Emocje i olejki eteryczne

Nasze zdrowie emocjonalne może bezpośrednio wpływać na samopoczucie i funkcjonowanie reszty naszego ciała. Kiedy wpadamy w stres emocjonalny, obniża to ogólną jakość naszego życia i to, jak się czujemy z dnia na dzień. Zdrowie emocjonalne wpływa na to, jak podejmujemy decyzje, jak wchodzimy w interakcje z innymi i jak reagujemy na wydarzenia w życiu codziennym. Rzeczy takie jak stres, niepokój, zmiany pogody i wiele niepokojących (choć powszechnych) emocji mogą negatywnie wpływać na nasz nastrój. Bez względu na to, co nas dotyczy, ważne jest, aby znaleźć narzędzia i metody radzenia sobie z negatywnymi emocjami – w przeciwnym razie może to poważnie wpłynąć na jakość naszego życia.

PORADY

Aby zrozumieć, jak olejki eteryczne mogą oddziaływać na emocje, dobrze jest najpierw dowiedzieć się, jak działa układ limbiczny.

Układ limbiczny znajduje się nad zmysłem węchu. Mózg limbiczny obejmuje wszystko, co ma związek z emocjami i uczuciowością. Gwarantuje dobrą zabawę. Są tu zarówno pozytywne uczucia, takie jak miłość i przywiązanie, ale także negatywne, takie jak smutek i strach. Układ limbiczny pomaga również zapamiętywać zdarzenia, dzięki czemu można je powtarzać lub unikać. Ewolucyjnie jesteśmy bardziej nastawieni na postrzeganie negatywnych rzeczy, ponieważ to zapewnia nam przetrwanie. Obserwowanie pozytywnych rzeczy w twoim życiu może cię wyszkolić. Olejki eteryczne mogą pomóc Ci być bardziej otwartym na pozytywne doświadczenia.

Ale jak to możliwe? Kiedy wdychasz zapach olejku eterycznego przez nos, cząsteczki stymulują Twój zmysł węchu. Stamtąd sygnały wysyłane są do układu limbicznego. Dzieje się to w milisekundach! Zapach jest zatem najszybszym sposobem dotarcia do mózgu i wpływania na stan emocjonalny.

Możemy używać olejków eterycznych dla zdrowia emocjonalnego, tworząc poczucie spokoju i dobrego samopoczucia lub tworząc pozytywne środowisko. Każdy olejek eteryczny ma swój własny unikalny profil chemiczny, ale większość olejków można podzielić na właściwości stymulujące lub uspokajające.

10 najlepszych olejków eterycznych dla zdrowia emocjonalnego

STYMULUJ OLEJE
Stymulujący, rewitalizujący aromat Wild Orange olejek eteryczny może dostarczyć energii w stresującym dniu. Wild Orange ma orzeźwiający zapach, który inspiruje uczucie energii, spontaniczności, radości i obfitości. Następnym razem, gdy będziesz chciał się pocieszyć, pozwól, aby jasny zapach Wild Orange zaoferuj ci odbiór w ciągu dnia.

Ta mieszanka składa się z siedmiu olejków cytrusowych, które promują pozytywny nastrój i tworzą błogie środowisko. Łącząc podnoszące na duchu zapachy Wild Orange, Lemon , GrapefruitMandaryński BergamotTangerine a Clementine, Citrus Bliss pomaga podnieść nastrój i promować radosne nastawienie.

Jako część doTERRA Emotional Aromatherapy System®, Cheer Uplifting Blend pomaga promować uczucie optymizmu. Kiedy doświadczasz negatywnych emocji, które sprawiają, że jesteś ciężki i smutny, świeży aromat doTERRA Pomóż dopingować, aby ponownie dać Ci poczucie radości i szczęścia.

Jak sama nazwa wskazuje, Elevation to orzeźwiająca mieszanka olejków eterycznych stworzona, aby poprawić nastrój. Dzięki unikalnej mieszance olejków eterycznych, takich jak mandarynka, Ylang Ylang, Lavender i nie tylko, Elevation pomaga promować poczucie pewności siebie i samooceny, jednocześnie zmniejszając uczucie stresu.

Idealna mieszanka olejków cytrusowych i miętowych, takich jak Peppermint, klementynka, Basil, Melissa, i więcej, doTERRA Motivate Encouraging Blend promuje poczucie pewności siebie i odwagi. To potężny olejek, który przeciwstawia się emocjom, takim jak wątpliwości, pesymizm i cynizm, aby znów być zmotywowanym i entuzjastycznie nastawionym do życia.
OLEJE KOJĄCE

O świeżym, cytrusowym aromacie jest Melissa olejek o silnym działaniu łagodzącym napięcie i nerwy, promujący uczucie odprężenia i podnoszący na duchu nastrój. Następnym razem, gdy będziesz chciał uspokoić swój umysł i zmniejszyć uczucie zdenerwowania, weź butelkę Melissa.*

lawenda

Wiele osób używa olejku lawendowego dla zdrowia emocjonalnego, ponieważ sprzyja uspokojeniu uczuć i łagodzi uczucie napięcia. Niektóre badania sugerują, że właściwości chemiczne Lavender sprawiają, że jest cenny w zmniejszaniu uczuć depresyjnych.

doTERRA Peace to kolejny ulubiony olej z doTERRA Emocjonalny System Aromaterapii, piękna mieszanka uspokajających olejków eterycznych, takich jak Vetiver, LavenderYlang YlangFrankincense en Clary Sage. doTERRA Peace Reassuring Blend promuje uczucie otuchy i zadowolenia, jednocześnie przeciwdziałając niespokojnym emocjom.

