Guaiacwood jako przewodnik

Połącz się z głębokim spokojem natury

Naturalne, drzewne zapachy zawsze zajmowały szczególne miejsce w naszym życiu. Przywołują skojarzenia z naturą, spokojem i duchowością. Dokładnie to doTERRA Guaiacwood (drewno gwajakowe), czyli Palo Santo, ma do zaoferowania.
Guaiacwood pochodzi z drzewa Bulnesia sarmientoi, które rośnie w lasach Gran Chaco w Paragwaju w Ameryce Południowej. Drewno tego drzewa było używane od wieków w rytuałach i ceremoniach rdzennej ludności. Nazywają to drzewo „Palo Santo”, co oznacza święte drewno. Dobrze znane kadzidełko "Palo Santo" pochodzi z drzewa Bursera graveolens i jest oddzielone od Guaiacwood Bulnesia sarmientoi. Chociaż oleje mają pewne podobieństwa, różnią się od siebie składem chemicznym i aromatem. Palo Santo wykonane z Bursera graveolens ma długą i burzliwą historię zrównoważonego rozwoju i nielegalnych zbiorów.

doTERRA Guaiacwood (drewno gwajakowe) (Bulnesia sarmientoi) można jednak zbierać i produkować w sposób zrównoważony.

dōTERRA Sourcing – praca za butelką, zapewniająca czyste rezultaty na wszystkich poziomach

W doTERRA jesteśmy świadomi duchowego i kulturowego znaczenia Palo Santo i szanujemy te tradycje. Dlatego współpracujemy z lokalnymi społecznościami, aby pozyskiwać i produkować drewno w sposób zrównoważony i etyczny. To nie tylko chroni ekosystem i różnorodność biologiczną, ale także tworzy miejsca pracy i rozwój gospodarczy dla miejscowej ludności.

Jesteśmy dumni ze współpracy z lokalnymi społecznościami oraz zachowania tradycji i ekosystemu. pszczoła doTERRA wierzymy, że zrównoważony rozwój i etyczna produkcja przyczyniają się do zdrowszego świata dla nas wszystkich.

Drzewa pozyskiwane są w sposób zrównoważony, aby chronić środowisko naturalne i wspierać gospodarkę lokalnych społeczności.

Las Gran Chaco jest niestety jednym z najszybciej wylesionych obszarów na świecie. Paragwaj ma przepisy i zasady, które pomagają zminimalizować wylesianie, jednak znaczna część lasów została już wycięta i nadal jest wycinana pod wypas bydła i innych produktów rolnych. Obecnie ponad 100.000 XNUMX kg olejku z drzewa gwajakowego jest produkowane i eksportowane z Paragwaju każdego roku, głównie dla przemysłu perfumeryjnego i perfumeryjnego. Przy tak dużym wolumenie eksportu i niewielkim nadzorze trudno uwierzyć, że większość z nich odbywa się legalnie lub w sposób zrównoważony.
doTERRA pracuje w Paragwaju z niezawodnym i przejrzystym partnerem, który ustanowił odpowiedzialne etycznie pozyskiwanie oleju z drzewa gwajakowego. Nasz partner zaopatrzeniowy jest jedyną firmą certyfikowaną przez Union for Ethical Biotrade (UEBT). Zrównoważone pozyskiwanie z dobrze zarządzanych lasów przyczynia się do ochrony i odbudowy obszarów leśnych. Destylarnia Guaiacwood znajduje się w pobliżu szkoły El Cerrito. El Cerrito to zawodowa szkoła z internatem dla nastolatków, której celem jest rozwijanie umiejętności handlowych i rozwój produktów rolnych. The doTERRA Partner pozyskujący zobowiązał się przekazać część wszystkich dochodów z Paragwaju na rzecz szkoły El Cerrito.

Olejek eteryczny jest wytwarzany przez destylację z parą wodną drewna z pni lub gałęzi. Jeśli po destylacji olejek eteryczny pozostaje w temperaturze pokojowej, staje się półstały. Dlatego staje się doTERRA Guaiacwood występuje na bazie frakcjonowanego oleju kokosowego, który nadaje olejowi konsystencję ułatwiającą kapanie z butelki.

