Melisa, znana również jako melisa cytrynowa, otrzymała nazwę Melissa ze względu na swój słodki, świeży, cytrusowy zapach, który przyciągał pszczoły (greckie melissa = pszczoła miodna). Jako jeden z najrzadszych i najdroższych olejków firmy DoTERRA, olejek ten ma szeroki zakres korzyści zdrowotnych i użytkowych.

Olejek jest stosowany jako dodatek smakowy do herbaty i lodów, a także do niektórych potraw rybnych. Melisa jest destylowana z parą wodną ze świeżych, kwitnących wierzchołków, liści i łodyg rośliny. Ze względu na swój pozytywny wpływ na nastrój, Melisa od dawna była stosowana do uspokajania emocji i napięć oraz nerwowości. Olej ten może również wspomagać zdrowy układ odpornościowy. W historii Melisy olejek ten był również znany jako środek na problemy żołądkowe i przeciw insektom.

Chcesz przeczytać więcej? Kliknij tutaj.

Zastosowania Olejek melisowy*

 • Aromat Melisy może redukować stres i wspierać dobre samopoczucie emocjonalne.
 • Rozpylaj olejek w dyfuzorze w nocy, aby zapewnić sobie dobry sen.
 • Dodaj Melisę do kremu nawilżającego lub do butelki z rozpylaczem i stosuj na twarz, aby odmłodzić skórę i odświeżyć umysł.

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży lub pod opieką lekarza.
Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i miejscami wrażliwymi.

 

 

Produkt ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a sam produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. W przypadku choroby należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

doTERRA Olejek eteryczny z melisy (Melissa) (5ml)

Melissa officinalis

  216,33

  Melisa jest często stosowana w celu zmniejszenia napięcia i wspierania relaksu. Melisa jest jednym z najrzadszych i najdroższych olejków firmy DoTERRA.

  Availability: Na stanie

  Przewiń do góry