Mięta zielona (Spearmint) rośnie i kwitnie w klimacie umiarkowanym. Mięta zielona znana jest ze swojego smaku i aromatu, lekko słodkiego i świeżego miętowego smaku, ale nie za ostrego. Ta mięta jest używana do produkcji olejku z mięty pieprzowej firmy doTERRA.

Ze względu na swój pyszny smak mięta jest szeroko stosowana w produktach takich jak pasta do zębów, płyny do płukania ust, cukierki i gumy do żucia. Roślina ta była używana od wieków ze względu na jej korzystny wpływ na trawienie. Słodki i świeży aromat ma działanie oczyszczające i poprawiające nastrój, co czyni go idealnym olejkiem do stosowania w połączeniu z olejkami cytrusowymi w dyfuzorze, aby wywołać uczucie skupienia i pozytywny nastrój.

Spearmint różni się znacznie od Peppermint, dzięki czemu jest łagodniejszą opcją do stosowania u dzieci i osób o wrażliwej skórze. Podczas gotowania, mięta jest często używana do sałatek, napojów i deserów, ale może być również stosowana w domowej marynacie do mięs.

Chcesz przeczytać więcej? Kliknij tutaj.

Zastosowanie Olejek z mięty pieprzowej*

 • Umieść olejek z mięty pieprzowej w dyfuzorze, aby poprawić sobie nastrój.
 • Nałóż olejek na szczoteczkę do zębów, aby uzyskać świeży oddech.
 • Dodaj jedną lub dwie krople mięty do deserów, napojów lub sałatek, aby uzyskać świeży smak i wspomóc trawienie.
 • W przypadku drażliwego żołądka lub zgagi, dodać 1-2 krople do dużej szklanki wody.

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem.
Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i miejscami wrażliwymi.

 

 

Produkt ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a sam produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. W przypadku choroby należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

doTERRA Olejek eteryczny z mięty pieprzowej (15ml)

Mentha Spicata

  46,00

  Mięta zielona jest używana od wieków ze względu na swoje korzyści trawienne, roślina ta występuje w olejku z mięty pieprzowej. Jego słodki, świeży aromat ma działanie oczyszczające i poprawiające nastrój, dzięki czemu jest idealny do wywoływania uczucia skupienia i pozytywnego nastroju.

  Availability: Na stanie

  Przewiń do góry