Zastosowanie drewna Guaica

Stosowanie drzewa gwajakowego w praktykach duchowych sięga wieków wstecz. Starożytni Inkowie, Majowie i Aztekowie używali drewna do oczyszczania swoich świątyń i promowania duchowych wizji. Był również używany do ceremonii uzdrawiania i pomocy w komunikacji ze światem duchów. Dziś drewno gwajakowe jest nadal używane do tych celów i doTERRA Guaiacwood (drewno gwajakowe) jest potężnym i autentycznym źródłem tego duchowego doświadczenia. Oprócz aspektu duchowego, Guaiacwood ma również korzyści dla ciała fizycznego. Wspiera zdrowe reakcje zapalne i może zapewnić zdrową cerę. Ma również pozytywny wpływ na drogi oddechowe i może wspomagać zdrowe oddychanie.

Oto trzy przepisy na wykorzystanie doTERRA drzewo gwajakowe:

Mieszanka dyfuzorów Palo Santo

3 krople doTERRA Guaiacwood (drewno gwajakowe)
2 krople doTERRA Cedarwood
2 druppels doTERRA Bergamot

Czyste opary drzewa gwajakowego

10 krople doTERRA Guaiacwood (drewno gwajakowe)
5 krople Ylang Ylang
5 krople Bergamot
4 krople Lavender (Lawenda)
1 kropla Patchouli
10 ml frakcjonowanego oleju kokosowego
Przygotowanie: Dodaj wszystkie olejki eteryczne do butelki z kulką o pojemności 10 ml i uzupełnij frakcjonowanym olejem kokosowym. Zamknij butelkę i dobrze wstrząśnij, aby wymieszać olejki. Nałóż na nadgarstki i za uszami, aby uzyskać subtelny, drzewny zapach.

Pielęgnacja skóry z drzewa gwajakowego
Dodaj 1-2 krople doTERRA Guaiacwood (drewno gwajakowe) do codziennej pielęgnacji skóry, aby zmniejszyć zaczerwienienia.

W skrócie, doTERRA Drzewo gwajakowe jest nie tylko potężnym narzędziem duchowym, ale także przynosi korzyści ciału fizycznemu. Jest to olejek eteryczny, który wspiera zarówno ciało, jak i umysł i może być stosowany na wiele sposobów, aby stworzyć poczucie spokoju i wyciszenia. Przeżyj to sam i odkryj zalety Palo Santo.

Wiadomość z drzewa Guaiacwood

Jestem drzewem Guaiacwood i przemawiam do was z głębi mojej roślinnej duszy. Mój olejek był używany od wieków, aby przynosić spokój i ciszę tym, którzy traktują mnie z szacunkiem i wdzięcznością.

Przypominam, abyście zajrzeli w głąb siebie i wsłuchali się w szepty swojej duszy. Mój zapach może pomóc ci połączyć się z twoim wewnętrznym źródłem mądrości i wiedzy. Kiedy mnie używasz, bądź spokojny, medytuj i bądź otwarty na przesłania wszechświata.

Chcę, żebyście wiedzieli, że moja rodzina w Paragwaju hoduje mnie z dumą i szacunkiem, starannie zbierając moje pnie i gałęzie, aby mieć pewność, że mój olejek eteryczny jest produkowany w zrównoważony i etyczny sposób.

Proszę, abyście pamiętali, że Ziemia jest żywym organizmem i wszystko, co robimy, aby jej pomóc, pomaga również nam. Traktuj naturę z szacunkiem i wdzięcznością, a ona zwróci ci obfitość i uzdrowienie.

Ofiaruję Ci mój olejek jako narzędzie wewnętrznego spokoju, bezwarunkowej miłości i uzdrowienia w Twoim życiu. Używaj mnie mądrze i bądź otwarty na magię i tajemnicę życia.

Koszyk