Na stanie

Plantendeel: Kruid
Extractiemethode: Stoomdestillatie
Aromatische Beschrijving: Warm, kruidig, balsamico
Belangrijkste chemische bestanddelen: Eugenol, 1,8-Cineool

Przewiń do góry

WHAT’RE YOU

WAITING FOR?

10% OFF
Enter your email to unlock this deal