Ta uziemiająca mieszanka olejków zapewnia relaks dla całego ciała, jednocześnie promując uczucie równowagi i spokoju. doTERRA Balance to idealny olejek dla osób, które chcą zmniejszyć stres, złagodzić niepokój i stworzyć spokojne otoczenie.

Czas przeszły®

Jeśli chodzi o uspokojenie emocji, olejki miętowe i ziołowe PastTense Tension Blend mogą działać na ziemię i zapewniać równowagę emocjonalną. PastTense pomaga zmniejszyć stres i niepokój, ponieważ wykorzystuje olejki eteryczne znane z kojącego wpływu zarówno na umysł, jak i ciało.

Kiedy jesteś gotowy na użycie olejków eterycznych dla swojego zdrowia emocjonalnego, istnieje kilka sposobów, aby skutecznie doświadczyć potencji i mocy, jaką mają do zaoferowania. Po znalezieniu olejku, którego chcesz użyć, wypróbuj jedną z poniższych metod aplikacji:

  1. Użyj dyfuzora olejków eterycznych
  2. Umieść kroplę na dłoniach i wdychaj
  3. Wmasuj w szyję frakcjonowanym olejem kokosowym
  4. Pocierać wewnętrzną stronę łokcia
  5. Wcieraj w nadgarstki i noś aromat przez cały dzień
Znajdź to, co działa dla CIEBIE

Pamiętaj, że olejki eteryczne działają na każdego inaczej. Ponieważ każdy olejek ma tak złożony skład chemiczny, a aromaty wchodzą w interakcję z częścią naszego mózgu, która przechowuje nasze osobiste wspomnienia i doświadczenia, żadne dwie osoby nie doświadczą olejku eterycznego w dokładnie ten sam sposób. Należy pamiętać, że olejek uspokajający lub stymulujący kogoś innego może nie mieć takiego samego efektu.

Odkryj swoje ulubione olejki. Powąchaj kilka olejków z zamkniętymi oczami, aby zobaczyć, którego naprawdę chcesz. Świadomie wkomponowując zapach olejku, łatwiej jest odkryć, co naprawdę Ci pomaga.

Używaj olejków w codziennej rutynie. Aby wykorzystać uspokajające, orzeźwiające, uziemiające, energetyzujące lub uspokajające działanie olejków eterycznych dla zdrowia emocjonalnego, możesz używać ich w codziennych czynnościach, na przykład w ramach rutynowej pielęgnacji skóry, z dyfuzorem w gabinecie lub w gabinecie. samochód, podczas jogi lub innych zajęć i prawie w każdej innej części dnia, o której możesz pomyśleć.

Bądź konsekwentny. Zamiast sporadycznie używać olejków eterycznych, gdy chcesz zmienić nastrój, spróbuj używać ich niewielkich ilości w sposób bardziej regularny. Jednorazowa aplikacja nie zawsze gwarantuje zmianę nastroju.

Dodaj także inne zdrowe nawyki do swojej codziennej rutyny. Jak wspomniano, olejki eteryczne są tylko jednym ze źródeł promowania dobrego zdrowia emocjonalnego. Łączenie innych zdrowych nawyków z używaniem olejków eterycznych może promować ogólnie lepsze zdrowie emocjonalne. Pomyśl o lepszej jakości snu, zdrowej diecie, większej ilości ćwiczeń i wystarczającej aktywności na świeżym powietrzu i w słońcu, które są ważnym elementem lepszego zdrowia emocjonalnego.

Odważ się zapytać! Kiedy Twoje dążenie do emocjonalnie zrównoważonego życia staje się przytłaczające, nie bój się prosić o pomoc. Kontaktowanie się z przyjaciółmi i rodziną oraz szukanie profesjonalnej pomocy może przyspieszyć Twoją drogę do dobrego zdrowia emocjonalnego.

Aby dowiedzieć się więcej o olejkach eterycznych i zdrowiu emocjonalnym, posłuchaj doTERRA Podcast „Zdrowie emocjonalne dzięki olejkom eterycznym” lub przeczytaj go doTERRA eBook, Emocjonalne korzyści z aromaterapii. Oba w języku angielskim.

Najlepsze produkty

Filmy

Koszyk