Wskazówki dotyczące użytkowania

  • Dla DIY (Do It Yourself) odświeżającego sprayu do pokoju lub łazienki, umieść kilka kropli białego grejpfruta, bergamotki, lawendy i swojego ulubionego olejku jodłowego w butelce z wodą.
  • Dodaj 1-3 krople Białego Grejpfruta do wody, lemoniady lub herbaty, aby uzyskać przyjemny smak i wspomóc trawienie.
  • Włącz białego grejpfruta do swojej rutynowej pielęgnacji skóry, dodając go do ulubionego peelingu lub produktu złuszczającego.
  • Dodaj kilka kropli White Grapefruit do szamponu, aby uzyskać dodatkowe właściwości oczyszczające i lekki, słodki zapach.
  • Dyfuzja Białego Grejpfruta w połączeniu z Daglezją zapewnia odświeżającą, energetyzującą i równoważącą atmosferę.

Jaka jest różnica między olejkiem eterycznym z różowego i białego grejpfruta?

Biały grejpfrut i różowy grejpfrut to po prostu różne odmiany tej samej rośliny. Różnica w nazwie pochodzi od kolorów owoców, ale mają one podobny skład chemiczny i inne cechy.

Do czego stosowany jest olejek grejpfrutowy?

Olejek eteryczny z białego grejpfruta może być stosowany aromatycznie, zewnętrznie i wewnętrznie.

Uroczy, świeży, cytrusowy zapach podnosi na duchu i może być stosowany do tworzenia środowiska pozytywności i pewności siebie. Dyfuzuj White Grapefruit rano, kiedy przygotowujesz się do dnia lub po południu, kiedy potrzebujesz trochę dodatkowej energii i wsparcia. Lub umieścić White Grapefruit na biżuterii dyfuzora do przenoszenia zapachu z tobą przez cały dzień. Innym sposobem na wykorzystanie go aromatycznie jest zrobienie naturalnego kremu w sprayu lub odświeżacza powietrza.

Głównym składnikiem chemicznym białego grejpfruta jest limonen, co oznacza, że olejek ma właściwości oczyszczające. Użyj go jako części swojego reżimu czyszczenia lub umieść kilka kropel w zlewie kuchennym, aby nadać mu świeży zapach.

Czy picie grejpfrutowego olejku eterycznego jest bezpieczne?

Innym sposobem na skorzystanie z właściwości oczyszczających grejpfruta jest stosowanie go wewnętrznie. Przyjmowany wewnętrznie, White Grapefruit wspomaga zdrowie przewodu pokarmowego i trawienie.* Pomaga również wspierać zdrowy metabolizm.*

Dodaj kilka kropli olejku grejpfrutowego do wody i rozkoszuj się jego smakiem lub spróbuj dodać go do smoothie. Można też po prostu umieścić kilka kropli pod językiem lub zażyć w kapsułce warzywnej.

Czy grejpfrut jest dobry dla skóry?

Inną korzyścią płynącą z właściwości oczyszczających grejpfrutów jest to, że można je stosować na skórę. Dodaj jedną kroplę do płynu do mycia twarzy, aby uzyskać słodki zapach i działanie oczyszczające! Stosowanie grejpfruta jako składnika wieczornej pielęgnacji skóry zmniejsza widoczność wyprysków i zapewnia zdrowy wygląd cery.

Ponieważ Biały Grejpfrut jest olejkiem cytrusowym, jest wrażliwy na światło. Oznacza to, że należy unikać promieniowania UV przez okres do 12 godzin po zastosowaniu olejku miejscowo. Łatwym sposobem na to jest stosowanie samego grejpfruta podczas wieczornej pielęgnacji skóry.

dōTERRA Olejek eteryczny z białego grejpfruta (5ml)

Citrus x paradisi

  • A
  • T
  • I
  • N

24,95

Biały grejpfrut, choć ma inny kolor i jest nieco bardziej zawadiacki, ma wiele takich samych właściwości jak Twój zaufany różowy grejpfrut!

Brak w magazynie

Plantendeel: Schil
Extractiemethode: Koud geperst
Aromatische beschrijving: Citrusachtig, fris, fruitig, en licht bitter
Belangrijkste chemische bestanddelen: Limoneen, myrceen

Przewiń do góry