Wzbogać swoje życie magią doTERRA Madagaskarska wanilia

Wanilia - cenna uprawa

Roślina wanilii (Vanilla planifolia) pochodzi z Meksyku i Ameryki Środkowej, a obecnie jest uprawiana na całym świecie w regionach tropikalnych.
Jednak naturalne zapylenie rośliny wanilii może nastąpić tylko przez określoną pszczołę, która występuje tylko w Meksyku. Poza Meksykiem istnieje mniej niż 1% szans na samozapylenie kwiatu, więc rolnicy muszą ręcznie zapylać każdy kwiat, gdy kwitnie. Kwiat wanilii zwykle kwitnie tylko jeden dzień w roku i jest delikatny i musi być zapylany rano, w chłodniejszych porach dnia. Jeśli nie zostanie zapylona w tak niewiarygodnie krótkim czasie, więdnie, uniemożliwiając rozwój owoców i uniemożliwiając późniejsze zbieranie ziaren wanilii.
To sprawia, że ​​wanilia jest piękną, pracochłonną rośliną, która jest najdroższą uprawą na świecie po szafranie. Dlatego wiele firm produkuje syntetyczne zapachy i aromaty waniliowe, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Niestety większość produktów o smaku waniliowym nie zawiera prawdziwej wanilii.

doTERRA madagaskarska wanilia

Wanilia, pyszna przyprawa pochodząca z orchidei waniliowej, jest jednym z najbardziej lubianych smaków i zapachów na świecie. I nic dziwnego doTERRA dedykowany najwyższej jakości olejkowi waniliowemu. doTERRA zobowiązuje się do dostarczania wysokiej jakości, a to oznacza używanie tylko najlepszych orchidei waniliowych z Madagaskaru.
Nasze praktyki co-Impact Sourcing® wspierają drobnych rolników na Madagaskarze, którzy są zaangażowani w utrzymywanie wysokich standardów jakości. Pomagamy im zarabiać godziwie, zapewniamy dobrą edukację i chronimy środowisko. Pozwala to naturze kontynuować swoją magię, ostatecznie prowadząc do najwyższej jakości olejku waniliowego.

Jaka jest różnica między ekstraktem waniliowym a absolutem waniliowym?

Absolut waniliowy to nie to samo, co ekstrakt waniliowy, który możesz mieć w swoich przyborach do pieczenia. Zasadniczo ekstrakt waniliowy, z którym pieczesz, to ekstrakty z ziaren wanilii w alkoholu. Zawiera śladowe ilości składników mineralnych i ma rzadszą konsystencję niż absolut.
Aby wytworzyć czysty Madagascar Vanilla Absolute, laski wanilii muszą najpierw przejść proces ekstrakcji CO2, w którym ziarna są mielone na małe kawałki i umieszczane w naczyniu do ekstrakcji pod ciśnieniem.
Te związki chemiczne są oddzielane od siebie w separatorze, a ciekły CO2 jest ponownie przekształcany w gaz, pozostawiając ekstrakt waniliowy czysty i wolny od pozostałości rozpuszczalników.
Ostatnim krokiem jest użycie czystego i naturalnego rozpuszczalnika alkoholowego w celu usunięcia wszelkich pozostałych wosków lub innych składników w celu stworzenia produktu końcowego: czystego i naturalnego absolutu wanilii. Ten ostatni krok koncentruje również naturalną wanilinę, która nadaje wanilii jej niesamowity aromat.
Ekstrakcja CO2 jest czystsza niż ekstrakcja chemiczna, pozostawia mniej osadów i jest bardziej ekologiczna i zrównoważona.

Właściwości wanilii

Wanilia ma długą historię stosowania w celach terapeutycznych, w tym relaksacyjnych i jako afrodyzjak. Wanilia była używana jako środek aromatyzujący od wieków, ale jej zastosowania wykraczają daleko poza żywność. W starożytności Majowie i Aztekowie używali wanilii na cześć swoich bogów. Był również powszechnie używany podczas ceremonii religijnych ze względu na swoje uspokajające i duchowe właściwości. Później europejska rodzina królewska używała go jako afrodyzjaku, był też ważnym składnikiem perfum i leków.
Terapeutyczne właściwości doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia) nie są więc zaskoczeniem. Oferuje wsparcie dla zdrowego lęku, daje spokój w sytuacjach stresowych i uspokaja.

Olej ten zapewnia również emocjonalne właściwości komfortu i pewności. To idealny olejek do stworzenia w domu uczucia ciepła i przytulności. Przepięknie pachnie, a słodki, ciepły zapach może poprawić nastrój. Aby stworzyć poczucie komfortu i pewności, możesz doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia) umieść go w dyfuzorze i ciesz się słodkim zapachem, który roznosi się po całym domu.

Co więcej, możesz doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia) dodawać również do deserów lub gorących napojów. Dodaj go do gorącego mleka lub mleka czekoladowego, aby uzyskać dodatkowy wymiar smaku. Możesz również dodać go do swojego ulubionego smoothie, aby uzyskać słodki i subtelny smak. Możliwości są nieskończone!

Przepisy

Mieszanka dyfuzora „Sweet Dreams”.
2 krople Lavender (Lawenda)
2 krople Wild Orange (dzika pomarańcza)
2 krople doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia).

Gorący napój „Vanilla Spice”.
Podgrzej 2 szklanki mleka migdałowego i dodaj 1/2 łyżeczki cynamonu, 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej i 1 kroplę doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia) Proszę. Mieszamy i podajemy z bitą śmietaną i cynamonem.

Peeling cukrowy „Vanilla Cookie”.
Wymieszaj 200 g brązowego cukru, 100 ml oleju kokosowego, 50 ml szklanki oleju migdałowego i 10 kropli doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia). Wszystko dobrze wymieszaj i nałóż na skórę, aby uzyskać cudownie miękki i słodki zapach.

Ale jak możesz doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia) zastosować jeszcze więcej? To doskonały olejek do stosowania we własnych perfumach lub jako dodatek do ulubionych doTERRA obrazy olejne. Dodaj kroplę do balsamu do ciała lub kremu do twarzy, aby uzyskać dodatkowe nawilżenie.

Wanilia - dla poczucia spokoju i wdzięczności

Na zakończenie chciałbym podzielić się mantrą, która idealnie pasuje do uspokajających i duchowych właściwości wanilii: „Jestem uziemiony i czuję się komfortowo we własnej skórze. Jestem wdzięczna za ciepło, jakie daje ten olejek”. Niech ta mantra prowadzi cię tak, jak ty doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia) włączyć do swojej codziennej rutyny.

W skrócie, doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia) to nie tylko wspaniały smak i zapach, ale ma również właściwości terapeutyczne i emocjonalne. Zastosowania są nieograniczone, od użycia go w dyfuzorze po dodanie go do ulubionego deseru. Więc eksperymentuj i odkryj magię doTERRA Madagaskar Vanilla (Wanilia)!

Koszyk