Olejek ten znany jest od czasów starożytnych ze swojego podnoszącego na duchu i relaksującego aromatu oraz zdolności do wspierania czystej skóry. Olejek Spikenard nadal jest niezwykle użyteczny i ma wiele korzyści dla skóry, relaksuje i poprawia nastrój. Olejek znany jest ze swojego drzewnego, korzennego zapachu, który tworzy przyjemny aromat po rozpyleniu lub jako osobiste perfumy.

Ziele Nardus jest rośliną rodzimą, występującą w Himalajach, należącą do rodziny walerianowatych. Roślina ta wytwarza małe, delikatne, różowe kwiaty i dobrze rośnie w wysokich górach Himalajów. Olejek spikenardowy jest wytwarzany z korzeni rośliny i jest produkowany metodą destylacji z parą wodną. Przez wieki Spikenard był tradycyjnie stosowany w ajurwedyjskich praktykach zdrowotnych, używanych w starożytnych Indiach do namaszczania osób wysoko postawionych.

Chcesz przeczytać więcej? Kliknij tutaj.

Zastosowania*.

 • Stosowany aromatycznie, Spikenard może promować uczucie relaksu i spokoju.
 • Olejek ma dobre właściwości uziemiające, co czyni go popularnym olejkiem do aromaterapii i medytacji. Może być również stosowany podczas masażu.
 • Dodaj kilka kropli Spikenard do codziennego oczyszczania skóry lub do kremów, aby promować zdrową, świecącą skórę.
 • Olejek może być stosowany jako perfumy osobiste. Olejek może być również łączony z poniższymi olejkami, aby stworzyć spersonalizowane perfumy z olejkami eterycznymi: Goździk, Frankincense, Geranium, Lawenda lub Dzika pomarańcza.

Ostrzeżenia

Możliwa nadwrażliwość skóry.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży lub pod opieką lekarza.
Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i miejscami wrażliwymi.

 

 

Produkt ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom, a sam produkt i jego działanie nie zostały przetestowane przez NVWA. W przypadku choroby należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

doTERRA Spikenard (Nardus) Olejek eteryczny (5ml)

Nardostachys jatamansi

  79,33

  Spikenard ma drzewny, korzenny zapach i jest rozkoszą dla zmysłów. Olejek ma działanie uspokajające i łagodzące, doskonale nadaje się do łączenia z innymi olejkami. Olejek, który jest wytwarzany z korzeni rośliny pochodzącej z wysokich gór Himalajów, ma również działanie łagodzące i oczyszczające na skórę.

  Availability: Na stanie

  Przewiń do góry