Oddechowy

Układ oddechowy jest odpowiedzialny za oddychanie i składa się z płuc, dróg oddechowych i tchawicy. Każdy oddech jest wykorzystywany przez twoje ciało do dostarczania tlenu do komórek, aby pomóc im rosnąć, rozmnażać się i wykonywać różne funkcje. Olejki eteryczne, takie jak Peppermint, były używane od setek lat w celu wspierania zdrowego oddychania.

PORADY

Jak dostarczasz tlen do palców stóp poprzez oddychanie? Wszystko zaczyna się od twoich ust i nosa. Kiedy robisz wdech, mięsień pod twoimi płucami, przepona, kurczy się. W rezultacie powietrze przepływa przez nos lub usta, gdzie powietrze jest ogrzewane. Jest to ważne, ponieważ zbyt zimne lub zbyt suche powietrze może podrażniać płuca i powodować problemy przy próbie oddychania.

Stamtąd powietrze przepływa przez tchawicę przez dwie rurki zwane oskrzelami do płuc. W płucach oskrzela rozgałęziają się na coraz mniejsze rurki, z których najmniejsze to oskrzeliki, które są mniej więcej tak cienkie jak włos. Powietrze przepływa przez te rurki w małych woreczkach na końcu każdego oskrzelika zwanych pęcherzykami płucnymi. Pęcherzyki są otoczone maleńkimi naczyniami włosowatymi tak małymi, że komórki krwi mogą przez nie przechodzić tylko pojedynczo. Z pęcherzyków tlen przechodzi przez te naczynia włosowate, gdzie łączy się z krwinkami, które są następnie pompowane przez serce i przemieszczają się po całym ciele.

W tym samym czasie, gdy krew dostarcza tlen do komórek, zabiera dwutlenek węgla, produkt odpadowy naturalnych procesów organizmu, z powrotem do płuc. Dwutlenek węgla następnie przechodzi w odwrotną drogę tlenu i jest wydychany. W ten sposób dwutlenek węgla opuszcza organizm. Dzieje się tak, gdy przepona się rozluźnia, co wypycha powietrze z płuc. Ten proces zdarza się tysiące razy dziennie, zwykle niezauważony, chyba że wystąpią zakłócenia, takie jak kaszel.

Ważne jest, aby utrzymać zdrowe drogi oddechowe. Regularne ćwiczenia, prawidłowe odżywianie i wystarczająca ilość snu każdego dnia są kluczem do prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Olejki eteryczne mogą również wspierać uczucie wolnych dróg oddechowych i łatwego oddychania.* Jeśli szukasz świetnego sposobu na wsparcie układu oddechowego, wypróbuj olejki takie jak Peppermint, doTERRA OnGuard® Lemon lub Cardamon.* Możesz też doTERRA Użyj Air on the skin® lub Eucalyptus (rozcieńczony frakcjonowanym olejem kokosowym) dla uzyskania chłodnego, kojącego doznania.

Jeśli zmiana pory roku może sprawić, że będziesz mieć kłopoty, wypróbuj mieszankę sezonową kapsułek TriEase® codziennie, aby wspierać układ oddechowy przez cały sezon.

Najlepsze produkty

Filmy

Koszyk